www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka

Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
, , aktualita
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
K oblíbeným
reklama
Pod označením chytré brýle si většinou představíme něco jako Google Glass. V poslední době jsou ovšem za chytré brýle považována i méně pokročilá zařízení, která postrádají displej pro rozšířenou či virtuální realitu a slouží spíše jen jako náhrada sluchátek. Po Bose Frames nebo Amazon Echo Frames se do této kategorie zařadila novinka Razer Anzu. Výrobce počítačových periferií představil chytré brýle s nenápadným designem, které jsou skoro k nerozeznání od běžných slunečních nebo dioptrických brýlí. Hlavním rozdílem jsou o něco tlustší nožičky, kde je uschována baterie a většina komponentů. Na design jako vystřižený ze sci-fi filmů, který si můžeme pamatovat z Google Glass, tedy můžeme zapomenout.
 
 
Razer Anzu obsahují integrovaná open-ear sluchátka, která se nevkládají do uší ani je nezakrývají, proto umožňují zachovat lepší kontakt s okolím. Samotné brýle nemají vnitřní úložiště, proto se neobejdete bez smartphonu. Ke spárování slouží technologie Bluetooth 5.1, přičemž výrobci se údajně podařilo snížit latenci na méně než 60 ms. Brýle jsou vybaveny všesměrovým mikrofonem, takže problémem nebudou ani telefonní hovory nebo pokyny pro hlasového asistenta – i v tomto případě je ovšem nutné zdůraznit, že spárovaný smartphone je nezbytností.
 
 
Mobilní aplikace, která je dostupná pro Android a iOS, umožní změnu předvolby ekvalizéru  (výchozí, vylepšená srozumitelnost či posílení výšek), nastavení latence, kontrolu stavu baterie nebo aktualizace firmwaru. K ovládání brýlí slouží také dotykové plochy na nožičkách, takže pro změnu skladby, přijmutí hovoru, aktivaci hlasového asistenta a další běžné operace nemusíte vůbec telefon vytahovat z kapsy. Stupeň krytí IPX4 potvrzuje odolnost proti slabému dešti nebo potu, ale pro velké lijáky nebo ponoření do vody zařízení nebylo certifikováno.

 
Brýle jsou vybaveny dvěma bateriemi, které se nachází v obou nožičkách a společně poskytnou výdrž až 5 hodin provozu. To sice není mnoho, ale vzhledem ke kompaktním rozměrům a hmotnosti 43 až 48 g (podle konkrétní varianty) se jedná o chvályhodný výsledek. Razer své chytré brýle nabídne ve dvou velikostech a také dvou designech obrouček – obdélníkovém a kulatém. Základní brýlové čočky umožní ochranu očí nejen před sluncem (99% filtrace paprsků UVA/UVB), ale také modrému světlu z elektronických displejů (35% filtrace). Uživatel může výchozí čočky nahradit dioptrickými na předpis.
 
Chytré brýle Razer Anzu se začínají prodávat již dnes za 200 dolarů, v přepočtu 4 400 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek