Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver

24.3.2017, Jan Vítek, aktualita
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
Co se týče hodnoty virtuální měny, pak jeden zGold bude v přepočtu jeden cent amerického dolaru a uživatelé své zGoldy využijí pro placení za digitální zboží. Z těchto transakcí pak budou zase získávat zSilver a ty jim budou plynout také z používání softwaru firmy Razer, jako je Razer Cortex (čili hraním her) a Arena. Vypadá to tak, že si budeme za peníze kupovat zGold a z jejich dalšího využití pak získáme zSilver, které pak dále uplatníme při koupi softwaru či hardwaru.

Razer chce postupně celý tento platební systém rozšiřovat a udělat z něj mnohem více než klub, věrnostní program nebo mikrotransakční řešení, ale to musí Razer nejdříve ukázat a to bude chtít čas. Však podobné programy nejsou žádná novinka. Vypadá to však, že Razer chce vytvořit platformu, kterou by mohli aktivně využívat i samotní uživatelé ke svým vlastním podnikům.

Razer také tvrdí, že je s ním připraveno spolupracovat mnoho obchodníků a herních vývojářů, kteří tak budou akceptovat platby v zGold. Jak dlouho nám ale bude trvat, než si hraním s pomocí Razer Cortex "vyděláme" třeba na herní klávesnici s RGB podsvícením, a to Razer Blackwidow Chroma V2? Dle Razeru to bude trvat 245 dní, pokud využijeme možnost získat maximálně 900 zSilver za den, a to rychlostí 6 za minutu. To nevypadá zase tak strašně, když jde o 2,5 hodiny denně, ale znamená to také omezenou nabídku her, a to aktuálně Overwatch, CS:GO, League of Legends, DOTA2 a Paladins.

Už za pět a půl dne hraní si ale můžeme uplatnit desetidolarovou slevu ve webovém obchodě Razeru, což je příjemný bonus. Firma chce spuštění tohoto programu také oslavit, a to nabídkou různých benefitů novým uživatelům po omezený čas. Získat tak můžete startovací balíček zahrnující 2000 zSilver nebo až 30procentní bonus při zakoupení zGold nebo bonusový obsah, který dostanete při placení pomocí zGold.

Zdroj: Razer