www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Razer získal firmu THX založenou Georgem Lucasem

Razer získal firmu THX založenou Georgem Lucasem
, , aktualita
Výrobce periferií Razer ohlásil, že se mu podařilo získat společnost THX, již před desítkami let založil samotný George Lucas. Jaké má s ní plány a k čemu mu bude? Uvažovat můžeme především o systémech virtuální a rozšířené reality.
K oblíbeným
reklama
Společnost THX máme pevně spojenou se zvukem a kinem, ale i se sérií Hvězdných válek. Její první technologie totiž zažily debut již v roce 1983, kdy se v kinech objevil film Star Wars Episode VI: Return of the Jedi a samotná THX byla jako firma založena v témže roce.

Krátce poté, co přišel do kin zmíněný film, dostal spoluzakladatel THX Tomlinson Holman jeden velký úkol. Měl zjistit, jak je na tom zvuk filmů v celém řetězci produkce od výroby filmu po samotná kina. A ten právě zjistil, že většina kin je ze zvukové stránky chabě vybavena, takže přišel s jednotným řešením, které bylo předloženo majitelům kin. Ti byli nadšeni a nakonec z toho vznikl celý certifikační program THX, který se rozšířil po celém světě.

Nyní ale už můžeme uvažovat o firmě THX jako o majetku Razeru, takže je nasnadě otázka o plánech, které s ní má. Tato otázka zatím zůstane spíše nezodpovězena, protože, zatím zástupci firem vypouští do světa jen obecné a obvyklé řeči o nadšení, tradici, zkušenostech, atd atd. Nicméně i do těchto řečí se protlačily nějaké informace o tom, že THX má posloužit v oblastech zábavy a her, což je zcela logické, ale pak tu máme i plány na systémy rozšířené a virtuální reality. Nic konkrétního ale neproniklo na veřejnost.

Razer bude moci využít nejnovější certifikační program THX Live!, který je ale určen pro koncertní audio systémy, takže my se v domácnostech setkáme spíše s produkty s certifikací THX Inside, která je určena pro spotřebitelské produkty. THX tak nyní certifikuje zvukovou elektroniku, reproduktory, televizory, projektory, automobilové audio systémy a plánuje expandovat právě na trh s AR a VR. CEO firmy THX uvedl, že certifikační programy budou pokračovat (nic jiného nikdo ani neočekával) a právě THX Live! a THX Inside se mají dále výrazně rozšiřovat. Razer má k tomu poskytnout "skálopevnou základnu" pro celý byznys firmy THX, přičemž obě společnosti mají mít "společnou vizi pro vytváření skvělých produktů, které budou řešit problémy zákazníků".

Podrobnosti o akvizici nebyly oznámeny, ale ví se, že proces akvizice nebude doprovázen propouštěním zaměstnanců. V nejbližší době můžeme očekávat, že asi cokoliv nového od Razeru, co má něco společného se zvukem, bude mít certifikaci THX.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře