www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Razer získal firmu THX založenou Georgem Lucasem

Razer získal firmu THX založenou Georgem Lucasem
, , aktualita
Výrobce periferií Razer ohlásil, že se mu podařilo získat společnost THX, již před desítkami let založil samotný George Lucas. Jaké má s ní plány a k čemu mu bude? Uvažovat můžeme především o systémech virtuální a rozšířené reality.
K oblíbeným
reklama
Společnost THX máme pevně spojenou se zvukem a kinem, ale i se sérií Hvězdných válek. Její první technologie totiž zažily debut již v roce 1983, kdy se v kinech objevil film Star Wars Episode VI: Return of the Jedi a samotná THX byla jako firma založena v témže roce.

Krátce poté, co přišel do kin zmíněný film, dostal spoluzakladatel THX Tomlinson Holman jeden velký úkol. Měl zjistit, jak je na tom zvuk filmů v celém řetězci produkce od výroby filmu po samotná kina. A ten právě zjistil, že většina kin je ze zvukové stránky chabě vybavena, takže přišel s jednotným řešením, které bylo předloženo majitelům kin. Ti byli nadšeni a nakonec z toho vznikl celý certifikační program THX, který se rozšířil po celém světě.

Nyní ale už můžeme uvažovat o firmě THX jako o majetku Razeru, takže je nasnadě otázka o plánech, které s ní má. Tato otázka zatím zůstane spíše nezodpovězena, protože, zatím zástupci firem vypouští do světa jen obecné a obvyklé řeči o nadšení, tradici, zkušenostech, atd atd. Nicméně i do těchto řečí se protlačily nějaké informace o tom, že THX má posloužit v oblastech zábavy a her, což je zcela logické, ale pak tu máme i plány na systémy rozšířené a virtuální reality. Nic konkrétního ale neproniklo na veřejnost.

Razer bude moci využít nejnovější certifikační program THX Live!, který je ale určen pro koncertní audio systémy, takže my se v domácnostech setkáme spíše s produkty s certifikací THX Inside, která je určena pro spotřebitelské produkty. THX tak nyní certifikuje zvukovou elektroniku, reproduktory, televizory, projektory, automobilové audio systémy a plánuje expandovat právě na trh s AR a VR. CEO firmy THX uvedl, že certifikační programy budou pokračovat (nic jiného nikdo ani neočekával) a právě THX Live! a THX Inside se mají dále výrazně rozšiřovat. Razer má k tomu poskytnout "skálopevnou základnu" pro celý byznys firmy THX, přičemž obě společnosti mají mít "společnou vizi pro vytváření skvělých produktů, které budou řešit problémy zákazníků".

Podrobnosti o akvizici nebyly oznámeny, ale ví se, že proces akvizice nebude doprovázen propouštěním zaměstnanců. V nejbližší době můžeme očekávat, že asi cokoliv nového od Razeru, co má něco společného se zvukem, bude mít certifikaci THX.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 3 2300X by se měl brzy dostat do volného prodeje AMD Ryzen 3 2300X by se měl brzy dostat do volného prodeje
Z Malajsie přichází zpráva o tom, že bychom se velice brzy měli dočkat na volném trhu procesoru AMD Ryzen 3 2300X, který byl doposud k dispozici jen jako OEM produkt. Jedná se o nejslabší a nejlevnější ze Zen+. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Možná s 5120 jádry, ale dle falešného dokumentu Jaký bude "velký Radeon Navi"? Možná s 5120 jádry, ale dle falešného dokumentu
Aktualizováno: Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek