www.svethardware.cz
>
>
>

Razeru unikly i citlivé údaje o sto tisících zákazníků

Razeru unikly i citlivé údaje o sto tisících zákazníků
, , aktualita
Společnost Razer se nyní stane mezi řadou zákazníků jistě ještě "oblíbenější" neboť musela přiznat, že její vlastní vinou byly zcela nechráněny informace o více než sto tisících zákazníků. A jde i o citlivé údaje. 
K oblíbeným
reklama
Razer reagoval na upozornění bezpečnostního výzkumníka Volodimira Diačenka, který odhalil velkou díru zející ve špatně nakonfigurovaném clusteru Elasticsearch. Ten poskytoval volný přístup k informacích o více než sto tisících zákazníků, které umožňují jejich jednoznačnou identifikaci. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Záleží pochopitelně i na tom, s čím se daní zákazníci s Razerem sami podělili, ale pokud by měli vyplnit všechny údaje, je to přinejmenším jméno a příjmení, e-mail, telefon a kompletní adresa. Vedle toho jde také o konkrétní transakce, čili koupě hardwaru, takže se můžeme v obrázku nahoře podívat na to, jak si jistý Ryzen ke konci tohoto června koupil nový Razer Blade 15 s kartou RTX 2060. 
 
Tato data přitom nezůstala jen nechráněná, ale byla i indexována vyhledávacími enginy, takže v podstatě unikla ven a zůstala ještě lépe přístupná. Společnost Razer už svou chybu uznala a sdělila, že díky upozornění Diačenka mohla napravit špatnou konfiguraci svého serveru. Zároveň upozornila na to, že vedle výše uvedených údajů už neunikla žádná další data a především ne hesla nebo čísla platebních karet. 
 
Konfigurace serveru byla opravena 9. září, ještě než byla celá věc oznámena veřejnosti. Razer se chce tímto zákazníkům omluvit a uvádí, že učinil kroky k tomu, aby se taková věc už neopakovala, což znamená i řádné prověření IT zabezpečení a systémů.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek