www.svethardware.cz
>
>
>

Razeru unikly i citlivé údaje o sto tisících zákazníků

Razeru unikly i citlivé údaje o sto tisících zákazníků
, , aktualita
Společnost Razer se nyní stane mezi řadou zákazníků jistě ještě "oblíbenější" neboť musela přiznat, že její vlastní vinou byly zcela nechráněny informace o více než sto tisících zákazníků. A jde i o citlivé údaje. 
K oblíbeným
reklama
Razer reagoval na upozornění bezpečnostního výzkumníka Volodimira Diačenka, který odhalil velkou díru zející ve špatně nakonfigurovaném clusteru Elasticsearch. Ten poskytoval volný přístup k informacích o více než sto tisících zákazníků, které umožňují jejich jednoznačnou identifikaci. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Záleží pochopitelně i na tom, s čím se daní zákazníci s Razerem sami podělili, ale pokud by měli vyplnit všechny údaje, je to přinejmenším jméno a příjmení, e-mail, telefon a kompletní adresa. Vedle toho jde také o konkrétní transakce, čili koupě hardwaru, takže se můžeme v obrázku nahoře podívat na to, jak si jistý Ryzen ke konci tohoto června koupil nový Razer Blade 15 s kartou RTX 2060. 
 
Tato data přitom nezůstala jen nechráněná, ale byla i indexována vyhledávacími enginy, takže v podstatě unikla ven a zůstala ještě lépe přístupná. Společnost Razer už svou chybu uznala a sdělila, že díky upozornění Diačenka mohla napravit špatnou konfiguraci svého serveru. Zároveň upozornila na to, že vedle výše uvedených údajů už neunikla žádná další data a především ne hesla nebo čísla platebních karet. 
 
Konfigurace serveru byla opravena 9. září, ještě než byla celá věc oznámena veřejnosti. Razer se chce tímto zákazníkům omluvit a uvádí, že učinil kroky k tomu, aby se taková věc už neopakovala, což znamená i řádné prověření IT zabezpečení a systémů.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek