www.svethardware.cz
>
>
>
>

2x 500 Wattů od Chieftecu

2x 500 Wattů od Chieftecu
, , recenze
V dnešním testu se nám sešla dvojice zdrojů od výrobce Chieftec. Jmenovitě jde o CFT-500-A12S a GPS-500AB A. Oba zdroje disponují výkonem 500W a také se nalézají ve velice podobné cenové relaci. Velkou odlišnost mezi nimi vytváří hlavně vzhled. Pokud vás zajímají detaily a také to, jak si zdroje vedly v zátěžových testech, čtěte dál.
K oblíbeným
reklama

GPS-500AB A


Jako první přichází na řadu verze GPS-500AB A, verze, která disponuje jednodušším vzhledem.


Balení, příslušenství

Zdroj je zabalen v kartónové krabici o rozměrech „tak akorát“, dále je umístěn v bublinkovém pytlíku. Výrobce do krabice umístil i pytlík silikagelu pohlcující vlhkost. V příslušenství naleznete síťovou šňůru, upevňovací šroubky a návod k instalaci. Příslušenství zcela odpovídá této kategorii, možná si výrobce mohl odpustit onen návod.
Parametry

Zdroj disponuje jmenovitým výkonem 500W, maximální odběr z 3,3 a 5V větve je omezen na 180W. Zdroj je vybaven celkem třemi 12V větvemi, jedna z nich disponuje maximálním proudem 16 A (192 W), ostatní až 18 A (216 W), celkový odběr ze všech 12V větví může dosahovat až 30 A (360 W). Další výrobcem uvedené parametry naleznete v tabulce:

+3,3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
-12V
+5VSB
26A
28A
16A
18A
18A
0,5A
2A

Zdroj umožňuje provoz se síťovým napětím 115-230V bez přepínání. Dále je vybaven aktivním PFC a teplotně řízeným 12 cm ventilátorem.


Kabeláž

Pouze svazek Main power konektoru je potažen flexem černé barvy, ostatní svazky jsou pouze svázané stahovací páskou, což není ke škodě věci. Main power konektor je zde řešen jako dělený na 20+4 piny, to umožňuje zapojení do starších základních desek s 20pinovými konektory. Délka svazku Main power konektoru činí 50 cm. Svazek +12V Power nese jeden čtyřpinový a jeden osmipinový konektor. Jako první je umístěn osmipinový, délka svazku po něj činí 54 cm, čtyřpinový je umístěn o 19 cm dále. K dispozici máme dále dvojici šestipinových PCIe napájecích konektorů umístěných na jednom svazku o délce 72cm. Zdroj je dále vybaven čtveřicí Serial ATA napájecích konektorů rozmístěných mezi dva svazky o délce 70 cm. Na konec nám Chieftec nabízí šestici Peripheral Power konektorů rozdělených mezi dva kabelové svazky o délce 82 cm, jeden z těchto svazků navíc na konci nese jeden FDD napájecí konektor. K provedení kabeláže nelze mít námitek a stejné si dosti dobře dovedu představit i u dražších zdrojů. Jen bych závěrem této části zmínil vysouvací mechanismus na Peripheral Power konektorech usnadňující jejich odpojení.
Vnější provedení, vzhled


Při pohledu na tento zdroj si vybavíte ty nejlevnější Eurocase anebo lepší Fortrony - skříňka je typicky kovově šedá. Větrací otvory na zadní stěně skříňky jsou provedeny výborně; téměř celá plocha je průchodná pro vzduch. Pochválit musím také provedení otvoru ventilátoru, které přesně navazuje na jeho rámeček. Ve zdroji je použit ventilátor GP D12SH-12, výrobcem je firma Yate Loon Electronics. Zpracování ventilátoru je poměrně slušné, rámeček je správně zaoblený a lopatky netrpí otřepy nebo ostrými hranami.


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře