www.svethardware.cz
>
>
>
>

2x 500 Wattů od Chieftecu

2x 500 Wattů od Chieftecu
, , recenze
V dnešním testu se nám sešla dvojice zdrojů od výrobce Chieftec. Jmenovitě jde o CFT-500-A12S a GPS-500AB A. Oba zdroje disponují výkonem 500W a také se nalézají ve velice podobné cenové relaci. Velkou odlišnost mezi nimi vytváří hlavně vzhled. Pokud vás zajímají detaily a také to, jak si zdroje vedly v zátěžových testech, čtěte dál.
K oblíbeným
reklama

GPS-500AB A


Jako první přichází na řadu verze GPS-500AB A, verze, která disponuje jednodušším vzhledem.


Balení, příslušenství

Zdroj je zabalen v kartónové krabici o rozměrech „tak akorát“, dále je umístěn v bublinkovém pytlíku. Výrobce do krabice umístil i pytlík silikagelu pohlcující vlhkost. V příslušenství naleznete síťovou šňůru, upevňovací šroubky a návod k instalaci. Příslušenství zcela odpovídá této kategorii, možná si výrobce mohl odpustit onen návod.
Parametry

Zdroj disponuje jmenovitým výkonem 500W, maximální odběr z 3,3 a 5V větve je omezen na 180W. Zdroj je vybaven celkem třemi 12V větvemi, jedna z nich disponuje maximálním proudem 16 A (192 W), ostatní až 18 A (216 W), celkový odběr ze všech 12V větví může dosahovat až 30 A (360 W). Další výrobcem uvedené parametry naleznete v tabulce:

+3,3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
-12V
+5VSB
26A
28A
16A
18A
18A
0,5A
2A

Zdroj umožňuje provoz se síťovým napětím 115-230V bez přepínání. Dále je vybaven aktivním PFC a teplotně řízeným 12 cm ventilátorem.


Kabeláž

Pouze svazek Main power konektoru je potažen flexem černé barvy, ostatní svazky jsou pouze svázané stahovací páskou, což není ke škodě věci. Main power konektor je zde řešen jako dělený na 20+4 piny, to umožňuje zapojení do starších základních desek s 20pinovými konektory. Délka svazku Main power konektoru činí 50 cm. Svazek +12V Power nese jeden čtyřpinový a jeden osmipinový konektor. Jako první je umístěn osmipinový, délka svazku po něj činí 54 cm, čtyřpinový je umístěn o 19 cm dále. K dispozici máme dále dvojici šestipinových PCIe napájecích konektorů umístěných na jednom svazku o délce 72cm. Zdroj je dále vybaven čtveřicí Serial ATA napájecích konektorů rozmístěných mezi dva svazky o délce 70 cm. Na konec nám Chieftec nabízí šestici Peripheral Power konektorů rozdělených mezi dva kabelové svazky o délce 82 cm, jeden z těchto svazků navíc na konci nese jeden FDD napájecí konektor. K provedení kabeláže nelze mít námitek a stejné si dosti dobře dovedu představit i u dražších zdrojů. Jen bych závěrem této části zmínil vysouvací mechanismus na Peripheral Power konektorech usnadňující jejich odpojení.
Vnější provedení, vzhled


Při pohledu na tento zdroj si vybavíte ty nejlevnější Eurocase anebo lepší Fortrony - skříňka je typicky kovově šedá. Větrací otvory na zadní stěně skříňky jsou provedeny výborně; téměř celá plocha je průchodná pro vzduch. Pochválit musím také provedení otvoru ventilátoru, které přesně navazuje na jeho rámeček. Ve zdroji je použit ventilátor GP D12SH-12, výrobcem je firma Yate Loon Electronics. Zpracování ventilátoru je poměrně slušné, rámeček je správně zaoblený a lopatky netrpí otřepy nebo ostrými hranami.


reklama
Nejnovější články
Rekordní supernova zazářila ze vzdálené galaxie Rekordní supernova zazářila ze vzdálené galaxie
Astronomové Evropské vesmírné agentury hlásí, že se jim poštěstilo pozorovat dosud největší supernovu, a sice SN2016iet. Ta zazářila ze vzdálenosti přibližně miliardy světelných let, a to velice silně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench
Databáze benchmarku Geekbench nese záznamy o dvou nových procesorech pro platformu X299 od Intelu. Jedná se o Cascade Lake-X slíbené na letošní podzim, který už není daleko, takže není divu, že už se objevily v testech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené
Co jiného by ostatně měl říkat Jensen Huang, šéf společnosti NVIDIA, když dobře ví, že GeForce RTX jsou dnes jediné karty, které obsahují ve svém hardwaru podporu pro ray tracing. Má to ale také čím podpořit?
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře