www.svethardware.cz
>
>
>
>

2x 500 Wattů od Chieftecu

2x 500 Wattů od Chieftecu
, , recenze
V dnešním testu se nám sešla dvojice zdrojů od výrobce Chieftec. Jmenovitě jde o CFT-500-A12S a GPS-500AB A. Oba zdroje disponují výkonem 500W a také se nalézají ve velice podobné cenové relaci. Velkou odlišnost mezi nimi vytváří hlavně vzhled. Pokud vás zajímají detaily a také to, jak si zdroje vedly v zátěžových testech, čtěte dál.
K oblíbeným
reklama

GPS-500AB A


Jako první přichází na řadu verze GPS-500AB A, verze, která disponuje jednodušším vzhledem.


Balení, příslušenství

Zdroj je zabalen v kartónové krabici o rozměrech „tak akorát“, dále je umístěn v bublinkovém pytlíku. Výrobce do krabice umístil i pytlík silikagelu pohlcující vlhkost. V příslušenství naleznete síťovou šňůru, upevňovací šroubky a návod k instalaci. Příslušenství zcela odpovídá této kategorii, možná si výrobce mohl odpustit onen návod.
Parametry

Zdroj disponuje jmenovitým výkonem 500W, maximální odběr z 3,3 a 5V větve je omezen na 180W. Zdroj je vybaven celkem třemi 12V větvemi, jedna z nich disponuje maximálním proudem 16 A (192 W), ostatní až 18 A (216 W), celkový odběr ze všech 12V větví může dosahovat až 30 A (360 W). Další výrobcem uvedené parametry naleznete v tabulce:

+3,3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
-12V
+5VSB
26A
28A
16A
18A
18A
0,5A
2A

Zdroj umožňuje provoz se síťovým napětím 115-230V bez přepínání. Dále je vybaven aktivním PFC a teplotně řízeným 12 cm ventilátorem.


Kabeláž

Pouze svazek Main power konektoru je potažen flexem černé barvy, ostatní svazky jsou pouze svázané stahovací páskou, což není ke škodě věci. Main power konektor je zde řešen jako dělený na 20+4 piny, to umožňuje zapojení do starších základních desek s 20pinovými konektory. Délka svazku Main power konektoru činí 50 cm. Svazek +12V Power nese jeden čtyřpinový a jeden osmipinový konektor. Jako první je umístěn osmipinový, délka svazku po něj činí 54 cm, čtyřpinový je umístěn o 19 cm dále. K dispozici máme dále dvojici šestipinových PCIe napájecích konektorů umístěných na jednom svazku o délce 72cm. Zdroj je dále vybaven čtveřicí Serial ATA napájecích konektorů rozmístěných mezi dva svazky o délce 70 cm. Na konec nám Chieftec nabízí šestici Peripheral Power konektorů rozdělených mezi dva kabelové svazky o délce 82 cm, jeden z těchto svazků navíc na konci nese jeden FDD napájecí konektor. K provedení kabeláže nelze mít námitek a stejné si dosti dobře dovedu představit i u dražších zdrojů. Jen bych závěrem této části zmínil vysouvací mechanismus na Peripheral Power konektorech usnadňující jejich odpojení.
Vnější provedení, vzhled


Při pohledu na tento zdroj si vybavíte ty nejlevnější Eurocase anebo lepší Fortrony - skříňka je typicky kovově šedá. Větrací otvory na zadní stěně skříňky jsou provedeny výborně; téměř celá plocha je průchodná pro vzduch. Pochválit musím také provedení otvoru ventilátoru, které přesně navazuje na jeho rámeček. Ve zdroji je použit ventilátor GP D12SH-12, výrobcem je firma Yate Loon Electronics. Zpracování ventilátoru je poměrně slušné, rámeček je správně zaoblený a lopatky netrpí otřepy nebo ostrými hranami.


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář