reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

2x 500 Wattů od Chieftecu

, , recenze
2x 500 Wattů od Chieftecu
V dnešním testu se nám sešla dvojice zdrojů od výrobce Chieftec. Jmenovitě jde o CFT-500-A12S a GPS-500AB A. Oba zdroje disponují výkonem 500W a také se nalézají ve velice podobné cenové relaci. Velkou odlišnost mezi nimi vytváří hlavně vzhled. Pokud vás zajímají detaily a také to, jak si zdroje vedly v zátěžových testech, čtěte dál.
2x 500 Wattů od Chieftecu
Balení, příslušenství

Oproti předchozímu zdroji zde příliš podstatných změn nenastalo, krabice je pouze rozměrnější a návod rozsáhlejší. Příslušenství je stále stejné, tj. šroubky k uchycení a síťová šňůra.Parametry

Zdroj disponuje jmenovitým výkonem 500 W. Maximální odběr z 3,3 a 5V větve je omezen na 180 W, celkový odběr z 12V větví na 380 W(32 A). Další restrikce se týká kombinovaného odběru z větví 12V1 a 12V3, který nesmí přesáhnout 300 W.

+3,3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
-12V
+5VSB
30A
28A
12A
21A
13A
0,5A
2,5A

Zdroj umožňuje provoz se síťovým napětím 115-230 V bez přepínání a je vybaven aktivním PFC. Zdroj je vybaven 12cm teplotně řízeným ventilátorem s možností měřit otáčky pomocí základní desky, dále zdroj umožňuje teplotní řízení otáček dvou ventilátorů uvnitř skříně počítače. Řízení probíhá v závislosti na teplotě uvnitř zdroje.


Kabeláž

Kabeláž je v tomto případě kompletně potažená flexem černé barvy. Zdroj je vybaven 24pinovým Main power konektorem dělitelným na 20+4 piny pro možnost použití ve starších základních deskách s 20pinovým ATX konektorem. Zdroj disponuje osmipinovým +12V Power konektorem dělitelným i na čtyřpinový. Dále máme k dispozici dva PCIe napájecí konektory umístěné na samostatných svazcích. Délka všech již popsaných kabelových svazků činí shodně 52 cm. Nyní již k Serial ATA napájecím konektorům - k dispozici máme celkem čtyři kusy rozdělené mezi dva svazky o délce 72 cm. Zdroj dále poskytuje osm Peripheral Power konektorů rozdělených mezi tři svazky; jeden má délku 72 cm a zbývající dva přehnaných 93 cm. Výrobce nezapomněl přidat ani dva FDD napájecí konektory. Nyní jsou na řadě dodatečné kabely pro řízení ventilátorů a snímání otáček. Svazek konektoru řízení otáček má délku 62 cm. Svazky dvou konektorů řízení otáček mají délku 52 cm.

Kabeláž tohoto zdroje je zcela odpovídající vzhledem k výkonu a zajímavostí jsou extrémně dlouhé svazky Peripheral power konektorů. Plusem je vybavení Peripheral Power konektorů odjišťovacím mechanizmem usnadňujícím rozpojení.
Vnější provedení, vzhled


Oproti předchozímu modelu zde nastala změna celkem razantní, skříňka je vyvedena v černé pololesklé barvě. Mřížka ventilátoru ve svém středu nese logo Chieftec. K provedení zadních větracích otvorů nelze mít námitek, jejich plocha je opravdu maximální. Naopak velmi špatně je proveden otvor ventilátoru - jedná se o prostou kružnici zcela zakrývající zaoblený rámeček a tedy i o potenciální zdroj nepříjemného aerodynamického hluku. Provedení ventilátoru je poměrně slušné, rámeček je zaoblený, i když zbytečně, jak jsem již popsal výše. Lopatky sice nemají otřepy ale jejich hrana je velmi tlustá a bez jakéhokoliv zaoblení. Výrobcem ventilátoru je firma Hong Cheng a typ A1225L12S.
reklama
reklama
reklama