www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

7x základ s P965: MSI P965 Neo-F

7x základ s P965: MSI P965 Neo-F
, , recenze
Třetím zástupcem v našem srovnávacím testu základních desek s chipsetem P965 je MSI P965 Neo-F. Obsahuje 1 slot PCIe x16, 2 sloty PCIe x1 a 3 sloty PCI. Chlazení je zde řešeno dvěma pasivy. Orientační cena je cca 3 100,- Kč s DPH (jedná se tedy o nejlevnější model v rámci tohoto testu).
K oblíbeným
reklama
BIOS proletíme jako vždy pomocí fotografií. Základní deska využívá služeb BIOSu Award verze 1.5 z 21.8.2006.Nastavení nutná pro přetaktování systému naleznete v Cell Menu, tedy mimo časování pamětí, které je v Advanced Chipset Features.


Advanced BIOS Features


Advanced BIOS Features - > CPU Features


Advanced Chipset Features


Integrated Peripherals


Integrated Peripherals -> On-Chip ATA Devices


Power Management Setup


PCI/PnP Configurations


H/W Monitor


H/W Monitor -> PC Health Status


Cell Menu


Cell Menu -> Dynamic Overclocking

Základní deska nabízí dynamické přetaktování podle zátěže. Jednotlivé hodnosti symbolizují různé úrovně přetaktování v procentech, konkrétně o 1%, 3%, 5%, 7%, 10%, 15%.

MSI 965 Neo BIOS verze 1.5 - 21.8.2006
Tuning paměti
CAS latency (Tcl)
3, 4, 5, auto
RAS# to CAS# Delay (Trcd)
3, 4, 5, 6, auto
RAS# Precharge Time (Trp)
3, 4, 5, 6, auto
Precharge Delay (Tras)
4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, auto
System Memory Multiplier
auto, 2.00, 2.50, 3.00
Nastavení napětí
DIMM OverVoltage
Normal, + 1.8 V až + 2.4 V (po 0.05 V krocích)
PCI-E OverVoltage Control
+1.5 V až +1.8 V (po 0.05 V krocích), 1.9 V, 2.0 V, 2.1 V, 2.2 V
Nastavení frekvencí
FSB
266 - 333 MHz (po 1MHz krocích)


Softwarová výbavaNa přiloženém instalačním CD nalezneme následující:
  • ovladače pro chipset, LAN, audio a RAID.
  • Norton Internet Security 2005, Adobe Acrobat Reader, DirectX 9.0c, Yahoo Toolbar
  • utility MSI Live Update 3, MSI Core Center, MSI PassworKeeper, MSI SecureDoc, MSI LockBox

Po vložení CD do mechaniky se objeví instalátor, který nabídne instalaci těch ovladačů, které už nejsou v systému nainstalovány.Na druhé záložce nalezneme firemní utility k základní desce a bezpečnostní utility na uchovávání hesel, šifrování souboru apod. Tyto bezpečnostní utility nemají k základní desce žádný vztah, proto se nimi nebudu více zabývat.
MSI Live Update 3

Výborná utilita pro update BIOSu a ovladačů základní desky popř. i grafické karty, pokud je také od MSI. Program běží v Internet Exporeru na základě prvku Activex. Pomocí této utility jsem flashoval BIOS. Vše proběhlo jednoduše, rychle a bez problémů.MSI CoreCenter

Dobrý pocit z aplikace Live Update napravila utilita CoreCenter, která mimo "pouťového" vzhledu ohromí i svými chybami. Tato aplikace má problémy se zjištěním násobiče a FSB procesoru. Detekce ostatních parametrů byla jakž takž v pořádku.

reklama
Nejnovější články
AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024 AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024
Společnost AMD nyní může být pochopitelně ráda za své vztahy se společností GlobalFoundries, která pro ni vyrábí především nepostradatelné I/O čipy pro procesory. I v příštích letech tak budou služby firmy GloFo zapotřebí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung navyšuje desetileté investice do výroby na 150 miliard dolarů Samsung navyšuje desetileté investice do výroby na 150 miliard dolarů
Velcí výrobci čipů se v poslední době předhánějí v plánovaných investicích, které půjdou do rozšíření kapacit i vývoje dalších nových procesů. Samsung v tomto ohledu plánuje až do roku 2030 a nově navyšuje cílovou částku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teleskop Jamese Webba už je téměř připraven, podzimní start platí Teleskop Jamese Webba už je téměř připraven, podzimní start platí
Vesmírný teleskop Jamese Webba (JWST) je vyvíjen a stavěn už pěknou řádku let, přičemž jeho koncept sahá do minulého století. Nyní už se ale konečně blížíme k jeho vypuštění do vesmíru a jsme na prahu nové éry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Xiaomi byla vyřazena z černé listiny Spojených států Xiaomi byla vyřazena z černé listiny Spojených států
Letos na začátku roku jsme se dozvěděli, že krom jiných dalších společností byla na černou listinu Spojených států zařazena také firma Xiaomi. Tento výrobce telefonů a jiné elektroniky se ovšem úspěšně bránil u soudu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance už začal s běžným vědeckým výzkumem, jak bude probíhat? Perseverance už začal s běžným vědeckým výzkumem, jak bude probíhat?
NASA se sice rozhodla, že bude pokračovat s misí létající Ingenuity, ovšem ta už se nebude starat sama o sebe a naopak bude sloužit roveru Perseverance. Právě ten tak nyní už mohl začít s tím, kvůli čemu na Mars sám přiletěl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek