www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Iconia Tab W510: tabletový hybrid

Acer Iconia Tab W510: tabletový hybrid
, , recenze
Nedávno jsme měli v recenzi moderní, i když levný tablet Sencor Element 10.1 s operačním systémem Android. V dnešní recenzi půjde také o tablet, ovšem o model s procesorem Intel Atom a operačním systémem Windows 8. Chybět nebude ani hardwarová klávesnice.
K oblíbeným
reklama

Windows 8


Tablet přišel vybavený operačním systémem Windows 8 ve 32bitové verzi pro procesory x86. Ten byl již nějakou dobu používán, takže nemůžeme říci, v jakém stavu, tedy jak vybavený, přichází ve výchozí podobě. Setkáme se zde ale s rozhraním Metro, u nějž je třeba se naučit především gesta nutná pro ovládání v režimu tabletu. Využívat se zde bude především potažení prstem z okraje obrazovky do jejího středu. Tím si vytáhneme rovněž základní nabídku (zprava či zdola) nebo přepneme mezi spuštěnými aplikacemi (zleva). A když pojedete prstem zleva a ihned se vrátíte, objeví se stejně jako v moderních verzích Androidu výběr mezi spuštěnými aplikacemi (takový ekvivalent hlavního panelu).

Využít budete moci samozřejmě i klasickou plochu, ovšem pro její ovládání a ovládání příslušných aplikací není prst zrovna vhodný nástroj, protože není přesný. Pak se vyplatí připojit modul s klávesnicí a nejlépe ještě i myš. Ta především v tomto prostředí odvede daleko lepší práci než dotyková obrazovka, i když v prostředí Metra má jistou výhodu zase ona.

Windows 8 však není zrovna vhodný systém pro počítače s nedostatkem úložného prostoru, jakým může být i náš Iconia Tab W510 v případě, že si koupíte 32GB verzi. Když se podíváte, kolik zabírá pouze složka Windows, pak zjistíte, že jde o téměř 12 GB, k čemuž je třeba připočítat ještě další 4 GB souborů v rootu (pagefile, swapfile, hiberfil) a složky Users, Program Files a další, které i ve výchozí podobě také zaberou minimálně několik set megabajtů. Ve výsledku tak u 32GB verze tabletu nezískáte pro vlastní potřebu ani polovinu dané kapacity, takže zde se karty typu microSD budou velmi hodit. Operační systém Android je tak vedle Windows 8 vyložený hubeňour.


Rozhraní tabletu


Hlavní napájecí konektor umístěný v tabletu i dokovací stanici má netradiční tvar a nese snad třicet spojů, což napovídá, že může mít řadu různých využití. Zde má ale jen dvě - napájení a připojení portu USB 2.0 ze základny. Konektor samotný vypadá celkem odolně, ve své pozici se nevrtí a sedí pevně. Otázkou je, co všechno vydrží, ale vytrhávat směrem do stran jsem jej pochopitelně nezkoušel, neboť na to není dělaný, jak ostatně naznačuje i jeho samolepka.

Co se týče ostatních rozhraní, pak ta pracují stejně jako na kterémkoliv notebooku či jiném počítači s operačním systémem Windows. USB pochopitelně nemá problém s různými periferiemi ani se zařízeními Mass Storage (flash disky, pevné disky), a to ani když je připojíme přes redukci ke konektoru micro USB přímo v tabletu. Tento port je tedy také dostatečně napájen i při provozu na baterie. Nicméně napájet a dobíjet tablet z USB nepůjde, protože zapotřebí je 12 V, zatímco USB dodává jen 5 V.

Čtečka paměťových karet microSD velmi dobře poslouží k navýšení základní kapacity, a že to zde bude skutečně nutné. Využít by přitom měly jít i 64GB microSDXC, což je prozatím nejvyšší možná kapacita. Pak ještě nezapomeneme na rozhraní micro HDMI s podporou Full HD a HDCP, jeden 3,5mm audio konektor pro sluchátka s mikrofonem, čili headset a bezproblémově pracující rozhraní Wi-Fi 802.11n s dobrým dosahem a Bluetooth 4.0.


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů