www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acer Iconia Tab W510: tabletový hybrid

Acer Iconia Tab W510: tabletový hybrid
, , recenze
Nedávno jsme měli v recenzi moderní, i když levný tablet Sencor Element 10.1 s operačním systémem Android. V dnešní recenzi půjde také o tablet, ovšem o model s procesorem Intel Atom a operačním systémem Windows 8. Chybět nebude ani hardwarová klávesnice.
K oblíbeným
reklama

Windows 8


Tablet přišel vybavený operačním systémem Windows 8 ve 32bitové verzi pro procesory x86. Ten byl již nějakou dobu používán, takže nemůžeme říci, v jakém stavu, tedy jak vybavený, přichází ve výchozí podobě. Setkáme se zde ale s rozhraním Metro, u nějž je třeba se naučit především gesta nutná pro ovládání v režimu tabletu. Využívat se zde bude především potažení prstem z okraje obrazovky do jejího středu. Tím si vytáhneme rovněž základní nabídku (zprava či zdola) nebo přepneme mezi spuštěnými aplikacemi (zleva). A když pojedete prstem zleva a ihned se vrátíte, objeví se stejně jako v moderních verzích Androidu výběr mezi spuštěnými aplikacemi (takový ekvivalent hlavního panelu).

Využít budete moci samozřejmě i klasickou plochu, ovšem pro její ovládání a ovládání příslušných aplikací není prst zrovna vhodný nástroj, protože není přesný. Pak se vyplatí připojit modul s klávesnicí a nejlépe ještě i myš. Ta především v tomto prostředí odvede daleko lepší práci než dotyková obrazovka, i když v prostředí Metra má jistou výhodu zase ona.

Windows 8 však není zrovna vhodný systém pro počítače s nedostatkem úložného prostoru, jakým může být i náš Iconia Tab W510 v případě, že si koupíte 32GB verzi. Když se podíváte, kolik zabírá pouze složka Windows, pak zjistíte, že jde o téměř 12 GB, k čemuž je třeba připočítat ještě další 4 GB souborů v rootu (pagefile, swapfile, hiberfil) a složky Users, Program Files a další, které i ve výchozí podobě také zaberou minimálně několik set megabajtů. Ve výsledku tak u 32GB verze tabletu nezískáte pro vlastní potřebu ani polovinu dané kapacity, takže zde se karty typu microSD budou velmi hodit. Operační systém Android je tak vedle Windows 8 vyložený hubeňour.


Rozhraní tabletu


Hlavní napájecí konektor umístěný v tabletu i dokovací stanici má netradiční tvar a nese snad třicet spojů, což napovídá, že může mít řadu různých využití. Zde má ale jen dvě - napájení a připojení portu USB 2.0 ze základny. Konektor samotný vypadá celkem odolně, ve své pozici se nevrtí a sedí pevně. Otázkou je, co všechno vydrží, ale vytrhávat směrem do stran jsem jej pochopitelně nezkoušel, neboť na to není dělaný, jak ostatně naznačuje i jeho samolepka.

Co se týče ostatních rozhraní, pak ta pracují stejně jako na kterémkoliv notebooku či jiném počítači s operačním systémem Windows. USB pochopitelně nemá problém s různými periferiemi ani se zařízeními Mass Storage (flash disky, pevné disky), a to ani když je připojíme přes redukci ke konektoru micro USB přímo v tabletu. Tento port je tedy také dostatečně napájen i při provozu na baterie. Nicméně napájet a dobíjet tablet z USB nepůjde, protože zapotřebí je 12 V, zatímco USB dodává jen 5 V.

Čtečka paměťových karet microSD velmi dobře poslouží k navýšení základní kapacity, a že to zde bude skutečně nutné. Využít by přitom měly jít i 64GB microSDXC, což je prozatím nejvyšší možná kapacita. Pak ještě nezapomeneme na rozhraní micro HDMI s podporou Full HD a HDCP, jeden 3,5mm audio konektor pro sluchátka s mikrofonem, čili headset a bezproblémově pracující rozhraní Wi-Fi 802.11n s dobrým dosahem a Bluetooth 4.0.


reklama
Nejnovější články
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
26.2.2021, aktualita, Jan Vítek5 komentářů