reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Alphacool LC-Display - fantazii se meze nekladou

19.3.2008, Jan Vítek, recenze
Alphacool LC-Display - fantazii se meze nekladou
Společnost Alphacool nám připravila zajímavé novinky z oblasti přídavných informačních displejů, které můžeme snadno připojit k počítači. My si ukážeme model s celým označením LC-Display 240x128 Pixel blue neg. black, který se připojuje přes USB rozhraní a oproti ostatním informačním panelům jsou jeho funkce opravdu široké.
Kapitoly článku:
  1. Alphacool LC-Display - fantazii se meze nekladou
  2. Displej, instalace a přednastavené profily
  3. Softwarové nastavení a závěr
Alphacool je dle všeho německá společnost, která se zaměřuje především na vodní chlazení a na své úvodní stránce to také nezapomene pořádně zdůraznit. Prezentuje nám všem dobře známé výhody - vysoký výkon, nízká hlučnost a snazší boj s prachem. Co se ale již nezmiňuje, jsou vyšší náklady, nároky na prostor a zpravidla také složitější údržba, samozřejmě kromě vyšších požadavků na odborné znalosti uživatele (mluvíme samozřejmě o skládaných systémů vodního chlazení - systémy all-in-one bývají na zprovoznění a údržbu daleko snazší).


ModelLC-Display 240x128 Pixel blue neg. black
Displej240 x 128 pixelů - plně grafický
modré podsvícení, bílá grafika
RozhraníUSB 1.1 / 2.0
Hmotnostcca 200 g
Materiálhliníkový rámeček

V dnešní recenzi se však zaměříme na něco jiného z nabídky této firmy. Jedná se o informační panel s grafickým LCD s rozlišením 240 x 128 pixelů. Panel zabírá celkem dvě 5,25" pozice a připojuje se přes USB rozhraní. My jsme dostali k recenzi zatím testovací kus, u nějž zatím chybí USB kabel k připojení na header základní desky, jejž je samozřejmě daleko lepší využít. Dostali jsme tedy pouze kabel s klasickou USB koncovkou pro připojení k portu, ale to samozřejmě ničemu nevadí.V pevné papírové krabičce ještě kromě samotného zařízení a USB kabelu najdeme ještě CD s doprovodným software, který je přinejmenším stejně důležitý, jako je samotný panel. My si můžeme vybrat mezi několika typy, celkem tedy pěti. Jde o panel pro jednu 5,25" pozici s displejem 200 x 64 pixelů a námi testovaný model pro dvě pozice s 240 x 128 pixelovým displejem. Tyto dva jsou k dispozici v černém a stříbrném zbarvení a pátým modelem je externí stříbrný panel, který si můžete posadit na stůl. Jinak svým displejem odpovídá většímu modelu. Celkovou nabídku naleznete zde.Zařízení samotné mi připadlo jako velmi dobře zpracované. Rámeček a packy pro uchycení do šachty jsou vyrobeny z hliníkového plechu. Jednoduchý je také design. Vepředu najdeme ve středu rámečku pouze lesklý displej a v levém horním rohu logo výrobce.Na zadní straně vidíme plošný spoj s několika integrovanými obvody a headery, jejichž význam se mi nepodařilo rozluštit. Důležitý je ale stejně pouze USB konektor, na nějž připojíme kabel. Instalace se tedy sestává z umístění panelu do mechanikové šachty a jeho propojení s počítačem pomocí USB kabelu. To bychom za sebou měli tu snazší část, ale pokud chceme tento panel a jeho možnosti dané doprovodným softwarem opravdu využít, bude nás čekat ještě seznámení s možnostmi nastavení a vytvoření vlastního profilu.

reklama