www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Kaveri: Steamroller a GCN ukazuje drápky

AMD Kaveri: Steamroller a GCN ukazuje drápky
, , recenze
Dnes se již zaměříme na test nových APU generace Kaveri, které si AMD připravilo jako následovníka Llano, Trinity a poslední generace Richland. Kaveri jsou nadějné, protože nabídnou nová procesorová i grafická jádra a také pokročilejší výrobní proces.
K oblíbeným
reklama

Herní testy


Nyní se zaměříme čistě na herní testy a následně výkon v OpenGL. Výběr dopadl na starší i zbrusu nové tituly, a tak se zde setkáme s Company of Heroes, Just Cause 2 či TES: Skyrim, ale také s Crysis 3 a Batman Arkham Asylum. Nejnovější tituly se neobjeví, protože by pak nebylo s čím srovnávat. V případě, že daný titul nedisponoval vlastním benchmarkem, pak byla jako obvykle využita utilita FRAPS, přičemž v té jsme několikrát zaznamenali stejný úsek hry a ze zaznamenaných průměrných hodnot FPS vytvořili také průměr.

S jádry Radeon se tedy pustí do křížku integrovaný Intel HD Graphics 4600 vybavený 20 shaderovými jednotkami a taktovaný na 350 až 1200 MHz dle potřeby.Kdo očekával, že nové Kaveri přinesou výrazný nárůst výkonu ve hrách, bude asi zklamán. Otázkou je zde především velmi malý rozdíl ve výkonu A10-7850K a A8-7600, kdy se můžeme ptát, kam se podělo o 30W vyšší TDP a 128 shaderů navíc. Můžeme tedy jen doufat, že se situace zlepší s příchodem novějších ovladačů.


OpenGL - Cinebench


V každém testu Cinebench jsme také provedli test výkonu v OpenGL, takže tu máme tři grafy. Ty nám ale přinesly vyloženě zklamání, protože namísto zvýšeného výkonu jsme se v porovnání s generací Richland dočkali jeho výrazného snížení.
reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek