www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Llano: test procesoru A8-3850

AMD Llano: test procesoru A8-3850
, , recenze
Minulý týden jsme si představili nové procesory AMD Llano a teď přišel čas na podrobný test. Utká se v něm aktuálně nejvýkonnější model z rodiny AMD A8 se svými protějšky od Intelu z řady Sandy Bridge. Těšit se můžeme i na souboj IGP a přetaktování.
K oblíbeným
reklama

Benchmarky - praktické


V praktických testech se setkáme také se starým známým testem renderování v Cinebench R10 pomocí 1 a více procesorových jader. Ten však bude doplněn i o aktuální verzi Cinebench R11.5, která lépe škáluje s vyšším počtem jader a ukazuje již pouze výkon s použitím více jader. Pak to bude šachový test Fritz Chess Mark, jenž však dokáže využít maximálně 8 threadů, což v našem případě nevadí. A posledními dvěma testy budou WinRAR a jeho nejlepší komprese do RARu na čas a encoding videa x264 v rozlišení 720p.

Procesor A8-3850 zde i přes nevýhodu v nižší frekvenci dokázal předčit, nebo se v druhém případě aspoň vyrovnat zdánlivě silnějšímu Athlonu II X 645 a ve vícethreadovém testu dokázal překonat Core i3-2105. Zde je ale třeba si uvědomit, že to je nativně dvoujádrový procesor, který další dvě jádra jen simuluje pomocí technologie Hyper-threading.A co na to lépe škálující Cinebench R11.5? Ten již daleko více ocenil čtyři fyzická jádra procesorů AMD, která se však stále nemohou rovnat ani níže taktovaným jádrům Sandy Bridge. To je pochopitelné, neboť nejde o přímé soupeře a těmi pro Sandy Bridge budou až Bulldozery.

Ve Fritz Chess Mark měl navrch Athlon II X4 645 a opět především procesory Intel. Při využití všech jader ale procesory AMD snadno překonaly dvoujádrové Core i3 a přiblížily se i k níže taktovanému Core i5-2405S.Dle očekávání v testu komprese ve WinRAR 4 vidíme propad procesorů AMD, který je velmi výrazný i při srovnání s Core i3. Při kódování videa do x264 je situace již daleko lepší a AMD se dokáží vyrovnat aspoň právě tomu Core i3.Praktické testy výkonu procesoru AMD A8-3850 dokazují, že výkon jeho procesorových jader skutečně odpovídá Athlonům II. Nyní ale přichází na řadu testy grafického jádra.
reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře