www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 5: šest i čtyři jádra v akci

AMD Ryzen 5: šest i čtyři jádra v akci
, , recenze
Od společnosti AMD jsme získali dva procesory Ryzen střední třídy, čili řady 5. Jedná se konkrétně o modely 1600X a 1500X se šesti a čtyřmi jádry plus v obou případech 16 MB L3 cache. Podívat se můžeme také na desku Gigabyte s čipsetem B350.
K oblíbeným
reklama

Herní testy


Pro otestování výkonu procesorů Ryzen ve hrách jsme si vybrali následující tituly: Call of Duty Infinite Warfare, Crysis 3, Doom, Resident Evil 6, Shadow Warrior 2, The Witcher 3 a Watch Dogs 2. Sekundovala jim stejně jako u procesoru Core i7-7700K grafická karta MSI GeForce GTX 1080 Gaming X, přičemž procesory mohly skutečně ukázat, co v nich vězí. To proto, že hry byly nastaveny sice na vysokou kvalitu, ale bez antialiasingu, postprocessingových věcí jako rozmazání obrazu při pohybu (motion blur) nebo uzavřených technologií jako Hairworks. Ty by zbytečně snižovaly snímkovací frekvenci, ale ne kvůli výkonu procesorů, ale grafické karty, což je pro tyto testy nežádoucí.Co se dozvíme z těchto testů? Především to, že SMT už nehraje roli, což je dobrá zpráva. Pokud využijeme desky B350 s novými BIOSy, které jsou ostatně připravovány (či již připraveny) i pro desky s X370 a dále aplikujeme na Windows 10 nové schéma napájení speciálně připravené firmou AMD, výkon se rázem zlepší a není žádný důvod, aby to samé nepředvedly také Ryzen 7. Přesto tu jsou i nějaké otázky, jako třebas proč je v Shadow Warrior 2 výkon Ryzenyu 5 1500X tak slabý.
reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 byl opět odložen, tentokrát do prosince Cyberpunk 2077 byl opět odložen, tentokrát do prosince
Ano, je to tak. CD Projekt Red se nedávno vytahovali, že jejich Cyberpunk 2077 je hotový a může do lisoven, aby byl připraven na listopadové vypuštění na trh. To se nakonec nestane, neboť tu máme další odklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MIT vyvinulo Roboat II: autonomní čluny pro Amsterdam MIT vyvinulo Roboat II: autonomní čluny pro Amsterdam
Vědci na MIT pracují na autonomní dopravě. Tentokrát se zaměřili na tu vodní. Vytvořili už druhou generaci autonomního člunu Roboat II, která je větší a tentokrát už může pojmout i dva pasažéry pro dopravu kanály Amsterdamu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
OLED displeje s metapovrchem slibují hustotu bodů až 10000 dpi OLED displeje s metapovrchem slibují hustotu bodů až 10000 dpi
Vědci na Stanford University vyvinuli novou technologii OLED displejů, která může dosáhnout rekordní hustoty bodů až 10000 dpi. Využívá k tomu speciálního metapovrchu, který dokáže měnit optické vlastnosti světla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI uvádí černočerné desky MEG B550 UNIFY MSI uvádí černočerné desky MEG B550 UNIFY
Společnost MSI se rozhodla při příležitosti nástupu procesorů Ryzen 5000 oživit svou nabídku základních desek s čipsetem AMD B550. Představuje tak sérii B550 UNIFY / UNIFY-X, které považuje za své nejlepší modely.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře