AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
V následujících testech prověříme výkon grafických adaptérů. Převahu v testu měly jednoznačně samostatné grafické čipy. Velmi mne překvapil poměrně průměrný výkon mobilní verze Radeonu X1400, který je součástí AMILa. Naopak čip X1600 (konkurenční Asus) se svými 12 pixel pipelines a 5 vertex shader pipelines přináší do mobilní sféry výkon desktopových řešení. Bohužel jeho slabší sourozenec X1400 v mnoha testech podává až 2x horší výsledky. Tradičně nejhorší výkon v testu však předvedly modely s integrovanými grafickými jádry a se sdílenou pamětí.














Na závěr jsme proto zařadili test postavený na proslulém 3D programu Maxon Cinema. Tento benchmark prověřuje výkon CPU a grafického subsystému (OpenGL). Naopak výsledky testu „OpenGL Software Lighting“ jsou ovlivněny výkonem procesoru.


Test výdrže



AMILO Pi 1536 je dodáván se standardní šestičlánkovou baterii typu Li-Ion (podobně jako Prestigio) o kapacitě 4400 mAh. Firemní specifikace v případě notebooku AMILO neslibují žádné zázraky a udávají dobu provozu kolem dvou hodin. Kupodivu se jedná o poměrně pravdivý a nepřehnaný údaj. V reálném provozu, například v Office aplikacích, vydrželo AMILO pracovat cca 2 hodiny a 10 minut. Při nejvyšším zatížení, při hraní her, případně testování v 3DMarku03, vydrží notebook na baterii něco málo přes hodinu.


Test výdrže I. – 2:10 hod.
Kancelářské aplikace

Test výdrže II. – 2:05 hod.
Přehrávání filmu v DivX

Test výdrže III. – 1:07 hod.
Maximální zatížení - 3DMark03

Doba nabíjení při vypnutém přístroji se pohybuje kolem dvou hodin.
reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek