AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
V následujících testech prověříme výkon grafických adaptérů. Převahu v testu měly jednoznačně samostatné grafické čipy. Velmi mne překvapil poměrně průměrný výkon mobilní verze Radeonu X1400, který je součástí AMILa. Naopak čip X1600 (konkurenční Asus) se svými 12 pixel pipelines a 5 vertex shader pipelines přináší do mobilní sféry výkon desktopových řešení. Bohužel jeho slabší sourozenec X1400 v mnoha testech podává až 2x horší výsledky. Tradičně nejhorší výkon v testu však předvedly modely s integrovanými grafickými jádry a se sdílenou pamětí.


Na závěr jsme proto zařadili test postavený na proslulém 3D programu Maxon Cinema. Tento benchmark prověřuje výkon CPU a grafického subsystému (OpenGL). Naopak výsledky testu „OpenGL Software Lighting“ jsou ovlivněny výkonem procesoru.


Test výdržeAMILO Pi 1536 je dodáván se standardní šestičlánkovou baterii typu Li-Ion (podobně jako Prestigio) o kapacitě 4400 mAh. Firemní specifikace v případě notebooku AMILO neslibují žádné zázraky a udávají dobu provozu kolem dvou hodin. Kupodivu se jedná o poměrně pravdivý a nepřehnaný údaj. V reálném provozu, například v Office aplikacích, vydrželo AMILO pracovat cca 2 hodiny a 10 minut. Při nejvyšším zatížení, při hraní her, případně testování v 3DMarku03, vydrží notebook na baterii něco málo přes hodinu.


Test výdrže I. – 2:10 hod.
Kancelářské aplikace

Test výdrže II. – 2:05 hod.
Přehrávání filmu v DivX

Test výdrže III. – 1:07 hod.
Maximální zatížení - 3DMark03

Doba nabíjení při vypnutém přístroji se pohybuje kolem dvou hodin.
reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek