AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
V následujících testech prověříme výkon grafických adaptérů. Převahu v testu měly jednoznačně samostatné grafické čipy. Velmi mne překvapil poměrně průměrný výkon mobilní verze Radeonu X1400, který je součástí AMILa. Naopak čip X1600 (konkurenční Asus) se svými 12 pixel pipelines a 5 vertex shader pipelines přináší do mobilní sféry výkon desktopových řešení. Bohužel jeho slabší sourozenec X1400 v mnoha testech podává až 2x horší výsledky. Tradičně nejhorší výkon v testu však předvedly modely s integrovanými grafickými jádry a se sdílenou pamětí.


Na závěr jsme proto zařadili test postavený na proslulém 3D programu Maxon Cinema. Tento benchmark prověřuje výkon CPU a grafického subsystému (OpenGL). Naopak výsledky testu „OpenGL Software Lighting“ jsou ovlivněny výkonem procesoru.


Test výdržeAMILO Pi 1536 je dodáván se standardní šestičlánkovou baterii typu Li-Ion (podobně jako Prestigio) o kapacitě 4400 mAh. Firemní specifikace v případě notebooku AMILO neslibují žádné zázraky a udávají dobu provozu kolem dvou hodin. Kupodivu se jedná o poměrně pravdivý a nepřehnaný údaj. V reálném provozu, například v Office aplikacích, vydrželo AMILO pracovat cca 2 hodiny a 10 minut. Při nejvyšším zatížení, při hraní her, případně testování v 3DMarku03, vydrží notebook na baterii něco málo přes hodinu.


Test výdrže I. – 2:10 hod.
Kancelářské aplikace

Test výdrže II. – 2:05 hod.
Přehrávání filmu v DivX

Test výdrže III. – 1:07 hod.
Maximální zatížení - 3DMark03

Doba nabíjení při vypnutém přístroji se pohybuje kolem dvou hodin.
reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů