AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
V následujících testech prověříme výkon grafických adaptérů. Převahu v testu měly jednoznačně samostatné grafické čipy. Velmi mne překvapil poměrně průměrný výkon mobilní verze Radeonu X1400, který je součástí AMILa. Naopak čip X1600 (konkurenční Asus) se svými 12 pixel pipelines a 5 vertex shader pipelines přináší do mobilní sféry výkon desktopových řešení. Bohužel jeho slabší sourozenec X1400 v mnoha testech podává až 2x horší výsledky. Tradičně nejhorší výkon v testu však předvedly modely s integrovanými grafickými jádry a se sdílenou pamětí.


Na závěr jsme proto zařadili test postavený na proslulém 3D programu Maxon Cinema. Tento benchmark prověřuje výkon CPU a grafického subsystému (OpenGL). Naopak výsledky testu „OpenGL Software Lighting“ jsou ovlivněny výkonem procesoru.


Test výdržeAMILO Pi 1536 je dodáván se standardní šestičlánkovou baterii typu Li-Ion (podobně jako Prestigio) o kapacitě 4400 mAh. Firemní specifikace v případě notebooku AMILO neslibují žádné zázraky a udávají dobu provozu kolem dvou hodin. Kupodivu se jedná o poměrně pravdivý a nepřehnaný údaj. V reálném provozu, například v Office aplikacích, vydrželo AMILO pracovat cca 2 hodiny a 10 minut. Při nejvyšším zatížení, při hraní her, případně testování v 3DMarku03, vydrží notebook na baterii něco málo přes hodinu.


Test výdrže I. – 2:10 hod.
Kancelářské aplikace

Test výdrže II. – 2:05 hod.
Přehrávání filmu v DivX

Test výdrže III. – 1:07 hod.
Maximální zatížení - 3DMark03

Doba nabíjení při vypnutém přístroji se pohybuje kolem dvou hodin.
reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek