reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AOC LM520A - já mám taky kolečko!

, , recenze
AOC LM520A - já mám taky kolečko!
Po včerejším klenotu od EIZO se dnes blíže podíváme na LCD monitor pro „normální“ lidi - AOC LM520A. CRT monitory této firmy se teší u nás velké oblibě především díky dobrému poměru výkon/cena (například model 7A+ nabízí ve své cenové třídě velmi dobré parametry), LCD si zatím své místo na výsluní hledají.
AOC LM520A - já mám taky kolečko!
Kapitoly článku:
  1. AOC LM520A - já mám taky kolečko!
  2. Ovládání, obraz a zhodnocení
Po včerejším klenotu od EIZO se dnes blíže podíváme na LCD monitor pro „normální“ lidi - AOC LM520A. CRT monitory této firmy se teší u nás velké oblibě především díky dobrému poměru výkon/cena (například model 7A+ nabízí ve své cenové třídě velmi dobré parametry), LCD si zatím své místo na výsluní hledají.První pohledŘada LCD AOCčka má název Ultra-Thin – ultraštíhlá a konkrétně náš model výrobce na svých stránkách označuje jako „neuvěřitelně štíhlý“ (incerdibly thin). O pravdivosti tohoto tvrzení se můžeme přesvědčit na následujích obrázcích.


Obr. 1 – Přední pohledObr. 2 – Boční pohledObr. 3 – Zadní pohled

Písmenko „A“ v názvu monitoru naznačuje, že monitor obsahuje vestavěné reproduktorky, které konstruktéři tentokrát „ukryli“ do stojanu.


Obr. 4 – Ozvučení monitoru

VGA kabel je k monitoru připojen napevno, digitální vstup AOC postrádá.


Obr. 5 – Vstup VGA kabelu do monitoru, vedle napájecí konektor

Technické specifikace


Výbava
Obr. 6 – Obsah balení dodávaného s monitorem

Bystřejším z vás něco na obrázku možná nesedí. Ano, je to zástrčka síťového kabelu kterou bychom u nás zřejmě nikam zastrčit nemohli.


Obr. 7 – Jiný kraj, jiný mrav… a také jiná zástrčka

Umístění reproduktorů nelze zrovna považovat za velmi šťastné. Díky tomu, že se nacházejí těsně vedle sebe, vytrácí se tak úplně možnost „sterea“ a navíc díky poloze stojanu se při poslechu zdá, že je zvuk utopen „tam kdesi dole“. Kvalita zvuku je tedy příznačná pro tento způsob řešení, subjektivně se navíc zdálo, že je tento model tižší než ostatní ozvučené monitory v testu. Naopak za pochvalu stojí řešení ovládání hlasitosti otočným potenciometrem a vestavěný konektor na sluchátka.


Obr. 8 – Detail stojanu, ovládání hlasitosti a sluchátkový výstup

Papírový manuál v krabici nenalezneme. Jeho slabou náhražkou je malý Quick Setup Guide v jedenácti jazycích (čeština chybí), ve kterém se dozvíme jak monitor připojit k počítači.
Kompletní manuál v elektronické podobě (ve formě HTML stránek) nalezneme až na přibaleném CD. Zde se kromě něj nachází i ovladače pro Windows a utilitka pro optimalizaci grafického módu pod DOSem.
reklama
reklama
reklama