reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Asus DRW-1608P: rychlá a spolehlivá mechanika

, , recenze
Asus DRW-1608P: rychlá a spolehlivá mechanika
Předchozí typ DRW-1604P nepatřil právě ke spolehlivým mechanikám. Velmi diskutabilních výsledků dosáhl v testech kvality zápisu. Nyní přichází novější typ Asus DRW-1608P, aby napravil pošramocenou pověst mechanik Asus.
Asus DRW-1608P: rychlá a spolehlivá mechanika
Technologie

Asus vybavuje své produkty několika technologiemi, které zlepšují čtení a zápis médií. Na prvním místě zmíníme ochranu média před „podtečením“ bufferu, tzv. FlextraLink. Jedná se o klasickou „buffer underrun“ ochranu, kterou Asus označuje jako „flexibilní“. Pokud množství dat v bufferu klesne pod kritickou mez, FlextraLink přeruší vypalování a zapamatuje si poslední zapsané místo. Po zaplnění bufferu se snímací hlava přemístí na označené místo a zápis pokračuje.


obr. 07 – FlextraLink

FlextraSpeed (Flexible and Strategic Speed Switch Tech.) zaručuje optimální rychlost zápisu s ohledem na kvalitu média. Technologie vyhodnocuje vlastnosti média a nastavuje optimální rychlost vypalování. Optimalizace zápisu probíhá i během vypalování. S podobnými OPC technologiemi se setkáte i u ostatních výrobců – např. Plextor - PoweRec, Teac a Running OPC, apod.

Mechaniky Asus jsou již několik let vybavovány konstrukčním prvkem DDSS II (Double Dynamic Suspension Systém). Jeho hlavním cílem je potlačení vibrací, které způsobuje hnací motorek. Dvojitý systém dynamického zavěšení stabilizuje snímací hlavu a umožňuje tak přesnější sledování a zaostřování stop. Technologie DDSS II přispívá ke stabilnějšímu průběhu zápisu a snižuje hluk mechaniky.


obr. 08 – Double Dynamic Suspension System

Liquid Crystal Tilt udržuje ideální – kolmou pozici laserového paprsku vůči povrchu média. Technologie vyrovnává naklonění média, a zajišťuje tak hladký zápis při úhlu 90° . Stejnou technologii používá ve svých mechanikách Pioneer.


obr. 09 – Liquid Crystal Tilt

Over-Speed Burning umožňuje DRW-1608P zapisovat DVD disky vyšší rychlostí než udává jejich certifikace. Mechanika tak umožňuje 6x rychlostní zápis na DVD+R DL, která jsou k certifikována pouze na 2,4×. Na závěr zmíníme technologii Precision Recording Technology, která optimalizuje zápis přepisovatelných disků a tím zvyšuje jejich životnost.
reklama
reklama
reklama