reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ASUS MyPal A620 - Opravdový dříč

, , recenze
ASUS MyPal A620 - Opravdový dříč
Přístroj značky ASUS, jenž se nám dostal do rukou a na který se v dnešní recenzi podíváme, je skutečně velmi překvapivým kouskem hardware. Pod jeho poměrně nenápadnou slupkou se totiž skrývá doposud nejvýkonnější Pocket PC na dnešním trhu, které v testech převálcovalo naprosto všechny konkurenty, a to prosím včetně těch nejdražších highendů.
ASUS MyPal A620 - Opravdový dříč
Kapitoly článku:
Today obrazovka A620 je k nerozeznání od jiných Pocket PC, žádný manažer spuštěných aplikací, což ale není, vzhledem k celé řadě podobných a nezřídka freewarových utilitek na webu, nijak fatální.

U A620 je samozřejmě přítomen procesor Intel PXA255 taktovaný dle papírů na 400 MHz.Z 64 MB RAM je dostupných pouze 58,79 MB. Záložní akumulátor buď není v Power Menu ze skromnosti uveden nebo zde není, těžko říct, kolik % akumulátoru si A620 nechává v záloze po tom, co ohlásí vybitý stav a za jak dlouho přijde o obsah paměti.ASUS bohužel zaplácl Flash celou, takže Flash Disk se u A620 nekoná. Škoda, aspoň pár mega pro základní zálohu by nebylo na škodu. A620 lze pořídit ve dvou modifikacích - s anebo bez Bluetooth čipu, nám se na testování dostal do rukou asi o 2 000,- Kč levnější model bez Bluetooth, proto jsou všechna menu týkající se bezdrátové komunikace deaktivována.Mezi programy dodávanými standardně k OS MS Windows Mobile 2003 se nachází i zálohovací pomůcka jménem ASUS Backup......díky které lze provést buď standardní zálohu či obnovení, ale hlavně, lze nastavit naprosto skvělou funkci automatické zálohy v případě klesnutí stavu akumulátoru pod určitou mez. Jistě elegantní vypořádání se s nepřítomným Flash Diskem. Zálohovací aplikaci ovšem chybí k dokonalosti jediná drobnost - ke zdařilému fungování potřebujete CF kartu aspoň 64 MB kapacity.Mezi obvyklými nastavovacími utilitkami zaujme ASUS Settings, do kterého byly zaintegrovány v podstatě veškeré nastavovací náležitosti, včetně štelování stupně podsvícení.

Na první záložce se nachází základní informace o paměti a verzi operačního systému.Podobně jako některá další Pocket PC, i u PDA ASUS MyPal A620 lze hnát procesor na několik rychlostí, pro běžného uživatele bude nejatraktivnější mód Automatic, ve kterém si PDA hlídá, jak velká je na procesor kladena zátěž a v případě, že úloha trvá určitý počet cyklů, PXA255 zařadí vyšší rychlost. Zajímavé je každopádně zatržítko Advanced Performace Enhancement, jehož funkci se mi opravdu nepodařilo rozluštit - nikde o ní totiž není ani zmínka.

Velice příjemnou vlastností A620 je, že u něj lze velmi plynule regulovat stupeň podsvícení. Zatímco někteří návrháři zpřístupní u svých modelů 4 - 5 stupňů podsvícení, ASUS se vydává cestou opačného extrému a povoluje nastavit hodnotu v rozsahu celého Byte, tedy celkem 256 úrovní. Šikovné je, že pro rychlé přepínání lze stále tapnout stylem nalevo nebo napravo od nynější pozice a šipka se spolu s podsvícením posune asi o 1/5 některým ze směrů, skvělé!I příznivcům digitální hudby má A620 co nabídnout, vedle perfektního výstupu bez šumu (o takovém se H2215 ani nesnilo) překvapí solidní hlasitost, kterou vyloudíte ze sluchátek. Nechybí nastavení výšek i basů a rovněž i seřízení míry vyváženosti není na škodu. Vestavěný reproduktor samotný není žádný zázrak, zní poněkud zastřeně, ale na poslech poznámek je docela dobře použitelný.

V hojné míře lze změnit i vlastnosti vestavěného mikrofonu.Pro každé z aplikačních tlačítek lze sólo nastavit, zda PDA "vzbudí." Zdůrazněme ještě, že tlačítko s ikonou domečku Vás nehodí na Today obrazovku, ale do ASUS Settings centra.

Pokud vložíte CF kartu, je možné si zapnout její automatické otevření ve File Exploreru.reklama
reklama
reklama