www.svethardware.cz
>
>
>

Asus PA249Q: parádní 24" s 16:10

Asus PA249Q: parádní 24" s 16:10
, , recenze
Také nemáte rádi monitory s poměrem 16:9? V poslední době se opět objevují 16:10 monitory s přívlastkem "grafický". Právě takový je dnešní Asus ProArt 249Q. Navíc přidává Adobe RGB i sRGB gamut!
K oblíbeným
reklama

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (1280×800)


Kvalita interpolace je prakticky stejná jako u valné většiny monitorů. Nic překvapivého.


 - interpolace linek

- Klikněte pro zvětšení -


 - interpolace textu

- Klikněte pro zvětšení -


 - interpolace moaré efekt

- Klikněte pro zvětšení -


Efekt moaré je trošku výraznější než je zvykem, ale jinak je interpolace opravdu průměr.


Regulace jasu


Monitor sice používá pulzní regulaci, ale jde o trošku jiný princip než je obvyklé. Jeho frekvence je totiž 21,4 kHz, tedy 21 400 Hz, což v porovnání s 240 Hz, co je u většiny monitorů, zní jako z říše snů. Ve své podstatě můžeme prohlásit regulaci jasu za lineární. Oko totiž takto rychlé blikání nepostřehne.


 - regulace podsvíceníSpotřeba


Trošku horší je to se spotřebou. Je vidět, že Asus se do grafických monitorů pustil zodpovědně, ale spotřebu zatím moc neřeší. Pokud to totiž porovnáme s profesionálním EIZO monitorem, tak je spotřeba tohoto Asusu stále podprůměrná - vysoká.

Spotřeba při 120 cd/m2 je 26 W.


 - spotřeba


Dnes testovaný monitor má světelný výkon 1,077 lm/W.
reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů