Asus Radeon HD 4850: kvalita prověřená časem

Asus Radeon HD 4850: kvalita prověřená časem
, , recenze
Radeon HD 4850 známe všichni již poměrně dlouho, což ovšem neubírá na jeho dlouhodobé atraktivitě u méně movitých nebo občasných hráčů. Samotná karta se cenově dostala na pomezí low-endu a mainstremu, ale stále má ještě mnoho co říci k soubojům karet s nejlepším poměrem ceny ku výkonu.
K oblíbeným
reklama
Radeon HD 4850 dokázal, že za současných podmínek má ještě mnoho co říci ke klání o nejlepší levnou herní grafickou kartu. S čistým svědomím mohu říci, že si nedokáži představit při velmi omezeném rozpočtu jinou kartu, než je právě Radeon HD 4850. Podpora DirectX 10.1 není až takovým magnetem, tím je jednoduše výkon při dané ceně, který deklasuje další grafické karty pod, nebo nad cenovou úrovní Radeonu HD 4850. Ze spodu v žádném případě neohrozí Radeon HD 4830 nebo Radeon HD 4730 či nově GeForce GT 240. Zhora cenové relace je pak možnou konkurencí pouze GeForce GTS 250 512 MB, která je ovšem v průměru dražší a neexistuje jediný argument pro její koupi, který by tento příplatek ospravedlnil.Radeon HD 4850 lze poměrně hodně přetaktovat, ale pro tyto hrátky budete muset kartu vybavit lepším chladičem. Pak je ale již na zvážení, zda se podobná investice vyplatí. Samotný výkon karty dostačuje pro všechny současné hry v rozlišní 1680x1050 a případně vyhlazování. Pokud by se vám výkon Radeonu HD 4850 nezamlouval, pak budete muset sáhnout do peněženky podstatně hlouběji a koupit Radeon HD 5770 nebo GeForce GTX 260. Absence DirectX 11 není pro tento starší Radeon takovým problémem a při dané ceně okolo dvou tisíc korun ani nic jiného očekávat nemůžete.

slušné přetaktování
dostupnost
výkon
Ikona Odkaz na databázi
cena
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 2300 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Asus EAH4850/HTDI/512MD3 poskytuje server Heureka.cz

reklama
Nejnovější články
Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce Windows 11 má také problémy s tiskárnami jako jeho předchůdce
Bohužel ani nejnovějšímu operačnímu systému Windows 11 se nevyhýbají chyby a podobně jako u "desítek", i zde jsou problémy např. s tiskárnami. Našly se už tři chyby, které komplikují instalaci nebo bezproblémové používání tiskáren.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Minisforum Elitemini HM90: mini PC s Ryzenem 9 4900H Minisforum Elitemini HM90: mini PC s Ryzenem 9 4900H
Společnost Minisforum zařazuje do nabídky další ze svých malých, ale výkonných desktopů. Tentokrát jde o model s APU Ryzen 9 4900H, které sice už není nejnovější, ale stále jde o velice slušné APU. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
RTX 3090 poškozená při hraní New World byla oživena, proč selhala? RTX 3090 poškozená při hraní New World byla oživena, proč selhala?
V průběhu betatestování hry New World od Amazonu se objevily případy náhle umírajících grafických karet GeForce z generace Ampere a především pak šlo o drahé RTX 3090. Jedna z nich nyní byla prozkoumána a dokonce oživena.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
TSMC: první hotové 3nm wafery budou spíše až v roce 2023 TSMC: první hotové 3nm wafery budou spíše až v roce 2023
Společnost TSMC vydala nové prohlášení, které se týká jednak nedostatku výrobních kapacit a pak konkrétně i 3nm výrobního procesu N3. Zcela nepřekvapivě se dozvídáme o plném využití kapacit a bohužel tu jsou i negativní zprávy právě o N3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Acer potvrdil další hack, unikla citlivá data a nyní jsou k dispozici ke koupi Acer potvrdil další hack, unikla citlivá data a nyní jsou k dispozici ke koupi
Počítačoví zločinci, kteří se orientují na hacky firem či organizací, krádež dat a následovné vydírání či prodej ukradených dat, se nyní opět zaměřili na firmu Acer. Tu to potkalo letos již minimálně jednou a nyní jde o dalších 60 GB dat.
Včera, aktualita, Jan Vítek