www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor AS1002T v2: klasický domácí NAS

Asustor AS1002T v2: klasický domácí NAS
, , recenze
Asustor nám poslal na vyzkoušení NAS, který patří mezi běžné uživatelské modely, což ukazuje především svou přívětivou cenou. Nabídne dvě diskové pozice a výrobce slibuje, že jde o ten nejlepší low-end pro digitální domácnost.
K oblíbeným
reklama

Závěrečné hodnocení

 
Asustor AS1002T v2 představuje cenově přijatelný NAS v ceně i jen mírně nad 4000 Kč (záleží na obchodu), který nabídne základní výbavu v podobě dvou diskových pozic a dvou USB 3.0 pro případné rozšíření nebo občasné napojení úložných zařízení pro synchronizaci dat. V případě disků se tak zde počítá především s RAID 1, čili zrcadlením, anebo s využitím samostatně pracujících disků či s JBOD (lze využít ale i RAID 0).
 
 
Tento NAS se tak nemůže pyšnit řadou funkcí, nemůže sám fungovat jako multimediální centrum či náhrada PC, neboť nemá žádné obrazové rozhraní a není tu ani 10Gb/s Ethernet nebo prostor pro rozšiřující karty. 
 
Na druhou stranu můžeme využít vyspělý operační systém ADM mluvící i napovídající v českém jazyce a těšit se z velice umírněné spotřeby a při vhodném výběru disků i z velice tichého provozu. Právě proto jde o klasický domácí NAS pro běžné uživatele, který prostě můžeme zaplnit disky, zapojit, krátce nakonfigurovat a pak už jen používat.  


Plusy


+ Slušná cena za jednoduchý NAS
+ Systém ADM s desítkami aplikací
+ Nízká spotřeba  

 

Minusy


- Malinké nedokonalosti v lokalizaci systému
 
 
Za zapůjčení Asustor AS3102T děkujeme firmě UMAXu.

 
 
Cena v době testování: cca 4 300 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková