www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor AS1002T v2: klasický domácí NAS

Asustor AS1002T v2: klasický domácí NAS
, , recenze
Asustor nám poslal na vyzkoušení NAS, který patří mezi běžné uživatelské modely, což ukazuje především svou přívětivou cenou. Nabídne dvě diskové pozice a výrobce slibuje, že jde o ten nejlepší low-end pro digitální domácnost.
K oblíbeným
reklama

Závěrečné hodnocení

 
Asustor AS1002T v2 představuje cenově přijatelný NAS v ceně i jen mírně nad 4000 Kč (záleží na obchodu), který nabídne základní výbavu v podobě dvou diskových pozic a dvou USB 3.0 pro případné rozšíření nebo občasné napojení úložných zařízení pro synchronizaci dat. V případě disků se tak zde počítá především s RAID 1, čili zrcadlením, anebo s využitím samostatně pracujících disků či s JBOD (lze využít ale i RAID 0).
 
 
Tento NAS se tak nemůže pyšnit řadou funkcí, nemůže sám fungovat jako multimediální centrum či náhrada PC, neboť nemá žádné obrazové rozhraní a není tu ani 10Gb/s Ethernet nebo prostor pro rozšiřující karty. 
 
Na druhou stranu můžeme využít vyspělý operační systém ADM mluvící i napovídající v českém jazyce a těšit se z velice umírněné spotřeby a při vhodném výběru disků i z velice tichého provozu. Právě proto jde o klasický domácí NAS pro běžné uživatele, který prostě můžeme zaplnit disky, zapojit, krátce nakonfigurovat a pak už jen používat.  


Plusy


+ Slušná cena za jednoduchý NAS
+ Systém ADM s desítkami aplikací
+ Nízká spotřeba  

 

Minusy


- Malinké nedokonalosti v lokalizaci systému
 
 
Za zapůjčení Asustor AS3102T děkujeme firmě UMAXu.

 
 
Cena v době testování: cca 4 300 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek