www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor AS1002T v2: klasický domácí NAS

Asustor AS1002T v2: klasický domácí NAS
, , recenze
Asustor nám poslal na vyzkoušení NAS, který patří mezi běžné uživatelské modely, což ukazuje především svou přívětivou cenou. Nabídne dvě diskové pozice a výrobce slibuje, že jde o ten nejlepší low-end pro digitální domácnost.
K oblíbeným
reklama

Závěrečné hodnocení

 
Asustor AS1002T v2 představuje cenově přijatelný NAS v ceně i jen mírně nad 4000 Kč (záleží na obchodu), který nabídne základní výbavu v podobě dvou diskových pozic a dvou USB 3.0 pro případné rozšíření nebo občasné napojení úložných zařízení pro synchronizaci dat. V případě disků se tak zde počítá především s RAID 1, čili zrcadlením, anebo s využitím samostatně pracujících disků či s JBOD (lze využít ale i RAID 0).
 
 
Tento NAS se tak nemůže pyšnit řadou funkcí, nemůže sám fungovat jako multimediální centrum či náhrada PC, neboť nemá žádné obrazové rozhraní a není tu ani 10Gb/s Ethernet nebo prostor pro rozšiřující karty. 
 
Na druhou stranu můžeme využít vyspělý operační systém ADM mluvící i napovídající v českém jazyce a těšit se z velice umírněné spotřeby a při vhodném výběru disků i z velice tichého provozu. Právě proto jde o klasický domácí NAS pro běžné uživatele, který prostě můžeme zaplnit disky, zapojit, krátce nakonfigurovat a pak už jen používat.  


Plusy


+ Slušná cena za jednoduchý NAS
+ Systém ADM s desítkami aplikací
+ Nízká spotřeba  

 

Minusy


- Malinké nedokonalosti v lokalizaci systému
 
 
Za zapůjčení Asustor AS3102T děkujeme firmě UMAXu.

 
 
Cena v době testování: cca 4 300 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře