www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS
, , recenze
Dnes se podíváme na moderní NAS od společnosti Asustor, který je určený pro dva pevné disky a nabídne slušný výkon procesoru Intel Braswell a rovněž přímý výstup HDMI. Bude tak možné jej napojit přímo na televizor a využít jako multimediální centrum.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama

Instalace a nastavení


Moderní NAS společností QNAP, Synology, D-Link a Asustor nevyjímaje využívají jednotné operační systémy, které jsou jednak nabízeny u mnoha různých modelů NAS a potom jsou neustále vyvíjeny, ale se stejným základem. Z toho vyplývá, že pokud jste se vyznali v systému letitého Asustor AS-602T nebo Asustor AS-202TE, bez problémů se vyznáte i zde. V našem případě byl na NAS nainstalován systém ADM verze 2.5.4.RF42, který už přeci jen od verze 1.0.9 z roku 2013 pokročil, a to především s ohledem na odezvu a grafickou vyspělost.Nabídka možností na ploše je ale naprosto stejná v obou verzích, tedy v té nové je spíše chudší, neboť tu chybí UPnP Media Server, Download Center, iTunes Server a Surveillance Center, ale to jen proto, že ty do základní nabídky ani nepatří. Najdeme je totiž mezi volitelnými aplikacemi, které můžeme a nemusíme využít a na plochu se jejich zástupci přidají až poté, co je nainstalujeme.Odezvu tohoto systému v okně webového prohlížeče hodnotím velice kladně. V podstatě je z hlediska uživatele stejná, jako když pracujete s lokálním operačním systémem. Okna se otevírají ihned a pokud na něco čekáte, jsou to leda tak nějaká data, která se v nich mají zobrazit. Např. jde o výpočet volného místa na discích a podobně.Skutečně ale nemá cenu se probírat tím, jaká veškerá nastavení a možnosti nám tento NAS a jeho systém nabízí. Jednak jsou systémová nastavení v podstatě stejná a pak, pokud se něco mění, je to spíše nabídka aplikací a ony samotné. Jenomže těchto aplikací jsou desítky (plus několik aplikací v betaverzi), takže není možné je ani zdaleka pokrýt. Podíváme se ale alespoň na ty nejzajímavější.Veškerá nabídka aplikací se také dá rozdělit do následujících skupin, přičemž při jejich prozkoumávání narazíme na jeden problém. Samotný systém ADM je sice lokalizovaný a jen výjimečně najdeme nějaké anglické výrazy, a to zpravidla v případě, kdy jsou nepřeložitelné, nebo by jejich překládání bylo zbytečné či rovnou matoucí. Ovšem v případě aplikací, a to včetně těch přímo od Asustoru, je popis pouze anglicky. To tak bude člověku bez znalosti jazyka nebo samotné aplikace komplikovat jejich výběr. Jinak jen výjimečně narazíme na něco, co by mohlo být přeloženo lépe (např. defaultní vs. výchozí, servisy vs. služby).
 • Zálohování a synchronizace
 • Blogování
 • Bulletiny a diskuzní fóra
 • Tvorba obsahu
 • Databáze
 • Stahování dat
 • eCommerce a eLearning
 • Frameworky a knihovny
 • Multimediální přehrávače
 • Mediální servery a multimédia
 • Kancelářské aplikace
 • Projektový management
 • Zabezpečení (IP kamery)
 • Sociální sítě
 • Utility
 • Web Hosting

reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek