www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS
, , recenze
Dnes se podíváme na moderní NAS od společnosti Asustor, který je určený pro dva pevné disky a nabídne slušný výkon procesoru Intel Braswell a rovněž přímý výstup HDMI. Bude tak možné jej napojit přímo na televizor a využít jako multimediální centrum.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama

Instalace a nastavení


Moderní NAS společností QNAP, Synology, D-Link a Asustor nevyjímaje využívají jednotné operační systémy, které jsou jednak nabízeny u mnoha různých modelů NAS a potom jsou neustále vyvíjeny, ale se stejným základem. Z toho vyplývá, že pokud jste se vyznali v systému letitého Asustor AS-602T nebo Asustor AS-202TE, bez problémů se vyznáte i zde. V našem případě byl na NAS nainstalován systém ADM verze 2.5.4.RF42, který už přeci jen od verze 1.0.9 z roku 2013 pokročil, a to především s ohledem na odezvu a grafickou vyspělost.Nabídka možností na ploše je ale naprosto stejná v obou verzích, tedy v té nové je spíše chudší, neboť tu chybí UPnP Media Server, Download Center, iTunes Server a Surveillance Center, ale to jen proto, že ty do základní nabídky ani nepatří. Najdeme je totiž mezi volitelnými aplikacemi, které můžeme a nemusíme využít a na plochu se jejich zástupci přidají až poté, co je nainstalujeme.Odezvu tohoto systému v okně webového prohlížeče hodnotím velice kladně. V podstatě je z hlediska uživatele stejná, jako když pracujete s lokálním operačním systémem. Okna se otevírají ihned a pokud na něco čekáte, jsou to leda tak nějaká data, která se v nich mají zobrazit. Např. jde o výpočet volného místa na discích a podobně.Skutečně ale nemá cenu se probírat tím, jaká veškerá nastavení a možnosti nám tento NAS a jeho systém nabízí. Jednak jsou systémová nastavení v podstatě stejná a pak, pokud se něco mění, je to spíše nabídka aplikací a ony samotné. Jenomže těchto aplikací jsou desítky (plus několik aplikací v betaverzi), takže není možné je ani zdaleka pokrýt. Podíváme se ale alespoň na ty nejzajímavější.Veškerá nabídka aplikací se také dá rozdělit do následujících skupin, přičemž při jejich prozkoumávání narazíme na jeden problém. Samotný systém ADM je sice lokalizovaný a jen výjimečně najdeme nějaké anglické výrazy, a to zpravidla v případě, kdy jsou nepřeložitelné, nebo by jejich překládání bylo zbytečné či rovnou matoucí. Ovšem v případě aplikací, a to včetně těch přímo od Asustoru, je popis pouze anglicky. To tak bude člověku bez znalosti jazyka nebo samotné aplikace komplikovat jejich výběr. Jinak jen výjimečně narazíme na něco, co by mohlo být přeloženo lépe (např. defaultní vs. výchozí, servisy vs. služby).
 • Zálohování a synchronizace
 • Blogování
 • Bulletiny a diskuzní fóra
 • Tvorba obsahu
 • Databáze
 • Stahování dat
 • eCommerce a eLearning
 • Frameworky a knihovny
 • Multimediální přehrávače
 • Mediální servery a multimédia
 • Kancelářské aplikace
 • Projektový management
 • Zabezpečení (IP kamery)
 • Sociální sítě
 • Utility
 • Web Hosting

reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů