Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS

, , recenze
Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS
Dnes se podíváme na moderní NAS od společnosti Asustor, který je určený pro dva pevné disky a nabídne slušný výkon procesoru Intel Braswell a rovněž přímý výstup HDMI. Bude tak možné jej napojit přímo na televizor a využít jako multimediální centrum.
Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS
Kapitoly článku:
Asustor AS3102T je ve všech ohledech moderní NAS, který je vybaven 14nm procesorem Intel Celeron N3050 a 2 GB operační paměti, na čemž běží neustále vylepšovaný systém ADM. Využít také budeme moci celkem tři porty USB 3.0 a jeden HDMI, jenž zvládne i rozlišení 4K, ale jako verze 1.4 pouze do 24 Hz. Právě díky HDMI se z tohoto NAS může snadno a rychle stát multimediální přehrávač.


- klikněte pro zvětšení -

Zpracováním nám tento NAS připomene některé produkty firmy Synology, které mají také plastové tělo a je třeba je celé otevřít, abychom se dostali k diskům. Je to tedy o něco složitější než instalace disků do šuplíků a nedá se mluvit o systému Hot-Swap, ale ten stejně u domácího NAS moc nevyužijeme.

Co se týče možností, v tomto ohledu záleží především na pohotovém systému ADM a všemožných doprovodných aplikacích, jichž jsou desítky. Jinými slovy, možnosti jsou skutečně široké stejně jako u jiných moderních NAS s vyspělými systémy, které umožňují instalovat dodatečné aplikace. Výsledkem je, že na serveru může pracovat skutečně jen to, co potřebujeme. Výkonu je k tomu dost, i když se nám nepodařilo uspokojivě přehrát video v rozlišení 4K přes HDMI, natož pak v okně serveru Plex Media. S Full HD videem už není žádný problém a co se týče přenosů dat přes lokální síť, Asustor dokáže zcela využít datovou šířku gigabitového Ethernetu. Nakonec se můžeme podívat na spotřebu, která byla v našem případě oproti specifikacím o několik wattů vyšší (zapnuté disky), ale také nižší (vypnuté disky). Záležet bude především na tom, jaké disky nainstalujete a jak náročné služby budou na serveru v provozu. Celkově je ale spotřeba umírněná.Ocenění TREFA získává NAS Asustor AS3102T za kvalitní provedení,
výkon, výbavu a operační systém. Logo ocenění je ke stažení zde.

Pozlobit tak snad může jen to, že i přes měkké gumové nožky se z NASu šíří vibrace. Pokud jej položíte jen tak na stůl, bude slyšet daleko více, než je nutné, ovšem to může snadno vyřešit nějaká měkká podložka. Dejte si ale pozor, aby nezablokovala spodní průduchy. Pak už můžeme řešit cenu, která není zase tak vysoká na to, že Asustor AS3102T je v podstatě hotový počítač se slušnou výbavou. Pořídit si jej můžete za méně než 7000 Kč s DPH.


Plusy


+ Výkonný Celeron, 3x USB 3.0 a HDMI
+ Systém ADM s desítkami aplikací
+ Rychlé přenosy přes lokální síť


Minusy


- I na gumových nožkách s roztočenými disky trochu drnčí
 
 
Za zapůjčení Asustor AS3102T děkujeme firmě UMAXu.

 
 
Cena v době testování: cca 6700 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Jak hodnotíte NAS Asustor AS3102T?
V anketě šlo hlasovat od 29.3.2016 do 31.3.2017. Počet hlasujících: 4
Výborný50 %
Průměrný50 %
Špatný0 %
reklama