www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS
, , recenze
Dnes se podíváme na moderní NAS od společnosti Asustor, který je určený pro dva pevné disky a nabídne slušný výkon procesoru Intel Braswell a rovněž přímý výstup HDMI. Bude tak možné jej napojit přímo na televizor a využít jako multimediální centrum.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Asustor AS3102T je ve všech ohledech moderní NAS, který je vybaven 14nm procesorem Intel Celeron N3050 a 2 GB operační paměti, na čemž běží neustále vylepšovaný systém ADM. Využít také budeme moci celkem tři porty USB 3.0 a jeden HDMI, jenž zvládne i rozlišení 4K, ale jako verze 1.4 pouze do 24 Hz. Právě díky HDMI se z tohoto NAS může snadno a rychle stát multimediální přehrávač.


- klikněte pro zvětšení -

Zpracováním nám tento NAS připomene některé produkty firmy Synology, které mají také plastové tělo a je třeba je celé otevřít, abychom se dostali k diskům. Je to tedy o něco složitější než instalace disků do šuplíků a nedá se mluvit o systému Hot-Swap, ale ten stejně u domácího NAS moc nevyužijeme.

Co se týče možností, v tomto ohledu záleží především na pohotovém systému ADM a všemožných doprovodných aplikacích, jichž jsou desítky. Jinými slovy, možnosti jsou skutečně široké stejně jako u jiných moderních NAS s vyspělými systémy, které umožňují instalovat dodatečné aplikace. Výsledkem je, že na serveru může pracovat skutečně jen to, co potřebujeme. Výkonu je k tomu dost, i když se nám nepodařilo uspokojivě přehrát video v rozlišení 4K přes HDMI, natož pak v okně serveru Plex Media. S Full HD videem už není žádný problém a co se týče přenosů dat přes lokální síť, Asustor dokáže zcela využít datovou šířku gigabitového Ethernetu. Nakonec se můžeme podívat na spotřebu, která byla v našem případě oproti specifikacím o několik wattů vyšší (zapnuté disky), ale také nižší (vypnuté disky). Záležet bude především na tom, jaké disky nainstalujete a jak náročné služby budou na serveru v provozu. Celkově je ale spotřeba umírněná.Ocenění TREFA získává NAS Asustor AS3102T za kvalitní provedení,
výkon, výbavu a operační systém. Logo ocenění je ke stažení zde.

Pozlobit tak snad může jen to, že i přes měkké gumové nožky se z NASu šíří vibrace. Pokud jej položíte jen tak na stůl, bude slyšet daleko více, než je nutné, ovšem to může snadno vyřešit nějaká měkká podložka. Dejte si ale pozor, aby nezablokovala spodní průduchy. Pak už můžeme řešit cenu, která není zase tak vysoká na to, že Asustor AS3102T je v podstatě hotový počítač se slušnou výbavou. Pořídit si jej můžete za méně než 7000 Kč s DPH.


Plusy


+ Výkonný Celeron, 3x USB 3.0 a HDMI
+ Systém ADM s desítkami aplikací
+ Rychlé přenosy přes lokální síť


Minusy


- I na gumových nožkách s roztočenými disky trochu drnčí
 
 
Za zapůjčení Asustor AS3102T děkujeme firmě UMAXu.

 
 
Cena v době testování: cca 6700 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte NAS Asustor AS3102T?
V anketě šlo hlasovat od 29.3.2016 do 31.3.2017. Počet hlasujících: 4
Výborný 50 % 50% Průměrný 50 % 50% Špatný 0 %
reklama
Nejnovější články
Huawei připravil desktop Pangu s 24jádrovým CPU Kunpeng Huawei připravil desktop Pangu s 24jádrovým CPU Kunpeng
Společnost Huawei si připravuje i vlastní procesory, mezi nimiž je i řada Kunpeng 920 založená na architektuře ARM. Ty ze serverů nově zamíří i do desktopy, kde budou začínat na 24 jádrech. Později budou k dispozici i s větším množstvím.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Investoři odepřeli vedení EA mnohamilionové odměny Investoři odepřeli vedení EA mnohamilionové odměny
Poprvé za mnoho let se investoři společnosti Electronic Arts v rámci hlasování shodli na tom, že její vedení žádá příliš velké odměny. Ta má přitom za sebou velice dobrý kvartál, v němž se prodeje her rovnou zdvojnásobily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel v promoakci zlevňuje Core 9. generace až o čtvrtinu Intel v promoakci zlevňuje Core 9. generace až o čtvrtinu
Intel se rozhodl ke kroku, který rozhodně nedělá moc často, a to zlevnit své procesory, které jsou již na trhu. Nicméně je tu několik zádrhelů. Jednak nejde o nové Core 10. generace a pak není známo, kde a jak dlouho to bude platit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory z řad Core "Comet Lake-S" a Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení
Zatímco Apple se svou bezdrátovou nabíječkou více zařízení AirPower neuspěl a nepovedlo se mu vyřešit technické problémy, Xiaomi uvádí nabíječku Mi Smart Tracking Charging Pad, která by měla umožnit nabíjet 2 zařízení v jakékoli pozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala