www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS

Asustor AS3102T: moderní a výkonný NAS
, , recenze
Dnes se podíváme na moderní NAS od společnosti Asustor, který je určený pro dva pevné disky a nabídne slušný výkon procesoru Intel Braswell a rovněž přímý výstup HDMI. Bude tak možné jej napojit přímo na televizor a využít jako multimediální centrum.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Asustor AS3102T je ve všech ohledech moderní NAS, který je vybaven 14nm procesorem Intel Celeron N3050 a 2 GB operační paměti, na čemž běží neustále vylepšovaný systém ADM. Využít také budeme moci celkem tři porty USB 3.0 a jeden HDMI, jenž zvládne i rozlišení 4K, ale jako verze 1.4 pouze do 24 Hz. Právě díky HDMI se z tohoto NAS může snadno a rychle stát multimediální přehrávač.


- klikněte pro zvětšení -

Zpracováním nám tento NAS připomene některé produkty firmy Synology, které mají také plastové tělo a je třeba je celé otevřít, abychom se dostali k diskům. Je to tedy o něco složitější než instalace disků do šuplíků a nedá se mluvit o systému Hot-Swap, ale ten stejně u domácího NAS moc nevyužijeme.

Co se týče možností, v tomto ohledu záleží především na pohotovém systému ADM a všemožných doprovodných aplikacích, jichž jsou desítky. Jinými slovy, možnosti jsou skutečně široké stejně jako u jiných moderních NAS s vyspělými systémy, které umožňují instalovat dodatečné aplikace. Výsledkem je, že na serveru může pracovat skutečně jen to, co potřebujeme. Výkonu je k tomu dost, i když se nám nepodařilo uspokojivě přehrát video v rozlišení 4K přes HDMI, natož pak v okně serveru Plex Media. S Full HD videem už není žádný problém a co se týče přenosů dat přes lokální síť, Asustor dokáže zcela využít datovou šířku gigabitového Ethernetu. Nakonec se můžeme podívat na spotřebu, která byla v našem případě oproti specifikacím o několik wattů vyšší (zapnuté disky), ale také nižší (vypnuté disky). Záležet bude především na tom, jaké disky nainstalujete a jak náročné služby budou na serveru v provozu. Celkově je ale spotřeba umírněná.Ocenění TREFA získává NAS Asustor AS3102T za kvalitní provedení,
výkon, výbavu a operační systém. Logo ocenění je ke stažení zde.

Pozlobit tak snad může jen to, že i přes měkké gumové nožky se z NASu šíří vibrace. Pokud jej položíte jen tak na stůl, bude slyšet daleko více, než je nutné, ovšem to může snadno vyřešit nějaká měkká podložka. Dejte si ale pozor, aby nezablokovala spodní průduchy. Pak už můžeme řešit cenu, která není zase tak vysoká na to, že Asustor AS3102T je v podstatě hotový počítač se slušnou výbavou. Pořídit si jej můžete za méně než 7000 Kč s DPH.


Plusy


+ Výkonný Celeron, 3x USB 3.0 a HDMI
+ Systém ADM s desítkami aplikací
+ Rychlé přenosy přes lokální síť


Minusy


- I na gumových nožkách s roztočenými disky trochu drnčí
 
 
Za zapůjčení Asustor AS3102T děkujeme firmě UMAXu.

 
 
Cena v době testování: cca 6700 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte NAS Asustor AS3102T?
V anketě šlo hlasovat od 29.3.2016 do 31.3.2017. Počet hlasujících: 4
Výborný 50 % 50% Průměrný 50 % 50% Špatný 0 %
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková