ATI Rage Fury a video

Začněme podporou DVD a MPEG-2. Toto strohé konstatování znamená, že grafický čip Rage 128GL funguje jako hardwarový akcelerátor pro tzv. full-motion video. Podpora DVD přehrávání je pro ATI už jakousi tradicí, dvě základní vlastnosti (hardware motion compensation a iDCT) používá ATI už více než rok. Nechybí pochopitelně ani na Rage 128GL, což znamená, že nabízí plynulé přehrávání videa v plné barevné hloubce přes celou obrazovku. Pokud si pořídíte DVD mechaniku, obejdete se bez přídavné MPEG-2 dekódovací karty (např. Creative nabízí ke svému PC-DVD Encore 5x kitu Dxr2 kartu). Ve svém důsledku to znamená úsporu peněz. Mimo jiné i díky poklesu cen velkých monitorů se DVD video začíná hlásit o slovo na úkor klasických video přehrávačů. Rage Fury dokáže kvalitně přehrávat video záznamy, přičemž využívá pouze 15-20% výkonu procesoru (Pentium II 350MHz). Použijete-li softwarový přehrávač, zabere vám většinu výkonu procesoru, takže s počítačem nelze dělat nic jiného.
TV výstup se u nových grafických karet objevuje stále častěji, takže nemůže chybět ani na ATI Rage Fury. Jako obvykle lze použít S-video výstup nebo klasický kompozitní (kterým je vybavena většina televizorů a video přístrojů). S TV výstupem souvisí první mínus Rage Fury, ovladače jsou v tomto směru ještě nedodělané, ovšem ATI slibuje jejich vylepšení tak, že zvládnou rozlišení 800x600x16bpp na TV obrazovku. Ve srovnání s monitorem počítače to sice není mnoho, ale na druhou stranu jen málo televizorů má rozlišení vyšší.
Druhým drobným nedostatkem Rage Fury je to, že nepodporuje ploché LCD panely, které zpracovávají digitální signál (tudíž není po cestě z počítače na obrazovku tolik náchylný na rušení), na rozdíl od klasických CRT monitorů. Cena LCD displejů je zatím sice ještě pořád dost vysoká (přes 40.000 za 15" LCD monitor), ale to byly 17" monitory kdysi také. Cena LCD displejů bude zřejmě během příštího roku klesat, takže se budou stávat stále zajímavějšími.
Podle Sharky Extreme