reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

BenQ M310: Hlodavec pro váš notebook

, , recenze
BenQ M310: Hlodavec pro váš notebook
Myš je nejlepším přítelem člověka. Tedy alespoň od dob, kdy pán všeho tvorstva zkrotil osobní počítač. A o vztahu člověka s miniaturním hlodavcem je také tato recenze. Konkrétně mám na mysli nejnovější přírůstek do myší rodiny společnosti BenQ, model M310.
BenQ M310: Hlodavec pro váš notebook
Kapitoly článku:
  1. BenQ M310: Hlodavec pro váš notebook
  2. Instalace, praktické zkušenosti
  3. Závěr

Instalace


Systémové požadavky splní každý běžný počítač. Myš se automaticky nainstaluje do všech dnes běžných Windows, uživatelé Macintoshů potřebují OS X. Potřebujete také volný port USB. Po připojení přijímače do USB systém rozezná Myš standardu HID. Ve Windows 98 budete muset pohledat instalační cédéčko. Žádný speciální ovladač není k myši přiložen a není ani potřeba. Myš disponuje pouze dvěma standardními tlačítky a rolovacím kolečkem, v zásadě tedy netřeba nic nestandardního programovat či nastavovat.


Obr. 5 - Nainstalovaná myš

Asi není třeba zdůrazňovat, že myš neoživne bez vložení baterií. Ve výbavě jsou dvě alkalické mikrotužky – pokud chcete používat akumulátory, musíte je spolu s nabíječkou dokoupit.


Obr. 6 - Pohled do útrob

Aby myš dobře fungovala, je také potřeba nastavit spojení vysílače a přijímače. To se provede po současném stisknutí tlačítka na přijímači a na spodní straně myšky.


Obr. 7 - Spodní strana s tlačítkem pro nastavení spojení


Praktické zkušenosti


Myšku jsem zkoušel po dobu tří dnů a v první řadě je třeba zdůraznit, že je určena jako přenosná minimyš pro notebooky. Jsem zvyklý na pořádně vypasenou tučnou myšici, takže se mi tahle drobotinka ztrácela ve dlani a můj pracovní výkon u počítače šel o poznání dolů. Nakonec jsem si ale docela zvykl – dokonce si umím představit, že bych s touto myší pracoval den co den. Myš je příjemná na omak, tlačítka kladou přesně takový odpor, jak bych to od nich očekával. Ani k rolování pomocí kolečka nemám žádné výhrady. Jen stisk kolečka mi přišel až příliš tuhý, obzvlášť v porovnání s ostatními tlačítky.

Snímač umí údajně rozlišit 800 dpi a zřejmě to nebude daleko od pravdy. Na běžném povrchu (myší podložka, stůl s dýhou) je pohyb velmi přesný. Problémy nedělala ani netradiční povrch v podobě hýřivé barevné obálky časopisu na křídovém papíře. Na lesklém kovovém povrchu už kurzor poskakuje, i tak je ale práce možná. Na skle se pak nechytá vůbec. Drobným problémem by mohla být krátkozrakost myšího oka. U své staré myši jsem byl zvyklý, že funguje, i když se vznáší cca 0,5 cm nad povrchem. To BenQ neumí a vznikají tak problémy u drsných povrchů, např. textilních.

Další vadou na kráse je příliš malý dosah vysílačky. Myš funguje naprosto bez problémů jen do vzdálenosti do jednoho metru a problémy ji dělají jakékoliv překážky, třeba i druhá ruka píšící na klávesnici. Chcete-li tedy provozovat myš na opačné straně notebooku, než kde máte USB port, můžete mít problémy.

Pokud jde o výdrž baterie, nemohu ji, bohužel, posoudit. Během třídenního provozu se žádné problémy neprojevily, myši této kategorie však běžně vydrží několik týdnů.
reklama
reklama
reklama