BitFenix Prodigy a herní sestava s Mini-ITX

BitFenix Prodigy a herní sestava s Mini-ITX
, , recenze
Poté, co společnost BitFenix představila zajímavou skříň Prodigy pro výkonné sestavy založené na základních deskách Mini-ITX, jsme se rozhodli ji pro něco podobného využít. Dnes tedy nepůjde pouze o test skříně, ale i celé sestavy s výkonným CPU a grafikou.
K oblíbeným
reklama
Tímto článkem tak navážeme na starší článek, kdy jsme stavěli desktopovou sestavu také založenou na základní desce Mini-ITX a procesoru Intel Sandy Bridge. Tehdy ale šlo o sestavu, která by pro hraní šla použít jen velmi těžko, protože příslušná skříň Lian Li PC-Q07 nemá místo pro velkou grafickou kartu. To BitFenix Prodigy je již stavěná jinak, takže do ní se vejde už i velmi výkonná grafika, a tou bude v našem případě GeForce GTX 670.
- klikněte pro zvětšení -


Základní desky formátu Mini-ITX už v době psaní předchozího zmíněného článku byly velmi rozšířené a mám na mysli především modely vybavené sockety pro běžné desktopové procesory. Dříve totiž byl formát Mini-ITX využíván především pro méně výkonné procesory firmy VIA, která je ostatně jeho autorem. Pak už jsme se mohli setkat i s jinými modely, především tedy s již umístěnými procesory Intel Atom, ale pak už nastoupily ve větším počtu desky, do jejichž socketu jsme si mohli vybrat vlastnoručně vybraný procesor.

Tato situace se s příchodem nové generace procesorů Intel Ivy Bridge mohla jenom zlepšit, protože ty v porovnání s procesory Sandy Bridge nabízí sníženou spotřebu, alespoň dle udávaných hodnot TDP (Thermal Design Power). K dispozici je tak už i nativně čtyřjádrový procesor Core i5-3570T, jehož TDP je pouze 45 W a pak několik dvoujádrových s TDP 35 W.

My jsme se ale v tomto případě nemuseli moc omezovat a mohli jsme si dovolit využít výkonnější model, a to konkrétně Core i5-3550 s TDP 77 W. Jeho spotřeba bude stejně vedle grafické karty hrát menší roli. A co tedy všechno budeme mít k dispozici?
  • Počítačová skříň: BitFenix Prodigy
  • Základní deska: Intel Dry Fork BLKDH77DF - Intel H77
  • Procesor: Intel Core i5-3550 + chladič BOX
  • Paměti: Kingston HyperX - KHX2133C9AD3X2K2/4GX
  • Grafická karta: MSI N670 PE 2GD5/OC - GeForce GTX 670 + 2 GB GDDR5
  • SSD: OCZ Vertex 4 - 128 GB
  • Napájecí zdroj: Fortron AURUM 550W


Máme tu tedy sestavu, s níž bychom se nemuseli bát ani těch nejnovějších a velmi náročných her, pokud tedy zároveň nebudete chtít hrát na třech monitorech najednou a nijak se neomezovat s nastavením detailů. Na to ale už bude potřeba opravdový hi-end a ne tato ještě rozumná sestava.

V dalších kapitolách si představíme jednotlivé komponenty, přičemž pozornost budeme věnovat především počítačové skříni a instalaci komponent do ní, protože o tu nám šlo především. Následně budou provedeny teplotní i výkonnostní testy a také se podíváme na spotřebu takovéto sestavy.
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik15 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů