reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bose Companion 5: lahůdka pro uši

31.5.2010, Petr Štefek, recenze
Bose Companion 5: lahůdka pro uši
Téma testovaní nadstandardních reproduktorů je velmi často opomíjenou záležitostí, a tak se to v dnešním článku budeme snažit napravit. Bose Companion 5 patří mezi dražší reproduktory a uvidíme, zda svou cenu obhájí i v našem testu.
První, co vás při přebírání od zásilkové služby nebo obchodu překvapí, je poměrně malá velikost a hmotnost krabice (a krajánek je zvyklý za své těžce vydělané peníze dostávat „velké“ věci). Každopádně nebudeme mít problém s transportem domů nebo do kanceláře a podobně.Satelity jsou řešeny poměrně originálně ve srovnání s běžnou produkcí reproduktorů k počítači a jsou vybaveny těžkou kovovou nožkou, která je ve své základně dostatečně široká, aby nehrozilo nechtěné převrácení satelitu. Kabel vedoucí do centrální jednotky (subwooferu) je nadstandardně tlustý a dostatečně stíněný. Jeden satelit váží více než 800g, což je na tak malé reproduktory dost, ale je nutno vzít v úvahu, že většina hmotnosti připadá na kovový stojan. Navíc logicky vychází ze spodní strany nožky. Zde tedy velká pochvala za to, že někdo při návrhu zapřemýšlel.Vrchní část satelitu je z kvalitního šedého plastu (abych se přesvědčil, že se nejedná o lakovaný hliník, tak jsem několikráte musel poklepat kovovou propiskou) a přední mřížka s logem Bose je opět poctivý hliník. Nejlepší na celém řešení je, že nožku můžete demontovat a přišroubovat samotné reproduktory na zeď. Bose dobře vymyslelo i dvojici reproduktorů směřujících zvuk z odlišných úhlů. Výsledkem je skutečnost, že pro slušný poslech nemusíte nějak striktně dodržovat umístění na vrcholu poslechového trojúhelníku. Výšky jsou dobře slyšet i mimo poslechové místo u počítače, což je dobré pro sledování filmů a jiné situace, kdy nesedíte přímo na židli u počítače.


Mexicko-čínský produkt navržený v USA - kooperace nejvyššího kalibru :)

Rozměry reproduktorů nám výrobce poměrně dobře tají, ale na druhou stranu jejich papírová velikost není příliš důležitá, pokud v reálu hrají dobře. Velikost reproduktoru se nedozvíme ani v případě centrální jednotky, kterou Bose nazývá AcoustiMass, ale o ní až v příští kapitole.


reklama