Call of Duty 5: výkonnostní srovnání

Call of Duty 5: výkonnostní srovnání
, , recenze
Po dlouho očekávaném titulu Far Cry 2 přišla řada na neméně očekávanou hru Call of Duty 5: World at War, která je sice postavena na stejném grafickém engine jako předchozí díl, ale vše je opět o něco málo náročnější.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vás někdo zeptá, ať mu řeknete první hru s tématikou druhé světové války, která vás hned napadne, tak naprostá většina z vás jistě odpoví Call of Duty. Tato série se dočkala mimořádného ohlasu a prodejních úspěchů, a tím dala jasně najevo, že tato tématika oslovuje hráče i ve 21. století. Zvláště druhý díl série stal hitem pro hraní na internetu a převaha herní komunity Call of Duty 2 byla jasně patrná na každém větším herním serveru. Pokračování (Call of Duty 3) podobných úspěchů nedosáhlo, ale rozhodně se nedá říci, že by se autorům nepovedlo.Call of Duty 4: Modern Warfare sice nebyl zasazen do období druhé světové války, jednalo se o akci na moderních bojištích, ale stejně byl svěžím vánkem a vítanou přestávkou mezi dobou Josifa Vissarionoviče Stalina, Adolfa Hitlera a zbytkem hybatelů tehdejší doby. Call of Duty 5: World at War se ale vrací v plné síle pod taktovkou vývojového týmu Call of Duty 3 opět do vřavy druhé světové války.

Jelikož jsem neodolal a hru samotnou jsem si jako jednu z mála, které testuji, také zahrál, byl jsem překvapen, že autoři uchopili velmi umně i méně známé situace tohoto světového konfliktu. Jde ty, které nejsou zdaleka tak známé, jako například bitva u Stalingradu nebo vylodění v Normandii.

V našem článku si opět otestujeme stejnou kohortu grafických karet jako u předchozího Far Cry 2, který se stal jedním z nejčtenějších článků posledních týdnů. Protože je grafických karet pěkná řádka a rozlišení je vybráno hned několik (každé typické pro určité uhlopříčky LCD monitorů), tak si každý jistě najde to své. Krom základního rozlišení 1280x1024 (na přání čtenářů pro 17-19" LCD monitory) jsou všechna ostatní rozlišení širokoúhlá. Posledním testovaným rozlišením je monstrózní a trošku nesmyslné rozlišení 2560x1600.

Na řadu přijde také srovnání tří typických procesorů pro hráčské sestavy od společnosti Intel. Prvním procesorem je levné Pentium Dual-Core E5200, které svou cenou pod 2 tisíce korun spadá do low-endu, ale přesto je mimořádně zajímavé. Druhým kouskem je oblíbené Core 2 Duo E8500, které má vysoký přetaktovací potenciál a stojí ještě rozumné peníze (pod 5 tisíc). Posledním pánem na holení je bývalá špička v oblasti desktopových procesorů Intelu, což není nic jiného než 45nm quad-core QX9650 v ceně přes dvacet tisíc korun (pro obyčejného hráče naprostá zbytečnost).

reklama
Nejnovější články
Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma
NVIDIA rozjela novou akci na podporu prodeje karet GeForce RTX. Ve spolupráci s Activision nabízí k těmto kartám zdarma hru Call of Duty: Modern Warfare. Respektive teprve nabídne, protože tato novinka přijde až v říjnu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek