www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chieftec Scorpion: sklo middletoweru ukrývá displej

Chieftec Scorpion: sklo middletoweru ukrývá displej
, , recenze
Chieftec vyslal na trh skříň Scorpion, dle jejíhož názvu nemůže být pochyb o tom, že jde o herní model. Zaujmout nás má jednak cenou a pak také bočním panelem z temperovaného skla nebo i funkčním displejem schovaným pod svým čelem.
K oblíbeným
reklama

Pohled dovnitř skříně

 
Boční panely můžeme odšroubovat snadno bez použití nástrojů. V případě levého skleněného je třeba pracovat opatrně, přeci jen je to sklo, které se může snadno odštípnout. Odhalíme tak interiér plný různých otvorů, z nichž řada nemá ani účel. Jsou tu také v trayi různé prolisy, které zvyšují jeho pevnost a to je v případě tenkého plechu zvláště důležité. Tray totiž má sloužit především jako opora základní desky, jejíž prohnutí či snad dokonce časté prohýbání může značně zkrátit životnost desky.
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Chieftec už do otvorů traye našrouboval distanční sloupky pro desku, takže tím nám ušetřil otravnou práci. Nainstaloval také gumové krytky, ale ty nám každá větší deska stejně zakryje a zbydou jen ty volné. 
 
- klikněte pro zvětšení -
 
Z pravé strany máme do traye přichyceny dva plastové držáky, které slouží k bezšroubkovému přichycení 2,5" zařízení. Stačí stisknout horní packu, čímž držáky uvolníme a pak do nich nacvakneme samotné SSD či disk a opět to celé nasuneme do skříně. Je to snadné a rychlé, ovšem šroubky jsou přeci jen jistější, zvláště v případě plotnových disků. Pro velké 3,5" desktopové disky jsou tu dva klasické šuplíky vespod vedle pozice zdroje a stejně jako v případě 2,5" pozic k instalaci nepotřebujeme nástroje. 
 
Pak tu máme také kabely od předních portů, tlačítek a také displeje. Ventilátory jsou ostatně napájeny vždy 3pinovým konektorem. Krom běžných konektorů je tu jeden Peripheral Power právě pro účely displeje. Z něj pak vedou dva třípinové konektory a ne teplotní čidla, ale pouze jedno klasické odporové, což je vše umístěno na plochém několikažilovém kabelu. Ten si můžeme dle libosti roztrhat a čidlo umístit třeba na chladič procesoru. 
 
Je velká škoda, že Chieftec s touto skříní nabízí tři ventilátory, ale na displej řídící jejich otáčky umožní napojit pouze dva, což nepůsobí zrovna jako řešení, které je ucelené. 
 
 
Z posázení montážních otvorů desky i záslepek slotů je patrné, že pokud se rozhodneme pro formát ATX, pak deska kolem sebe nebude mít moc místa. Ale to ani nemusí, pokud nechcete využívat přerostlé chladiče či snad víceslotovou kartu v posledním slotu. Stísněný prostor nicméně vždy znamená obtížnější instalaci. 
 

V přední části skříně už není krom ventilátorových pozic zhola nic. Diskové pozice byly všechny uklizeny mimo, externí pozice tu nemáme žádné, takže zbyl jen volný prostor. Ten můžeme využít třeba radiátorem vodního chlazení, pro nějž existuje jen omezení na dva 120mm ventilátory a tloušťka nehraje roli. Světlá strana ventilátorů ukazuje, co na nich bude červeně zářit.  

 

Příslušenství

 
Skromné příslušenství nezahrnuje žádný manuál až na jednolistový popis pouze a jen displeje, pak tu máme celé tři plastové pásky pro ukotvení kabelů, sáček se šroubky a rovněž PC speaker. 
 
 

reklama
Nejnovější články
InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch
Trvalo to, ale nakonec se podařilo. Sonda HP3 přezdívaná krtek se už dokázala celá zavrtat pod povrch vedle sondy InSight, která už téměř dva roky sedí na povrchu Marsu. Nyní už se tak krtek bude muset o sebe postarat sám. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, byl zpovídán serverem Anandtech a mezi probíraná témata se dostalo i to, co bylo dosud opomíjeno. Dočkáme se tak konečně odpovědi i na to, jaký konkrétní výrobní proces AMD pro Zen 3 používá? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem
Ubisoft nás nedávno zaujal krvavými hardwarovými nároky na svou novou hru Watch Dogs: Legion. Ty byly nově upraveny tak, že zahrnují také nové a ještě neprodávané GeForce. Nyní se ale na ně můžeme podívat v souvislosti s novými konzolemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s
Igor Wallossek poupravuje nedávný tweet o tom, že by karty Navi 21 XT měly mít "pouze" 255W TGP či TBP. Dle jeho informací půjde spíše o hodnoty srovnatelné s řadou RTX 3080. A co paměti? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou
Společnost Intel se stahuje z trhu s paměťmi NAND Flash a zbavuje se své příslušné divize, kterou převezme společnost SK Hynix. Do transakce přitom spadá i továrna Intelu, která se nachází v čínském Ta-lien. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře