Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Choiix Power Fort 5600 mAh: energie do kapsy

23.4.2012, Milan Šurkala, recenze
Choiix Power Fort 5600 mAh: energie do kapsy
Choiix přišel na trh s dalším cestovním dobíjecím adaptérem Power Fort a ani tento neunikl naší pozornosti. Pojďme se podívat, co vše dokáže nová verze s kapacitou 5600 mAh. Ta je dvojnásobkem proti verzi testované v létě.
Kapitoly článku:
  1. Choiix Power Fort 5600 mAh: energie do kapsy
  2. Testy a závěr
Společnost Choiix (odnož Cooler Masteru) přišla na trh s novou verzí cestovního nabíjecího adaptéru (powerbankou) Power Fort. Poté, co jsme otestovali variantu s kapacitou 1500 mAh a 2700 mAh, přichází na řadu nejvýkonnější model s celými 5600 mAh. To už opravdu není žádný slaboch, naopak slibuje nabíjet a nabíjet. Připomeňme, že powerbanka má napětí 3,7 V, což dává dohromady 20,7 Wh energie (dvojnásobek proti tomu, co nabízí 2700mAh varianta).

Adaptér je dodáván v bílooranžové papírové krabici, která má jištění suchým zipem. Po otevření krabice jako knihy se ale ještě musíte dostat k plastovému obalu dovnitř, a to je už značně namáhavější.

V balení najdete jak samotný adaptér, tak krátký manuál, pouzdro, micro USB a mini USB kabel. Micro USB kabel se používá k nabíjení adaptéru, ale samozřejmě jej můžete použít i k nabíjení USB zařízení. Díky těmto dvěma kabelům nabijete většinu USB přístrojů a pokud už máte takové, které mají nějakou netradiční koncovku, díky USB portu jej bude možné také dobít (musíte mít ale příslušný kabel).

Nyní se podívejme na technické specifikace.


ProduktChoiix Power Fort 5600 mAh
Kapacita3,7 V 5600 mAh / 20,7 Wh
Vstup5 V, 1 A (micro USB)
Výstup5 V / 2,1 A (USB)
BaterieLi-Ion
Doba nabíjení6-8 hodin
Rozměry 80,6×60,7×26 mm
Hmotnost132 gramů
Verze Power Fort 5600 mAh Whites
Power Fort 5600 mAh Black


Power Fort 5600 mAh má zajímavý tvar. Je to taková oblá černá krabička, která má na jedné straně klasické USB (výstup s podporou proudu až 2,1 A!) a na druhé straně micro USB vstup pro nabíjení adaptéru. Ten podporuje maximálně 1 A a slibuje nabití za zhruba 6 až 8 hodin. Na skutečné výsledky se podíváme v kapitole věnované testům.

Na horní straně přístroje je jedno tlačítko, po jehož zmáčknutí se rozsvítí LED diody, které ukazují stav nabití adaptéru. Rovněž se tím spouští nabíjení přes USB. Nic více už zde nenajdete, design je velmi jednoduchý a stylový. Adaptér slibuje ochranu proti přebití i nadměrnému vybití, stejně tak pojistku proti zkratu. Baterie by měla vydržet 500 nabíjecích cyklů a na jedno nabití zvládnout dodat energii 2-3 nabíjecí cykly smartphonu.
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.