CM MasterCase H500M: sklo, kam se podíváš

CM MasterCase H500M: sklo, kam se podíváš
, , recenze
Cooler Master MasterCase H500M značí návrat velkých ventilátorů, které bývaly populární před řadou let. Vypadá to, že nastal opět jejich čas díky rozmachu RGB LED. Vedle toho nám tato velká skříň nabídne i řádnou porci skla.
K oblíbeným
reklama

Závěrečné hodnocení

 
Cooler Master MasterCase H500M je skříň, která nám vrací v moderní podobě prvky, které známe ze starších modelů. Jde o velké ventilátory, jež jsou v našem případě podsvícené a koukat se na ně můžeme skrz sklo, stejně jako na ostatní komponenty až na pevné disky a zdroj. Právě sklo je ostatně hlavní motiv této skříně, která ho používá po stranách, vepředu i nahoře. 
 
 - klikněte pro zvětšení - 
  
Tomu byl přizpůsoben také interiér skříně, kam Cooler Master nainstaloval krycí panely, jež tu vůbec nemusely být, pokud by nebylo vidět dovnitř. To ovšem znamená také nějaké těžkosti při instalaci komponent, neboť dříve se musíme pod tyto panely dostat. 
 
Zpracování je jako obvykle v případě firmy Cooler Master kvalitní, chladicí systém je především díky předním ventilátorům výkonný a efektivní a RGB podsvícení může být třešnička na dortu. Tato skříň se však bude hodit především pro sestavy, které nebudou obsahovat moc disků, 2,5" SSD a zkrátka všeho, co se připojuje kabely. Ty je totiž v ní kvůli samým sklům obtížné schovat, a vytvořit tak čistě vypadající sestavu. 
 
Ovšem pokud si se svým počítačem rádi vyhrajete tak, aby dobře vypadal i zevnitř a těšíte se na jeho opečovávání, je MasterCase H500M to pravé.  
 
English translation of the conclusion
Cooler Master MasterCase H500M is a case that gives us back in a modern shape those things we know from the past which are large fans. In this form they are backlit and we can watch them, as well as other components apart from the HDDs and PSU, through tempered glass panel. And tempered glass is the main theme of H500M. It makes both side panels, top panel and also the interchangeable front panel.
 
The interior of the case was hence appropriately adapted using different panels covering cable paths and the lower chamber for PSU and HDDs. These would not have to be here if we could not see inside and it also means that it will be more difficult to install all of the components inside, because we need to remove those panels first. 
 
The case was built very well, as usually cases by Cooler Masters are, the cooling system is powerful and effective thanks to the large front fans and RGB lighting can only be a cherry on top. Still, the H500M is not perfect choice for every PC build. There should not be many drives, 2.5" SSDs and simply all the things we run cables to, because cables are difficult to hide here in order to create a nice clean build. 
 
However, if you love playing with your PC and you want it to look good even from the inside, MasterCase H500M is the right stuff.
 
 

Skříň je vhodná pro:

  • Výkonné a bohaté herní sestavy, ovšem bez mnoha disků
  • Vodní chlazení

Plusy

 
+ Temperované sklo
+ Velké přední ventilátory pro efektivní chlazení
+ RGB podsvícení s ovladačem

 

Minusy

 
- Složitější a zdlouhavá instalace a správa komponent kvůli krycím panelům
- Méně prostoru pro zdroj a jeho kabely
 
 
Za zapůjčení skříně CM MasterCase H500M děkujeme ABACUSu.

 
 
Doporučená koncová cena: 5890 Kč s DPH


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek