Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CM Storm MECH, Reaper a Pulse-R: hurá na modding

10.10.2013, Jan Vítek, recenze
CM Storm MECH, Reaper a Pulse-R: hurá na modding
Mezi zbrusu nové periferie firmy Cooler Master patří mechanická klávesnice MECH a myš Reaper, které jsou obě určeny především pro hráče. Ti navíc zde budou mít možnost upravit si vzhled svých periferií dle vlastní chuti. Jak, na to se podíváme v této recenzi.

CM Storm Pulse-R

 
CM Storm Pulse-R je na první pohled klasickým zástupcem herního headsetu, čili patří mezi produkty, jichž se na trhu objevuje stále více od stále většího množství firem. Popravdě to začíná už být poněkud únavné, sledovat zástupy nových a nových headsetů, mezi nimiž běžný smrtelník nemá šanci si pořádně vybrat. Řešením je držet se zavedených a renomovaných firem specializujících se na audio produkty, jako jsou Sennheiser či Koss, nebo alespoň vsadit na dobrou firmu zaměřenou na herní periferie, a to CM Storm rozhodně je.
 


- klikněte pro zvětšení -

Pak byste ale neměli očekávat sluchátka s vyváženým zvukem pro poslech hudby, ale spíše masivní náhlavní soustavu s dunivými basy. Není tak divu, že se výrobci herních sluchátek často předhánějí především v tom, kdo do ní nacpe největší měniče. Ale nepředbíhejme.

Model
CM Storm Pulse-R (SGH-4330-KATA1)
Hmotnost headsetu
355 g
Velikost měničů
42 mm
Zvuk sluchátek
odezva 20 - 20 000 Hz
impedance 50 ohmů
Mikrofon
všesměrový
odezva 100 - 10 000 Hz
citlivost -42 ± 3dB (0dB = 1V/pa.1KHz)
odstup signálu od šumu >60dB
Rozhraní
3,5mm pro zvuk (mikrofon + sluchátka)
3m kabel
USB (pouze pro napájení LED)
Ostatní
bílé LED podsvícení
ovladač na kabelu

Zde se dočkáme měničů s průměrem 42 mm, frekvenční odezvou 20 až 20000 Hz a 50ohmovou impedancí, což doplní běžný všesměrový mikrofon. Jinak stojí za řeč ještě ovladač umístěný přímo na 3metrovém kabelu, samozřejmě tu jsou odšroubovatelné hliníkové panely určené pro úpravu a poslední specialitkou je LED podsvícení. To také vysvětluje, proč na kabelu najdeme také konektor USB. Ten je tu pouze pro napájení bílých LED, jiný účel nemá.Zpracování headsetu


Headset CM Storm Pulse-R je vyrobený z černého plastu posíleného ocelovým plátem, jenž zajistí také přítlak na uši. Pak tu máme postranní hliníkové pláty a na opačné straně sluchátek pak velké circumaurální náušníky kryté koženkou. Cooler Master se chlubí, že tato sluchátka budou pohodlná i po delším nošení, a přitom zajistí odhlučnění okolních ruchů. Nicméně hmotnost tohoto headsetu je až zbytečně vysoká a jeho 355 gramů rozhodně nepřispěje k tomu, abyste se po delším nošení cítili pohodlně, i když to je přesně to, co výrobce slibuje.
- klikněte pro zvětšení -

Tělo tohoto headsetu je tedy velké, posílené kovem a vypadá velmi odolně, ale již ne tak pohodlně. Není na něm také nic vyloženě zvláštního, tedy kromě dvou postranních hliníkových plechů, jež můžeme snadno odšroubovat. Drží totiž za dva dobře přístupné imbusové šroubky.

Sluchátka mají také náhlavní oblouk trochu vychýlený směrem dozadu, aby se opíral pokud možno o temeno hlavy, k čemuž přispěje také nezbytné horní polstrování. Díky tomuto profilu a pětihranným náušníkům tak i bez popisků jasně poznáte, jak si je máte nasadit. Pochopitelně tu máme také vysunovací ramena, a to přesně o 26 mm na každé straně. Toto nastavení je velmi důležité zvolit správně, protože určitě nechcete, aby se vám náušníky opíraly o boltce, což je bolestivé již po chvíli.
- klikněte pro zvětšení -

Co se týče mikrofonu na ohebném rameni, ten je odnímatelný a zasouvá se do připraveného 3,5mm konektoru. Hned vedle je pak hlavní port pro přívodní kabel, jenž připomíná mini USB. Důležité je, že kolem tohoto portu je větší otvor, do nějž zapadne část konektoru, čímž se celé spojení posílí.


Příslušenství


Ačkoliv to z fotografie moc nevypadá, tak vidíte pouze jeden kabel. Na jeho konci u headsetu je zmíněný konektor ve tvaru mini USB, přičemž druhý konec je vyveden na dva 3,5mm konektory pro sluchátka a mikrofon, vedle nichž je také USB pro napájení LED. Ty jsou umístěny mezi sluchátka a jejich boční hliníkové panely, takže jen prosvítají skrz škvíry.
- klikněte pro zvětšení -

Bíle je ale také podsvícen pruh umístěný uprostřed ovladače a ten je zase na kabelu cca 60 cm od sluchátkového konektoru. Krom bílé LED tu máme dva obvyklé prvky - menší posuvný vypínač a pak ovladač hlasitosti sluchátek. Ten je také posuvný, čili je velmi jednoduché s ním manipulovat, ale také se může stát, že s ním pohnete omylem.