Cooler Master Eisberg: vyšší úroveň chlazení

Cooler Master Eisberg: vyšší úroveň chlazení
, , recenze
Cooler Master má v nabídce nejeden vodní chladič a kromě známější řady Seidon to jsou také dva modely Eisberg, čili 120L Prestige a 240L Prestige. Ty se budou lišit především či pouze svým radiátorem a my si dnes oba vyzkoušíme.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Společnost Cooler Master již má ve své výbavě i jinou řadu bezúdržbových vodních chladičů, a to Seidon, které jsme si nedávno vyzkoušeli společně s konkurencí od firmy Corsair. Nicméně chladiče řady Eisberg nejsou, respektive nemusí být tak úplně bezúdržbové, což ukazuje šroubovací zátka na vodním bloku s výmluvným nápisem FILL (plnění). A krom toho bude snadné odpojit hadičky jak od vodního bloku s pumpou, tak od radiátoru. Kdyby na to tedy přišlo, bude celkem snadné okruh rozpojit a upravit přidáním třeba ještě jednoho vodního bloku, ovšem na to musí stačit především jeho chladicí výkon.
- klikněte pro zvětšení -


Oproti klasickým integrovaným vodním chladičům je tu ještě jeden velký rozdíl, který se bezpochyby velkou měrou podílí na vysoké ceně dnes testovaných modelů. Jejich radiátory nejsou hliníkové, ale měděné, a to včetně tenkých skládaných lamel, Očekávat bychom tedy měli vyšší výkon takových radiátorů, ovšem výhoda je také ta, že v okruhu nebude nezbytné antikorozní činidlo, které je nezbytné tam, kde médium koluje přes měděný blok a hliníkový radiátor. Krom toho se Cooler Master chlubí kvalitním designem a kvalitní pumpou a vodním blokem. Na to se podíváme později.
- klikněte pro zvětšení -


Cooler Master Eisberg 120L a 240L tedy představují jakousi vyšší kastu chladičů svého druhu, což je nejspíše důvod, proč jim výrobce dal přízvisko Prestige. My se tedy podíváme na dva modely, jež se od sebe liší pouze velikostí radiátoru, přičemž zajímavější bude samozřejmě ten s 240mm radiátorem, neboť když už pořizujeme vodní chlazení, chceme, aby to mělo nějaký smysl.


Testované chladiče:

Dříve testované chladiče pro srovnání:

Testovací sestava:
  • Základní deska: Gigabyte 890GPA-UD3H (AMD 890GX)
  • Procesor: AMD Phenom II X6 1100T (výchozí frekvence, napětí zvýšeno na 1,6 V)
  • Referenční chladič: Noctua NH-U12P
  • RAM: Kingston HyperX - KHX2133C9AD3X2K2/4GX
  • Grafická karta: integrovaný grafický čip v AMD 890GX
  • Pevný disk: 1TB Samsung HD103SJ
  • Zdroj: Enermax Infiniti EIN650AWT - 650 W
reklama
Nejnovější články
Intel dostal nabídku na stavbu továrny u Mnichova Intel dostal nabídku na stavbu továrny u Mnichova
Bylo zřejmé, že pokud si má Intel vybrat nějaké místo v Evropě pro stavbu nové továrny a nemá to být opět Irsko, pak si zvolí zemi a oblast, kde už podobné provozy fungují. Bavorsko a Mnichov mezi takové rozhodně patří. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 7: konec aktualizace ovladačů přes Update, upgrade na Windows 11 zdarma Windows 7: konec aktualizace ovladačů přes Update, upgrade na Windows 11 zdarma
Uživatelé, kteří stále používají Windows 7, přišli o možnost instalace nových ovladačů přes službu Windows Update. To se netýká programu ESU. K dispozici nejspíš bude možnost bezplatného přechodu ze „Sedmiček“ na Windows 11.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Preview aktualizací Windows 10 opravují rozmazaný text, VPN a herní výkon Preview aktualizací Windows 10 opravují rozmazaný text, VPN a herní výkon
Microsoft vydal preview dvou kumulativních updatů KB5003690 a KB5003698, které opravují některé chyby z uplynulých měsíců. Třeba problémy s herním výkonem trápí některé uživatele už od března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Thajsko zakázalo meme coiny, NFT i některé další tokeny Thajsko zakázalo meme coiny, NFT i některé další tokeny
Zatímco některé země se ke kryptoměnám staví pozitivně, to není případ Thajska. To naopak spoustu z nich postavilo mimo zákon, což se týká i různých dalších tokenů včetně stále populárnějších NFT.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici
Čína pokračuje v budování své vlastní kosmické stanice na oběžné dráze Země. V dubnu se podařilo na orbitu dopravit základní modul této stanice, nyní k němu zamířili první astronauti, kteří budou čelit náročné misi.
19.6.2021, aktualita, Kateřina Hoferková15 komentářů