www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci

Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci
, , recenze
Od Intelu jsme získali exkluzivně pro otestování nejnovější šestijádrový Core i7, který je zároveň světově nejvýkonnějším desktopovým procesorem. Uvidíme, jak obstojí proti moderním Sandy Bridge.
K oblíbeným
reklama

Benchmarky - praktické


Nyní již půjde to tuhého, neboť následující testy mají daleko blíže k reálnému využití procesorů. Ukážeme si renderování, počítání šachových tahů, kompresi dat i enkódování videa. A jako první tedy rendering v starém i novém Cinebench.

Začínáme testy Cinebench R10, které provádíme především kvůli testu jednoho jádra, neboť verze R10 neškáluje s více jádry tak dobře jako R11.5, která bude následovat. A podívejme se na výkon Core i7-990X - Sandy Bridge jej v úvodním testu pohodlně převálcovaly, což jen ukazuje na sílu jejich architektury. V druhém případě ale "ubohá" čtyři jádra u Core i7-2600K nemohla stačit na šest jader Core i7-990X.Ještě o něco větší rozdíl mezi zmíněnými procesory ukázal Cinebench R11.5, ovšem procesor z druhého tábora, tedy AMD Phenom II X6 1100T, na Core i7-2600K nestačil ani se svými šesti jádry. Core i7-990X je tedy pro takovouto práci naprosto ideální, pokud tedy neuvažujeme o osmijádrovém Xeonu.

Fritz Chess Mark je bohužel omezen na využití maximálně osmi threadů, a tak v případě Core i7-990X zůstaly čtyři nevyužity. Právě proto se tento procesor neukazuje jako o moc lepší v porovnání s Core i7-2600K, ale přesto se umístil jako první. V prvním testu jej však předhonil i Core i5-2500K.V testu komprese dat pomocí WinRAR jsme se ale s Core i7-990X dostali na bezpečně nejlepší výkon a bez nadsázky lze říci, že je dvakrát rychlejší než AMD Phenom II X6 1100T.V testu enkódování videa do x264 je Core i7-990X sice výrazně rychlejší než Core i7-870, ale Sandy Bridge opět slaví úspěchy a vyrovnávají se několikrát dražšímu procesoru.
reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek