reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci

, , recenze
Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci
Od Intelu jsme získali exkluzivně pro otestování nejnovější šestijádrový Core i7, který je zároveň světově nejvýkonnějším desktopovým procesorem. Uvidíme, jak obstojí proti moderním Sandy Bridge.
Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci

Benchmarky - praktické


Nyní již půjde to tuhého, neboť následující testy mají daleko blíže k reálnému využití procesorů. Ukážeme si renderování, počítání šachových tahů, kompresi dat i enkódování videa. A jako první tedy rendering v starém i novém Cinebench.

Začínáme testy Cinebench R10, které provádíme především kvůli testu jednoho jádra, neboť verze R10 neškáluje s více jádry tak dobře jako R11.5, která bude následovat. A podívejme se na výkon Core i7-990X - Sandy Bridge jej v úvodním testu pohodlně převálcovaly, což jen ukazuje na sílu jejich architektury. V druhém případě ale "ubohá" čtyři jádra u Core i7-2600K nemohla stačit na šest jader Core i7-990X.Ještě o něco větší rozdíl mezi zmíněnými procesory ukázal Cinebench R11.5, ovšem procesor z druhého tábora, tedy AMD Phenom II X6 1100T, na Core i7-2600K nestačil ani se svými šesti jádry. Core i7-990X je tedy pro takovouto práci naprosto ideální, pokud tedy neuvažujeme o osmijádrovém Xeonu.

Fritz Chess Mark je bohužel omezen na využití maximálně osmi threadů, a tak v případě Core i7-990X zůstaly čtyři nevyužity. Právě proto se tento procesor neukazuje jako o moc lepší v porovnání s Core i7-2600K, ale přesto se umístil jako první. V prvním testu jej však předhonil i Core i5-2500K.V testu komprese dat pomocí WinRAR jsme se ale s Core i7-990X dostali na bezpečně nejlepší výkon a bez nadsázky lze říci, že je dvakrát rychlejší než AMD Phenom II X6 1100T.V testu enkódování videa do x264 je Core i7-990X sice výrazně rychlejší než Core i7-870, ale Sandy Bridge opět slaví úspěchy a vyrovnávají se několikrát dražšímu procesoru.

reklama
reklama
reklama