reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci

, , recenze
Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci
Od Intelu jsme získali exkluzivně pro otestování nejnovější šestijádrový Core i7, který je zároveň světově nejvýkonnějším desktopovým procesorem. Uvidíme, jak obstojí proti moderním Sandy Bridge.
Core i7-990X: nejvýkonnější Intel v akci

Spotřeba platforem


Od minulého testu procesorů měříme spotřebu při více příležitostech a stejně jako v předchozím případě nám ji zjistil Voltcraft Energy Check 3000 ukazující energetické nároky celých sestav i se ztrátami zdroje a grafickou kartou AMD Radeon HD 5870, a to pochopitelně bez monitoru. Ovšem dnes jsme využili trošku jiné komponenty, a především grafickou kartu, i když stejného typu a na stejných taktech, takže by nebylo vhodné porovnávat na watt přesně spotřeby jednotlivých platforem. Z toho důvodu se testů spotřeby, stejně jako testu přetaktování, zúčastnil pouze AMD Phenom II X6 1100T Black Edition a Intel Core i7-990X.

Z porovnání spotřeby obou procesorů lze říci především jedno - AMD Phenom II X6 1100T si řekne o více šťávy tehdy, když pracuje pouze jedno jeho jádro, nebo není využitý naplno. Core i7-990X má naopak vyšší spotřebu v nejvyšší možné zátěži, tedy když jej zaměstnává 12 vláken procesů. A bohužel má dle našich měření také vyšší spotřebu v klidovém režimu, což je tedy další věc, v níž mají Sandy Bridge velmi navrch. Ovšem uživatele, který si za těžké peníze pořídí Core i7-990X, asi nebude moc trápit, že jeho procesor spotřebuje o pár desítek wattů víc.


Poměr výkon/spotřeba


Přesto se ale ještě podívejme na poměr výkonu a spotřeby, která díky daleko většímu výkonu vyznívá lépe pro Core i7-990X.
reklama
reklama
reklama