reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Corsair HS1A: masivní headset

, , recenze
Corsair HS1A: masivní headset
Společnost Corsair známe především jako výrobce modulů operačních pamětí i jiných komponent, ovšem už ne tolik jako firmu produkující sluchátka či reprosoustavy. V této oblasti je tedy nováček, a přesto nám u svého headsetu HS1A neslibuje nic než kvalitu.
Corsair HS1A: masivní headset
Kapitoly článku:
  1. Corsair HS1A: masivní headset
  2. Zkušenosti z provozu a závěr
Naposledy jsme zkoušeli herní headset 7H společnosti SteelSeries, který za svou cenu nenabídl dle výsledků recenze velkou kvalitu a především šlo o vysoký a po nějaké době už bolestivý přítlak na uši a ani zvukový projev nebyl úžasný. Nyní se naši pozornost snaží zaujmout firma Corsair a její rovněž herní headset HS1A. K tomu existuje ještě alternativa v podobě modelu HS1, jenž se liší svým rozhraním. Využívá totiž USB, takže se nespoléhá na vaši, ale svou zvukovou "kartu" a je jasné, že nemá tak univerzální upotřebitelnost jako testovaný HS1A.


- klikněte pro zvětšení -


Corsair HS1A přišel v pěkné černo-modré krabici, kde můžeme vidět zhruba polovinu sluchátek a udělat si obrázek o jejich zpracování.A nyní specifikace, kde uvádíme rovněž cenu ze serveru Heureka, který však míchá dohromady HS1 a HS1A, jejichž cena je obvykle podstatně nižší (při výběru eshopu je tak třeba si ověřit, o jaký model jde):

Model
Corsair HS1A (CA-HS1AEU)
Výbava
50mm měniče, mikrofon, ovladač hlasitosti/zapnutí mikrofonu vyměnitelné náušníky
Frekvenční rozsah
20 - 20000 Hz
Impedance
32 Ohm @ 1 kHz
Kabel
délka 3 m
konektor 2x 3,5mm jack (sluchátka, mikrofon)
Mikrofon
200 - 10000 Hz
2,2 kOhm

Corsair v propagačních materiálech hovoří především o 50mm měničích, které mají být velkou výhodou oproti 40mm měničům, jež se prý nachází ve "většině herních headsetů". Nicméně je jasné, že kvalita zvuku zdaleka nezávisí pouze na tom, jak velké reproduktory máme ve sluchátkách.

Výrobce také nepřehání s ohledem na specifikace, takže tam, kde se nás SteelSeries snaží ohromit frekvenčním rozsahem 18 - 28 000 Hz, Corsair udává již střízlivých 20 - 20 000 Hz a stejně tak tomu je u mikrofonu, kde i 200 - 10 000 Hz naprosto stačí. Co však Corsair neuvádí, je hmotnost 345 gramů, což platí pro samotná sluchátka bez přívodního kabelu. Osobně mi to přijde i na velký headset už poněkud příliš.


Zpracování sluchátek


Už před vybalením tohoto headsetu je zřejmé, že před sebou máme minimálně prostorově mohutný model, který rozhodně není určen na to, abychom se s ním procházeli městem. Namísto toho si jej můžeme v pohodlí domova nasadit a vychutnávat si hudbu, hry či filmy (s předpokladem kvalitního zvuku, samozřejmě), popřípadě si jej sbalíme s sebou na lanparty, kde rovněž poslouží integrovaný mikrofon na otočném rameni.Headset byl vyroben především z plastu a i když klouby u sluchátek mají stříbrná kovová zakončení, veškerá práce a námaha spočine na bedrech plastových částí, tedy polstrovaného oblouku s výsuvnými rameny a plastových kloubech. Oblouk zajistí především přítlak a díky kloubům můžeme headset složit, aby nezabíral tolik místa a zároveň byla chráněna citlivá místa.Polstrování celého oblouku je velmi měkké a vypadá dostatečně pohodlně na to, aby nás headset seshora netlačil ani po několika hodinách. Ovšem nejvíce stejně bude záviset na tom, co na něj po cca hodině řeknou ušní boltce, a to bude záležet právě na přítlaku a také na zpracování náušníků. Ty jsou typu circumaural, což znamená, že by neměla obepínat celé uši a nesedět na nich. To tedy většinou (jako i v tomto případě) neplatí o spodních lalůčcích, které sluchátka připlácnou k hlavě.Co se týče již zmíněných kloubů, ty mohou jednak samotná sluchátka otočit o 90 ° a ještě k tomu je sklopit směrem do náhlavního oblouku. Přívodní kabel s délkou velkorysé tři metry je bohužel připevněný napevno, takže když si na něj dupnete, v lepším případě vám headset sletí z hlavy a v horším se kabel vytrhne. A asi po 1 metru délky směrem od headsetu máme umístěn ovladač hlasitosti s integrovaným vypínačem mikrofonu.Ten je umístěn vlevo na otočném rameni, jež je možné přiklopit ke sluchátkům, aby nepřekáželo. V okamžiku ale můžeme rameno vyklopit a díky jeho střední ohebné části nastavit blízko k ústům. Jeho délka ale nedovolí umístit mikrofon přímo před ústa, takže mikrofon a uši spoluhráčů nebudou vystaveny našemu prskání, pokud tedy nezvládnete prskat i do stran.


Příslušenství


Společně se sluchátky se v krabici skrývá i malá černá obálka, která obsahuje informace o záruce a několik rad pro nezkušené uživatele. Především zde máme ale sadu náušníků, které mají stejně jako ty již nasazené výplň z paměťové pěny, ale jsou užší a pokryty umělou kůží. Díky tomu se do nich snadněji schovají celé uši, ale na druhou stranu sluchátka pak nejsou tak měkká.


reklama
reklama
reklama