Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory

19.11.2010, Petr Štefek, recenze
Creative GigaWorks T3: překvapivé reproduktory
Creative GigaWorks T3 představují nejlepší reproduktorový stereo systém v produkci Creative. Společnost byla poslední dobou známá spíše průměrnou kvalitou svých výrobků, ale nyní se blýská na lepší časy. Nové GigaWorks T3 jednoznačně překvapily.
Creative vytvořil v GigaWorks T3 reproduktory pro všechny, kteří holdují kvalitní reprodukci hudby na počítači. Pokud si chcete pořídit kompaktní systém 2.1 se subwooferem, který vás neurazí při poslouchání MP3 nebo CD, nemusíte už dále hledat. Creative GigaWorks T3 stojí na vrcholu pomyslného žebříčku systémů v ceně do 5 tisíc korun.

Konkurenční a úplně stejně cenově položené Logitech Z-2300 tyto reproduktory spolehlivě přehrály, což se dá považovat za velký úspěch a je mi záhadou, kde Creative tyto reproduktory vytvořil a kdo je jejich autorem, neboť valná většina reproduktorových zástupců této společnosti se dá označit slušně řečeno za velmi průměrnou.

Zde vás přivítá dynamická reprodukce s pěknými rychlými basy, které se dají s trochou snahy udržet na uzdě tak, aby nedělaly více škody než užitku. Pokud vlastníte lepší zvukovou kartu, tak si můžete pomoci jemným vyladěním přes vícepásmový ekvalizér, ale pro kvalitní reprodukci to rozhodně nutné není. Dynamiku ovšem sebelepší korekční obvody nenahradí a díkybohu v tomto případě se o to ani nemusí snažit. Po delší době tu tedy máme opět výrobek, který stojí za zvýšenou pozornost.
Ocenění TREFA získává Creative GigaWorks T3
za výborný zvuk a provedení. Logo ocenění je ke stažení zde.


Creative GigaWorks T3 jsou kvalitní nejen po zvukové stránce, takže zde nebude překvapením ani kvalitně odvedené provedení hlavní jednotky a satelitů plus velmi slušný design, který vám neudělá ostudu ani u drahého monitoru nebo klávesnice s myší. Absolutorium v této cenové relaci si za provedení zaslouží subwoofer, který při své velikosti nabízí velmi solidní tuhost a pokud chcete tento „subík“ dostat do úzkých, musíte točit regulátorem intenzity spodního pásma hodně napravo. Samotná jednotka disponuje kromě třech samostatných reproduktorů i zesilovač s potřebnými vstupy.

Pokud si chcete vytvořit pomyslný žebříček 2.1 setů, tak s přihlédnutím k ceně a výkonu řadím Creative GigaWorks T3 před vynikající Acoustic Energy Aego M 2.1, které jsou hned druhou volbou (bohužel se u nás velmi těžko shání, ale jsou zároveň levnější o pár set korun). Pokud můžete utratit peněz více, jsou zde stále vynikající Bose Companion 5 a PC model značky B&W. Creative si cení GigaWorks T3 na zhruba 4100 Kč, a to je vskutku dobrá nabídka.

skvělý zvuk
Ikona Odkaz na databázi
design
Ikona Odkaz na databázi
kompaktnost
Ikona Odkaz na databázi
slušný výkon
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 4100 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Creative GigaWorks T3 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení reproduktorů Creative S2 Wireless děkujeme společnosti Creative.
Vývoj ceny testovaného produktu: