reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč

11.7.2006, Zdeněk Eisenhammer, recenze
Další laserové tiskárny s cenou do 4000Kč
Po nedávném testu 6 laserových tiskáren se tentokrát podíváme na další 3 zástupce nejnižšího segmentu od společností Konica-Minolta, Brother a Samsung. Podívejte se tak s námi, jak nově testované modely obstály v konkurenci stále se rozrůstající třídy laserových tiskáren, jejichž doporučená cena nepřesahuje hranici 3800 Kč.

Konica Minolta PagePro 1400W


Na tiskárnu PagePro 1400W jsem byl docela zvědavý, jelikož její dospělejší verzi jsem měl možnost vyzkoušet v předchozím testu, kde si vedla poněkud nevyrovnaně - poměrně kvalitní tisk a solidní rychlost byly doprovázeny nepříjemným hlukem a také dílenské zpracování zaostávalo za řadou dalších zástupců levných laserovek.


Výrobce se pokusil osvěžit trochu fádní design použitím výrazného modrého odstínu

Již z fotografií je zřejmé, že výrobce tiskárnu trochu zmenšil a použil jinou barevnou kombinaci, tentokrát světle šedou a tmavomodrou, nicméně příbuznost s typem 1350W tiskárna nezapře. Díky tomuto snížení velikosti se tiskárna řadí mezi středně velké. Kromě rozměrů se změnilo i mnoho dalšího - zmizel paralelní port, stávající port USB byl povýšen na verzi 2.0 High-speed, snížila se rychlost tisku (z 20 str/s na 16) i maximální kvalita (zde max. 1200 x 600 dpi), ovládací panel, který jinak zůstal ve stejném duchu, se přemístil nalevo a tiskárna (bohužel) používá jinou tonerovou kazetu. Stále ovšem zůstává možnost zakoupit samostatně válec, což znamená jistou úsporu nákladů.


Opět zde máme klasické uspořádání s čelním víkem, které po otevření slouží jako vstupní zásobník

Co bohužel výrobce příliš nevylepšil, je dílenské zpracování, i když s přimhouřením oka se i zde dá pozorovat pokrok. Větší pozornost byla věnována hlučnosti, kterou jsem vytýkal vyššímu modelu (byl v tomto ohledu ze všech testovaných tiskáren nejhorší), takže i když stále není zrovna ideální, zlepšení je slyšitelné.


Levý bok nabízí pohled na mřížku poměrně hlučného ventilátoru a krytku portu USB pod vypínačem

Vzhled tiskárny na mě subjektivně působí poněkud nemoderně, ale jak se říká, co člověk, to názor, takže si jej z fotografií raději utvořte sami.


Hlavní panel je navržen ve stejném duchu jako starší model 1350W

V krabici s tiskárnou najdete napájecí kabel, vícejazyčnou instalační příručku, CD s návodem a ovladači (včetně češtiny). Fotoválec (na 20000 výtisků) a tonerová jednotka (na 1000 výtisků) jsou již instalovány v tiskárně.


V zadní části levého boku jsou pěkně soustředěny konektory a hlavní vypínač. Port USB je zakrytován (viz pohled z boku), což příliš praktické není

Podívejme se, co nám o tiskárně prozradí technické parametry.

VlastnostParametr
Rychlost tisku16 str./min
Doporučené/maximální měsíční zatížení1000/9000 stran
Rozlišení tisku600 dpi
1200 x 600 dpi
Tiskové jazykyGDI
Hmotnost médií60 – 163 g/m2
Kapacita vstupního/výstupního zásobníku150/100 listů
Datová rozhraníUSB 2.0 High-speed
Instalovaná paměť/možnost rozšíření8 MB/ne
Příkon (maximální/průměrná/pohotovostní režim/úsporný režim)900 W / 390 W / ? W / <8 W
Hlučnost (při tisku/v pohotovostním režimu)54 dB / 39 dB
Rozměry ve složeném/rozloženém stavu (š x v x h)354 x 240 x 269 / ?
Hmotnost s tonerem a válcem7 kg
reklama