www.svethardware.cz
>
>
>

Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant

Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant
, , recenze
Když se řekne Dell, většina z vás si jistě představí notebook nebo server, avšak tento americký výrobce umí i monitory a zejména v profesionálních modelech mu to jde dobře. Jaký však bude U2312HM s e-IPS a cenou 6000 Kč?
K oblíbeným
reklama
Monitory s e-IPS panely začínají doslova zaplavovat trh a my se proto dnes podíváme na zoubek jednomu takovému modelu od Dellu. Tento americký výrobce si v oblasti zobrazovací techniky získal poměrně solidní renomé. Většinou se však jednalo o dražší modely, které disponovaly kvalitními panely. Je tedy otázkou, zda si podobný vavřín odnese i dnes testovaný U2312HM, který argumentuje především nízkou cenou.

Stejně jako u minule testovaného Asus PA238Q platí, že tento monitor není určen pro profesionály či extrémně náruživé fotografy prahnoucí po dokonalém zobrazení. Nízká cena se samozřejmě projevila na použité technologii a sám jsem zvědavý, jak moc blízko/daleko bude tento model od svých profesionálních sourozenců.

- Klikněte pro zvětšení -


Dell směřuje tento monitor do pracovního segmentu, kde se nehraje na lesklé plochy, ale naopak na matné. Stejně tak nabízí U2312HM decentní design a žádné poslední módní výstřelky zde nehledejte. Pro někoho možná až příliš fádní, na druhou stranu, neruší to od práce a nemusíte neustále kolem stolu poletovat s prachovkou.Možnosti polohování jsou výborné a k dokonalosti chybí snad jen možnost větších náklonů směrem k uživateli. Bonusem navíc je schopnost obrazovky natočit se do vertikální polohy, což je sice netradiční uzpůsobení, avšak má své využití.

Trochu nezvykle udělám odbočku k uchycení nohy k monitoru. V podání Dellu se jedná o geniálně jednoduché řešení a po zkušenostech s ostatními výrobci jsem si nohu s radostí nasadil hned několikrát. Žádné krkolomné šroubování podstavce zespoda s monitorem v klíně, žádné násilné nacvaknutí nohy kamsi do útrob monitoru, ale systém, který zvládne naprosto každý. Tleskám!
Nohu jednoduše nasadíte, případně zmáčknete tlačítko pod spodní hranou a celá noha se opět uvolní


Minule jsem lamentoval nad uspořádáním tlačítek pro vstup do OSD menu u monitoru Asus PA238Q, za to dnes mi logika pořadí kláves testovaného modelu přišla výrazně lepší. Jednotlivé klávesy totiž nejsou popsané, ale při stisknutí jakékoliv z nich se objeví nedaleko na obrazovce OSD menu a dále se již pohybujete prakticky intuitivně.

Zadní straně vévodí ventilační mřížka při horním okraji a nasávací otvory jsou jako vždy uschované mezi konektory ve vykrojené části. Než se k nim přesuneme, připomenu, že nohu monitoru lze jednoduše odjistit a umístit tento monitor na zeď. To se hodí zejména, pokud máte limitovanou hloubku pracovního stolu.
- Klikněte pro zvětšení -


U2312HM připojíte prakticky jakýmkoliv počítačovým kabelem pro přenos obrazového signálu a chybí pouze HDMI. To se však v profesionální sféře příliš nevyskytuje a valná část korporátních počítačů místo toho disponuje DisplayPortem. Integrovaný USB hub pak přijde vhod těm, kteří mají počítač kdesi v útrobách pracovního stolu. Celkem máte na monitoru k dispozici čtveřici USB portů.
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -Dodávané příslušenství:
  • Kabeláž: D-Sub, DVI
  • Kabel pro USB hub
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručkaPřibalené příslušenství hodnotím jako dostatečné, na druhou stranu mohli v Dellu přibalit např. kabel pro DisplayPort, případně i pásku pro lepší uchycení kabeláže, i když tu je možné urovnat prostrčením skrze otvor v noze monitoru.


Dell UltraSharp U2312HM
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
8 ms (GTG)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (2 000 000:1)
Výrobní technologie
IPS (e-IPS)
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
v
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO (4x in, 1x out)
Vstupy
D-Sub, DVI-D, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO
Hmotnost
6,47 kg
Norma TCO
5.1
Pivot
ANO
Spotřeba
30 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-

Dell UltraSharp U2312HM není jediným modelem svého druhu, jelikož spolu s ním dorazil do obchodů i vybavenější sourozenec Dell UltraSharp U2412M. Letmé srovnání přináší vyšší rozlišení (1920x1200) a plnohodnotný IPS panel, více specifikací naleznete zde.
reklama
Nejnovější články
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik