reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant

, , recenze
Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant
Když se řekne Dell, většina z vás si jistě představí notebook nebo server, avšak tento americký výrobce umí i monitory a zejména v profesionálních modelech mu to jde dobře. Jaký však bude U2312HM s e-IPS a cenou 6000 Kč?
Monitory s e-IPS panely začínají doslova zaplavovat trh a my se proto dnes podíváme na zoubek jednomu takovému modelu od Dellu. Tento americký výrobce si v oblasti zobrazovací techniky získal poměrně solidní renomé. Většinou se však jednalo o dražší modely, které disponovaly kvalitními panely. Je tedy otázkou, zda si podobný vavřín odnese i dnes testovaný U2312HM, který argumentuje především nízkou cenou.

Stejně jako u minule testovaného Asus PA238Q platí, že tento monitor není určen pro profesionály či extrémně náruživé fotografy prahnoucí po dokonalém zobrazení. Nízká cena se samozřejmě projevila na použité technologii a sám jsem zvědavý, jak moc blízko/daleko bude tento model od svých profesionálních sourozenců.

- Klikněte pro zvětšení -


Dell směřuje tento monitor do pracovního segmentu, kde se nehraje na lesklé plochy, ale naopak na matné. Stejně tak nabízí U2312HM decentní design a žádné poslední módní výstřelky zde nehledejte. Pro někoho možná až příliš fádní, na druhou stranu, neruší to od práce a nemusíte neustále kolem stolu poletovat s prachovkou.Možnosti polohování jsou výborné a k dokonalosti chybí snad jen možnost větších náklonů směrem k uživateli. Bonusem navíc je schopnost obrazovky natočit se do vertikální polohy, což je sice netradiční uzpůsobení, avšak má své využití.

Trochu nezvykle udělám odbočku k uchycení nohy k monitoru. V podání Dellu se jedná o geniálně jednoduché řešení a po zkušenostech s ostatními výrobci jsem si nohu s radostí nasadil hned několikrát. Žádné krkolomné šroubování podstavce zespoda s monitorem v klíně, žádné násilné nacvaknutí nohy kamsi do útrob monitoru, ale systém, který zvládne naprosto každý. Tleskám!
Nohu jednoduše nasadíte, případně zmáčknete tlačítko pod spodní hranou a celá noha se opět uvolní


Minule jsem lamentoval nad uspořádáním tlačítek pro vstup do OSD menu u monitoru Asus PA238Q, za to dnes mi logika pořadí kláves testovaného modelu přišla výrazně lepší. Jednotlivé klávesy totiž nejsou popsané, ale při stisknutí jakékoliv z nich se objeví nedaleko na obrazovce OSD menu a dále se již pohybujete prakticky intuitivně.

Zadní straně vévodí ventilační mřížka při horním okraji a nasávací otvory jsou jako vždy uschované mezi konektory ve vykrojené části. Než se k nim přesuneme, připomenu, že nohu monitoru lze jednoduše odjistit a umístit tento monitor na zeď. To se hodí zejména, pokud máte limitovanou hloubku pracovního stolu.
- Klikněte pro zvětšení -


U2312HM připojíte prakticky jakýmkoliv počítačovým kabelem pro přenos obrazového signálu a chybí pouze HDMI. To se však v profesionální sféře příliš nevyskytuje a valná část korporátních počítačů místo toho disponuje DisplayPortem. Integrovaný USB hub pak přijde vhod těm, kteří mají počítač kdesi v útrobách pracovního stolu. Celkem máte na monitoru k dispozici čtveřici USB portů.
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -


Dodávané příslušenství:
  • Kabeláž: D-Sub, DVI
  • Kabel pro USB hub
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručkaPřibalené příslušenství hodnotím jako dostatečné, na druhou stranu mohli v Dellu přibalit např. kabel pro DisplayPort, případně i pásku pro lepší uchycení kabeláže, i když tu je možné urovnat prostrčením skrze otvor v noze monitoru.

Dell UltraSharp U2312HM
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
8 ms (GTG)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (2 000 000:1)
Výrobní technologie
IPS (e-IPS)
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
v
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO (4x in, 1x out)
Vstupy
D-Sub, DVI-D, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO
Hmotnost
6,47 kg
Norma TCO
5.1
Pivot
ANO
Spotřeba
30 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-

Dell UltraSharp U2312HM není jediným modelem svého druhu, jelikož spolu s ním dorazil do obchodů i vybavenější sourozenec Dell UltraSharp U2412M. Letmé srovnání přináší vyšší rozlišení (1920x1200) a plnohodnotný IPS panel, více specifikací naleznete zde.
reklama
reklama
reklama
reklama