www.svethardware.cz
>
>
>

Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant

Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant
, , recenze
Když se řekne Dell, většina z vás si jistě představí notebook nebo server, avšak tento americký výrobce umí i monitory a zejména v profesionálních modelech mu to jde dobře. Jaký však bude U2312HM s e-IPS a cenou 6000 Kč?
K oblíbeným
reklama
Monitory s e-IPS panely začínají doslova zaplavovat trh a my se proto dnes podíváme na zoubek jednomu takovému modelu od Dellu. Tento americký výrobce si v oblasti zobrazovací techniky získal poměrně solidní renomé. Většinou se však jednalo o dražší modely, které disponovaly kvalitními panely. Je tedy otázkou, zda si podobný vavřín odnese i dnes testovaný U2312HM, který argumentuje především nízkou cenou.

Stejně jako u minule testovaného Asus PA238Q platí, že tento monitor není určen pro profesionály či extrémně náruživé fotografy prahnoucí po dokonalém zobrazení. Nízká cena se samozřejmě projevila na použité technologii a sám jsem zvědavý, jak moc blízko/daleko bude tento model od svých profesionálních sourozenců.

- Klikněte pro zvětšení -


Dell směřuje tento monitor do pracovního segmentu, kde se nehraje na lesklé plochy, ale naopak na matné. Stejně tak nabízí U2312HM decentní design a žádné poslední módní výstřelky zde nehledejte. Pro někoho možná až příliš fádní, na druhou stranu, neruší to od práce a nemusíte neustále kolem stolu poletovat s prachovkou.Možnosti polohování jsou výborné a k dokonalosti chybí snad jen možnost větších náklonů směrem k uživateli. Bonusem navíc je schopnost obrazovky natočit se do vertikální polohy, což je sice netradiční uzpůsobení, avšak má své využití.

Trochu nezvykle udělám odbočku k uchycení nohy k monitoru. V podání Dellu se jedná o geniálně jednoduché řešení a po zkušenostech s ostatními výrobci jsem si nohu s radostí nasadil hned několikrát. Žádné krkolomné šroubování podstavce zespoda s monitorem v klíně, žádné násilné nacvaknutí nohy kamsi do útrob monitoru, ale systém, který zvládne naprosto každý. Tleskám!
Nohu jednoduše nasadíte, případně zmáčknete tlačítko pod spodní hranou a celá noha se opět uvolní


Minule jsem lamentoval nad uspořádáním tlačítek pro vstup do OSD menu u monitoru Asus PA238Q, za to dnes mi logika pořadí kláves testovaného modelu přišla výrazně lepší. Jednotlivé klávesy totiž nejsou popsané, ale při stisknutí jakékoliv z nich se objeví nedaleko na obrazovce OSD menu a dále se již pohybujete prakticky intuitivně.

Zadní straně vévodí ventilační mřížka při horním okraji a nasávací otvory jsou jako vždy uschované mezi konektory ve vykrojené části. Než se k nim přesuneme, připomenu, že nohu monitoru lze jednoduše odjistit a umístit tento monitor na zeď. To se hodí zejména, pokud máte limitovanou hloubku pracovního stolu.
- Klikněte pro zvětšení -


U2312HM připojíte prakticky jakýmkoliv počítačovým kabelem pro přenos obrazového signálu a chybí pouze HDMI. To se však v profesionální sféře příliš nevyskytuje a valná část korporátních počítačů místo toho disponuje DisplayPortem. Integrovaný USB hub pak přijde vhod těm, kteří mají počítač kdesi v útrobách pracovního stolu. Celkem máte na monitoru k dispozici čtveřici USB portů.
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -
- Klikněte pro zvětšení -Dodávané příslušenství:
  • Kabeláž: D-Sub, DVI
  • Kabel pro USB hub
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručkaPřibalené příslušenství hodnotím jako dostatečné, na druhou stranu mohli v Dellu přibalit např. kabel pro DisplayPort, případně i pásku pro lepší uchycení kabeláže, i když tu je možné urovnat prostrčením skrze otvor v noze monitoru.


Dell UltraSharp U2312HM
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23" (16:9)
Ideální odezva
8 ms (GTG)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (2 000 000:1)
Výrobní technologie
IPS (e-IPS)
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
v
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO (4x in, 1x out)
Vstupy
D-Sub, DVI-D, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO
Hmotnost
6,47 kg
Norma TCO
5.1
Pivot
ANO
Spotřeba
30 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-

Dell UltraSharp U2312HM není jediným modelem svého druhu, jelikož spolu s ním dorazil do obchodů i vybavenější sourozenec Dell UltraSharp U2412M. Letmé srovnání přináší vyšší rozlišení (1920x1200) a plnohodnotný IPS panel, více specifikací naleznete zde.
reklama
Nejnovější články
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
29.5.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář