reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Duel Aceru - dvě 19" LCD s 6 a 8ms

, , recenze
Duel Aceru - dvě 19" LCD s 6 a 8ms
Značka monitorů Acer o sobě dala vědět až s příchodem LCD monitorů. Hned se ujala skupiny low-endových panelů pro méně náročné zákazníky. Dnes vám přinášíme dva monitory na první pohled naprosto identické (Acer 1951As a 1951Bs). Odezva vyššího modelu je však o 2ms lepší, tedy teoreticky. Je takto malý rozdíl pozorovatelný v praxi?
Duel Aceru - dvě 19" LCD s 6 a 8ms
Kapitoly článku:

Podání barevMonitor podle stránek českého zastoupení má 16,7mil barev. Datasheet není k dostání, a tak jsem nebyl schopen přesně určit, zda se jedná o 6-bit či 8-bit zobrazení barev. U technologie TN+Film a u takto rychlých odezvách je však obvyklé 6-bit. Ovšem údaj 16,7mil barev naznačuje 8-bit. Těžko tedy posoudit. Ovšem je to celkem jedno, protože vše odhalí testy.


Bílo-černý přechod (Náhled)

Bílo-černý přechod byl u obou panelů zobrazen naprosto shodně a nutno podotknout, že i velmi dobře. Na TN panel je opravdu slušný. Černé barvy však bylo příliš, a tak obraz působil dost tmavým dojmem.
Acer 1951As
Nezmenšené fotografie jsou k dispozici zde: velký výřez (3,1MB), malý výřez (890kB).

Acer 1951Bs
Nezmenšené fotografie jsou k dispozici zde: velký výřez (3,5MB), malý výřez (730kB).Duhový přechod (Náhled)

Barevný přechod již však odhalil výrazné proužkování a co je hlavní, tak i dost dominantní červenou barvu. Oba panely jsou na tom naprosto shodně, a proto zatím vyhrává "Béčko".
Acer 1951As
Nezmenšené fotografie jsou k dispozici zde: velký výřez (2,9MB), malý výřez (729kB).

Acer 1951Bs
Nezmenšené fotografie jsou k dispozici zde: velký výřez (2,9MB), malý výřez (729kB).


Zobrazení fotografie (Náhled)

Celkové barevné podání při zobrazení fotografie ukázalo dost syté barvy, které neodpovídaly reálným, a tak jakékoli úpravy fotografií jsou naprosto vyloučeny. Hlavní neduh byla červená a černá barva. Obou je příliš a to není dobré.

Acer 1951As
Nezmenšená fotografie je k dispozici zde (3,0MB).

Acer 1951Bs
Nezmenšená fotografie je k dispozici zde (3,0MB).


Zobrazení šedé na černé a šedé na bíléDíky dost špatnému podání černé barvy v předchozích testech jsme ani nebyli tolik překvapeni, když se ukázaly hodnoty 4/0 a 251/255. Takovéto hodnoty patří k podprůměru. Panely se v tomto od sebe vůbec nelišily.


PodsvíceníLevné panely jsou levné také díky tomu, že je použito dost málo podsvětlovacích trubic, a tak je kladen velký důraz na rozvedení světla po celé obrazovce. Aba panely jsou dost přesvětlené a při tmě máte pocit, že se díváte na šedou plochu a ne na černou. Samotná homogenita podsvícení je narušena v horní a spodní části, kde je výrazně intenzivnější.


Podsvícení obrazovku (Pro zvětšení klikněte)


Interpolace při nižším rozlišeníOba panely používají zřejmě stejnou řídicí elektroniku, a tak je i interpolace naprosto shodná. Právě z těchto důvodů zde uvedu jen jednu fotku.


Interpolace tenkých linek (Pro zvětšení klikněte)

Interpolace tenkých čar odhalilo další nedostatek. Samotné linky jsou dost rozmazané.Interpolace textu (Pro zvětšení klikněte)

Interpolace textu je na tom také dost špatně. Písmena "e" a "s" jsou špatně čitelná díky velkému rozmazání.
reklama
reklama
reklama