reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Duel notebooků: HP nx9105 a Asus A4708DBH

, , recenze
Duel notebooků: HP nx9105 a Asus A4708DBH
Dnes vám představíme dva notebooky, které kromě dobré ceny nabízejí i velmi slušný výkon a solidní možnosti využití: HP Compaq nx9105 a Asus A4000D. Oba kromě procesorů AMD Mobile Sempron disponují samostatným grafickým jádrem Mobility Radeon 9200 či GeForce 4 420 Go, pamětmi DDR333, kombinovanou DVD/CD-RW mechanikou či integrovanou WiFi.
Duel notebooků: HP nx9105 a Asus A4708DBH
Nyní vám ukážeme výsledky obou notebooků ve standardních testovacích programech a hrách při rozlišení 1024 x 768. A vzhledem ke snadné dostupnosti procesorů u obou modelů jsme také do notebooku Asus "strčili" Sempron 2800+. To abychom zjistili, který procesor je lepší volbou vzhledem k hernímu výkonu - tj. zda-li je lepší rychlejší Sempron 3000+ se 128 kB cache nebo pomalejší Sempron 2800+ s 256 kB cache. Velmi nás totiž překvapilo, jak velké rozdíly ve výkonu jsme mezi oběma procesory naměřili v některých benchmarcích. Přijdou nám mnohem citelnější, než-li u stejně taktovaných "starých" Celeronů a nových Celeronů D. A to bychom rozhodně netipovali, protože naše očekávání byla přesně opačná. Nicméně obrázek si udělejte sami.

Grafické testy - teoretické
Herní testy - praktické

Výpočetní testyTest výdrže

Testy výdrže v režimu provozu na baterie provádíme při vypnutí všech úsporných režimů (režim spánku, vypínání pevných disků a spořič obrazovky). Test probíhá tak, že spustíme DivX film (v defaultním nastavení kodeku), což se rovná zátěži CPU cca mezi 10 - 20 %, a počkáme dokud se počítač úplně nevypne.

U notebooku Asus jsme byli výsledkem (vzhledem ke kapacitě baterie) velmi zklamáni. Nakonec jsme zjistili, že ačkoliv je nainstalován ovladač procesoru s podporou pro PowerNow!, tak CPU stále běží na plný výkon. A to je důvod krátké výdrže na baterie.


Test výdrže
HP
Asus
Výdrž
2 hodiny 25 minut
1 hodina 45 minut
Nabíjení
cca 2 hodiny (vypnutý)
cca 2hodiny a 20 minut
(vypnutý)
reklama
reklama
reklama