reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvojrecenze LCD EuroCase 2204: cenová bomba?

28.2.2008, Pavel Kovač, recenze
Dvojrecenze LCD EuroCase 2204: cenová bomba?
Na mušku se nám dostal jeden zajímavý model 22" LCD panelu. Hlavním lákadlem je cena, která nemá obdoby, a panel stal se tak prakticky nejlevnějším 22" LCD monitorem na našem trhu. Do parády jsme si vzali hned dva kousky které se liší pouze drobnou obměnou.

Celkové hodnocení


Oba monitory jsou si velice podobné a ve výsledku málokdo bude mít možnost vybrat si mezi konkrétními modely. Proto ve výsledku budu hodnotit oba monitory jako celek, tzn. že je oba zprůměruji. Na monitorech se mě celkem líbil design, snad až na ony trochu do očí bijící stříbrné rohy. Nepříjemné je polohování, které vyžaduje velkou sílu a je třeba si dávat pozor, aby se monitor nepřevrátil. Skleněná plocha přináší větší odolnost, ale zase vnáší do obrazu velké množství odrazů.

Velmi se zde povedla odezva, kterou si navíc může každý uživatel přizpůsobit k obrazu svému. Grafici si zkrátka nastaví jiné parametry než hráči. Samozřejmě toto není grafický monitor, ale pro běžné použití a prohlížení fotografií naprosto dostačuje. Trochu je škoda, že nelze regulovat jas pomocí podsvětlovacích trubic, což by přineslo kvalitnější barvy i při nižším jasu a vyšší životnost podsvětlovacích trubic. I přes všechny tyto neduhy se jedná o solidní monitor, který je za velmi příznivou cenu, kde prakticky nemá konkurenci. Kdo tedy hledá levný 22" LCD monitor s primárním určením na hry, toto je velmi horký kandidát.
Ocenění TREFA získává monitor EuroCase 2204
za výborný poměr cena/výkon a vhodnost pro hráče. Logo ocenění je ke stažení zde.


Zprůměrované výsledky obou monitorů vidíte na následujícím grafu.
Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s metodikou pomocí osciloskopu.


Příznivá cena
Horší ergonomie
Možnost seřídit odezvu
Slabé pozorovací úhly
Dobrá odezva
Absence DVI vstupu
Slušné podsvícení
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena bez DPH 4 200 Kč

Za zapůjčení LCD panelu EuroCase 2204 děkujeme společnosti Partis.Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.

reklama