reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

EIZO FlexScan L367 - strohý design a špičkový obraz

, , recenze
EIZO FlexScan L367 - strohý design a špičkový obraz
Firma EIZO patří již dlouhou dobu ke špičce mezi výrobci CRT monitorů. Její produky vynikají nejen velmi kvalitními parametry, ale také vyšší cenou, kterou je zákazník nucen za tento luxus zaplatit. V případě této firmy se však skoro vždy jedná o jistou investici.
EIZO FlexScan L367 - strohý design a špičkový obraz
Kapitoly článku:
  1. EIZO FlexScan L367 - strohý design a špičkový obraz
  2. Ovládání, obraz a zhodnocení
Firma EIZO patří již dlouhou dobu ke špičce mezi výrobci CRT monitorů. Její produky vynikají nejen velmi kvalitními parametry, ale také vyšší cenou, kterou je zákazník nucen za tento luxus zaplatit. V případě této firmy se však skoro vždy jedná o jistou investici. EIZO nazývá své řady monitorů FlexScan a to jak v případě klasických monitorů, tak i u LCD panelů a právě s jedním zástupcem z této oblasti se dnes blíže seznámíme.


První pohledPatnáctka FlexScan L367 svůj původ nezapře. „Firemní“ světle šedá barva (existuje i verze v černém provedení) a hranaté tvary k EIZU prostě patří. Naštěstí v případě LCD displejů se výrobce rozhodl pro rozmanitější design jednotlivých typů, narozdíl od řady klasických monitorů, které jsou tvarově prakticky všechny stejné a liší se pouze velikostí.


Obr. 1 – Přední pohledObr. 2 – Boční pohledObr. 3 – Zadní pohled

Stojan je řešen velmi dobře, jednoduše lze měnit náklon panelu i ho posouvat ve vertikálním směru. K posunu ve vertikálním směru by byla jedna výhrada, zafixování svislé polohy je hodně jemné, panel má snahu vyjíždět nahoru.

Monitor obsahuje interní zdroj, není tedy nutné zabírat další místo externím trafem. Přesto však se svými rozměry L367 řadí mezi nejmenší LCD v testu. Kromě analogového vstupu EIZO nabízí i digitální připojení, které stále ještě není standardem. Zástrčka pro audio pomůže oživit vestavěné reproduktorky a poslední tajemný konektor je mini USB. Co v sobě skrývá za potenciál se dozvíte o několik řádků níže.


Obr. 4 – Zástup konektorů EIZO L367

Technické specifikace


Výbava
Obr. 5 – Obsah balení dodávaného s monitorem

V balení dominuje především kabeláž. Síťový kabel (jak již bylo zmíněno monitor má interní zdroj takže napájecí šňůra se připojuje ze zásuvky přímo do monitoru), USB kabel (koncovka určená pro připojení monitoru je mini USB), video kabel D-Sub a audio kablík s koncovkami jack-jack. Poslední co se hardwarové části týče jsou šrouby k připevnění panelu na "rameno" (Arm Stand).

Od zvuku vestavěných reproduktorků nemůžeme samozřejmě očekávat žádné zázraky, ale na běžné ozvučení systémových událostí jejich „výkon a kvalita“ plně postačuje. Zvuk nám EIZO ještě může zprostřednovat pomocí sluchátkového výstupu, který se nachází na spodní straně monitoru.

K prvnímu bližšímu seznámení s monitorem nám poslouží Setup Guide, čtyřjazyčný manuál se základním technickým popisem monitoru. Ovládání hlavního menu je vysvětleno ve ScreenManager Quick Reference.

Přibalený kompakt po inicializaci spustí instalační proceduru, jejíž vzhled si můžete prohlédnout na následujícím obrázku.


Obr. 6 - Instalační program

Setup nabízí k instalaci velmi užitečné utility:

ScreenManager Pro for LCD


Obr. 7 - ScreenManager Pro for LCD

Tento nástroj využívá rozhraní USB pro nastavení LCD z prostředí Windows. Nabízí nám téměř všechny možnosti co hlavní menu monitoru plus i něco navíc. Pomocí funkce Auto FineContrast můžeme zvolit jas a barvy pro jednotlivé aplikace, které si ve ScreenManageru zaregistrujeme (nastavit a posléze vybírat lze až z šesti různých profilů).


Obr. 8 – Natavení barev pro profily Auto FineContrast

Screen Adjustment se zabývá „fyzickým“ nastavením obrazu. V pěti krocích se za pomocí testovacích obrazců postupně upraví parametry Clock, Phase, pozice a rozměry obrazu, který je poté vyladěn na maximální možnou míru.

Nastavením klávesových zkratek pro ovládání monitoru a jeho menu a časového spínače Timer (zapínání/vypínání monitoru) výčet funkcí ScreenManageru for LCD končí.


Obr. 9 – Volba Hot Keys


Obr. 10 – Monitor lze automaticky zapínat či vypínat v osmi časech

Window Movie/Desktop Viewer Checker


Obr. 11 – Window Movie/Desktop Viewer Checker

Utilitka ve třech testech detekuje, zda grafická karta podporuje mód WindowMovie a funkci DesktopViewer.

Screen Adjustment Software - v případě, že nemáme nainstalován ScreenManager Pro, můžeme obraz seřídit pomocí tohoto programu, který je totožný s utilitou ve ScreenManageru (viz popis výše),

Na CD se také nachází podrobný manuál ve formě HTML stránek.
reklama
reklama
reklama