Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elegantní ViewSonic VX2245wm: 22" pro iPod

25.12.2006, Pavel Kovač, recenze
Elegantní ViewSonic VX2245wm: 22" pro iPod
Vlastníte populární přehrávač iPod? Vadí vám neohrabané propojování iPodu k počítači přes kabel? A teď poslední otázka. Chcete širokoúhlý monitor o velikosti 22"? Pokud jsou všechny vaše odpovědi "Ano", tak tento monitor je jako stvořený pro vás. Avšak nepředbíhejme. Uvidíme, jak si povede v testech.

Celkové hodnocení


Příjemné překvapení. Asi tak by se dal tento multimediální panel stručně popsat. Velká výhoda a hlavně netradičnost tkví v dokovací stanici pro iPod a integrovaném subwooferu, který poskytuje slušný poslech. Nevěřil jsem vlastním uším, co dokáží takto malé reproduktory zahrát. Samozřejmě při vyšší hlasitosti je již slyšet, jak nestíhají, ale to se dá očekávat. Navíc panel poskytuje obrazově na TNko nevídaný zážitek. Barvy vcelku odpovídají realitě a ani proužkování není problém. Bohužel odezva není zrovna ideální. Ony "schody" při odezvě rise se v některých případech (rychlý pohyb) projevují změnou barvy a tmavnutím obrazu. Naštěstí to není nic tragického a pokud dané video neznáte nazpamět, ani si toho nevšimnete.


Celkové hodnocení vypovídá o všem, barvy jsou perfektní a odezva dostatečná. Bohužel podsvícení a pozorovací úhly tento panel v hodnocení sráží dolů.


Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s metodikou pomocí osciloskopu.


Na TN perfektní barevné podání
Špatné podsvícení
Odezva bez překmitů
Odezva se "schody"
Dokovací stanice pro iPod
Ergonomie
Atraktivní vzhled
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena 11 000,- Kč bez DPH


V tabulce se vám nejspíš nezdají dvě položky a to "Odezva bez překmitů" u kladů a "Odezva se "schody"" u záporů. Bohužel musím upozornit na obě tyto vlastnosti, kdybych uvedl pouze jednu z nich, nebylo by to fér.


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu ViewSonic VX2245WM - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu ViewSonic VX2245wm děkujeme firmě ViewSonic

Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.