reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ESI Dr. DAC prime: všestranný audio pomocník

, , recenze
ESI Dr. DAC prime: všestranný audio pomocník
Externí DAC je poslední dobou zbožím, které se začíná zabydlovat u běžných počítačů v domácnostech. Důvodem hovořícím pro koupi je samozřejmě kvalita reprodukce nesrovnatelně lepší než u běžných zvukových karet.
ESI Dr. DAC prime: všestranný audio pomocník
Dr. DAC prime plní vše, co od něj čekáte. Přinese vám novou dimenzi v kvalitě přehrávání hudby na PC a zároveň vás finančně nezruinuje. Plní výborně funkci zvukové karty, ale samozřejmě od něj nemůžete čekat podporu herních standardů nebo prostorovou reprodukci. Na obě jmenované věci rychle zapomeňte a budete si užívat detailů, které jste předtím neslyšeli.

Dr. DAC prime je schopným sluchátkovým zesilovačem, ale pokud máte tak náročná sluchátka jako např. AKG-701, tak pro jejich plné rozehřátí budete potřebovat podstatně větší kalibr. Majitelé sluchátek do 2-3 tisíc korun budou ovšem nadšení a nebudou muset trpět při použití sluchátkového výstupu interní zvukové karty nebo ještě hůře sluchátkového výstupu PC reproduktorů.

Dr. DAC prime dokáže kromě jiného spolehlivě vylepšit zvuk levnějších CD přehrávačů okolo 5-6 tisíc korun a zahanbil také výkony „levného“ CD přehrávače Marantz CD5004. Zázrak se však nestal a na střední třídu v podobě NAD C565 nestačil. Za více peněz je více muziky a v hi-fi to bohužel platí dvojnásob.

Dr. DAC je důstojným zdrojem pro zesilovače v řádu řekněme okolo 10-15 tisíc korun, které bez uzardění přenesou jeho kvality do éteru. Jako DAC předčí také libovolnou dostupnou komerční „hi-fi“ zvukovou kartu. Audiotrak Prodigy HD2 je považována za nejlepší dostupnou volbu pro stereo na PC, ale pro Dr. DAC prime nedostala příliš šancí. Zato v tandemu jako digitální zdroj a DAC si tyto dvě komponenty notovaly výborně.

V testu jsem se na vlastní uši přesvědčil, že USB není tím nejvhodnějším způsobem jak přenášet audio signál. Nicméně, většina majitelů běžných reproduktorů, řekněme na úrovni referenčních PC reproduktorů AE Aego M, bude spokojená i s USB. Zmiňované reproduktory dnes nestojí více než 5-6 tisíc korun a z přítomnosti Dr. DAC Prime profitovaly více, než bych čekal. Jejich reprodukce se stala podstatně zajímavější a troufám si říct, že koupě tohoto externího DAC právě pro tento malý set není vůbec potrhlým nápadem.

V některém z příštích článků se podíváme, jak si Dr. DAC Prime povede proti konkurenci podobných zařízení z produkce Styleaudio nebo FUBAR. Pokud budete mít podněty k příštím recenzím, tak se s námi neváhejte o ně podělit v diskuzi pod článkem.


Dobrý zvuk přes USB
Neoznačený regulátor hlasitosti
Velmi dobrý zvuk přes digitál
Slabší sluchátkový zesilovač
Upsampling 192 kHz
Ikona Odkaz na databázi
Solidní konstrukce a design
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 7 700 Kč s DPHStále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu ESI Dr.DAC prime poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení Dr. DAC prime děkujeme Disk Multimedia
Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
reklama
reklama