www.svethardware.cz
>
>
>

Extrémní dvaadvacítka - Lenovo L220x

Extrémní dvaadvacítka - Lenovo L220x
, , recenze
Do naší redakce se dostal opravdu netradiční 22" LCD monitor od výrobce Lenovo. Předně jde o jeden z mála monitorů této úhlopříčky, který má rozlišení 1920x1200, jež obvykle připadá až 24" modelům. Navíc nejde o technologii TN a cena je velice přijatelná.
K oblíbeným
reklama

Pod kapotou


Pokud si dáte tu práci a monitor rozeberete, vykoukne na vás panel značky Samsung s označením LTM220CS01. Tento panel se mě sice nikde nepodařilo najít, ale stačí použít hlavu a vylučovací metodou zjistíme, o jakou technologii jde. Samsung vyrábí jen TN a S-PVA obrazovky. TN to už na první pohled není, takže jde o klasický osmidoménový S-PVA panel. Zatím se nedozvíme ani jaký má gamut (podle stránek 92 % NTSC), ale to zjistíme měřením.


Štítek na panelu


OSD menu


V Lenovo sáhli po graficky velmi jednoduchém OSD menu, které je však díky tomu neskutečně svižné. V podstatě jsem žádnou odezvu nezaznamenal a vše fungovalo tak, jak mělo. Ikonky jsou jednobarevné a ač se to zdá nepodstatné, mají vyhlazené okraje a díky nim vypadají velice pěkně. Piktogramy jsou názorné a hned víte, co se pod nima skrývá.

Jednoduché avšak velmi účelné OSD menu
reklama
Nejnovější články
Sony ve čtvrtek odhalí PS5, chystá i exkluzivní tituly pouze pro ni Sony ve čtvrtek odhalí PS5, chystá i exkluzivní tituly pouze pro ni
Nové konzole od Microsoftu a Sony pochopitelně přijdou na trh až na podzim, ovšem to neznamená, že marketingová masírka nemůže začít podstatně dříve. Sony samotné se ji chystá řádně odstartovat již tento čtvrtek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 3900 XT 3800XT a 3600XT se objevily v nabídce obchodu Ryzen 3900 XT 3800XT a 3600XT se objevily v nabídce obchodu
Procesory AMD Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT by měly na trh dorazit už příští měsíc, a tak můžeme jejich zařazení do nabídky obchodů brát ještě jako předčasné. Ale můžeme se podívat alespoň na ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Willow Cove prý slibuje o čtvrtinu vyšší výkon na takt oproti Skylake Intel Willow Cove prý slibuje o čtvrtinu vyšší výkon na takt oproti Skylake
Intel by mohl po dlouhé době nabídnout na trhu široce dostupná procesorová jádra, která posunou výkon na takt jeho CPU o notný kus dál. Navíc tu jsou vyhlídky na ještě mnohem větší růst v případě 7nm procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový
Pod značkou Redmi od Xiaomi si představíme především smartphony, ale portfolio produktů se rozrostlo třeba také o počítačové monitory. Redmi Display 1A stojí v přepočtu jen 1 700 Kč, ale přitom nabídne bezrámečkový design a slušné parametry.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře