reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gelid DarkForce: slušná premiéra

, , recenze
Gelid DarkForce: slušná premiéra
Společnost Gelid se v minulosti prezentovala především jako výrobce chladičů počítačových komponent, ovšem od toho je již jen krůček k počítačovým skříním. My si tak dnes můžeme představit její první produkt tohoto druhu - skříň DarkForce určenou pro hráče.
Gelid DarkForce: slušná premiéra
Recenzi první skříně, kterou nám společnost Gelid představila, máme za sebou. Někdo asi bude namítat, že DarkForce je jen kopie jiných modelů (např. Cooler Master CM 690 II), ovšem je třeba objektivně uznat, že Gelid do ní vložil také dost vlastní invence, i když bezesporu stavěl na stejných základech.
- klikněte pro zvětšení -


Především musím říci, že i když byl použitý 0,7mm plech typu SECC jako hlavní stavební materiál, DarkForce je pevná a nebortí se ani když ji trápíme bez nasazených bočnic. Zaoblené hrany a profily posilující celou strukturu a chránící uživatele před pořezáním jsou dnes již standardem, stejně jako otvory v trayi pro protažení kabelů, spodní pozice zdroje, otvory pro hadičky vodního chlazení, apod. Už ne tak obvyklá je ale pozice pro odvětrávání prostoru pod základní deskou skrz pravou bočnici, která asi bude slavit comeback, jak ukazuje i aktualita o novém modelu Antec Three Hundred Two.

A pak tu jsou 2 originální prvky - jednak páska se suchými zipy, která poslouží k zajištění napájecího zdroje a třeba i jeho nepotřebných kabelů a pak věc, po které volám již delší dobu - systém napájení ventilátorů využívající dva malé plošné spoje umístěné na trayi, do nichž můžeme zapojit celkem 6 ventilátorů a napájet je jedním konektorem ze zdroje. V tomto případě jde zatím o ještě trochu nesmělý pokus, ale pokud se toho ostatní výrobci chytnou, a já doufám, že ano, mohli bychom se časem dočkat i lepších řešení.

Systém chlazení je vyřešený dobře a dokonce nám umožní do dna skříně umístit až 240mm radiátor vodního chlazení, ovšem za cenu odejmutí jedné diskové šachty. Co se týče slabin, pak těch skutečně nevidím mnoho. Jednak je to jen úzký prostor mezi trayem a pravou bočnicí, kam musíte kabely dobře naskládat, abyste pak skříň mohli vůbec zavřít a dále bych uvítal, kdyby Gelid nabídnul i verzi bez bočního okna. Však každý asi nepotřebuje mít dobrý výhled na své komponenty a navíc by to umožnilo i trochu srazit cenu.


Pevná skříň s moderními prvky
Málo místa mezi trayem a pravou bočnicí
Konektory pro připojení ventilátorů + suchý zip u zdroje
Existuje pouze verze s plexisklem
Podpora vodního chlazení
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 2 250 Kč (115 USD)


Za zapůjčení skříně DarkForce děkujeme Gelidu.


reklama
reklama
reklama