reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gigabyte Triton: decentní case

, , recenze
Gigabyte Triton: decentní case
Právě dorazil zástupce nové série skříní od Gigabyte s názvy Triton a Poseidon. Nyní se podíváme na Triton, který se od Poseidonu liší pouze kosmeticky; stěžejní vlastnosti obou výrobků zůstávají stejné. Na pohled vypadají obě novinky velmi dobře.
Gigabyte Triton: decentní case
Gigabyte Triton je líbivá skříň, s jejíž výrobou si výrobce rozhodně dal dost práce, ale i tak se zde setkáme s několika dětskými nemocemi. Jednoznačně kladně hodnotím především přední masivní hliníkovou masku, která je velmi dobře zpracovaná a osobně ji považuji za pěknou a decentní. Se zbytkem skříně už to je o něco horší. Zvláště její dno, které se za zvukového doprovodu prohýbá, nepřidává na výsledném dojmu a také koš pro pevné disky, jenž v podstatě ucpává přední nasávací ventilátor, je koncipován trochu nešťastně. Stejně tak levá bočnice se dosti kroutí, ovšem pravá je zase dokonale rovná a po nějaké tvarové nestabilitě u ní není ani známky.

Nejspíše se na levé bočnici podepsala výroba průduchů pro instalaci ventilátorů a tunelu. Ten, když už jsme u něho, nemá v dnešní době, kdy se masově používají chladiče procesoru typu věž a patice na deskách cestují s každým modelem na jiné místo, valné využití. Je tak lepší chlazení pomoci jiným způsobem a místo tunelu nainstalovat rovnou ventilátor. Jenomže jak je z teplotních testu zřejmé, musíme počítat s podstatným zvýšením hluku, abychom procesoru od tepla ulehčili. Perforace naproti grafické kartě je již vhodnější, zvláště kvůli chlazení velkých pasivů, které přeci jenom potřebují alespoň slabý proud vzduchu a i pomaloběžný ventilátor jim dokáže velmi ulevit.Celkově mohu říci, že se v zásadě jedná o kvalitní produkt, vždyť jmenované problémy nejsou nijak fatální a pokud máte v oblibě skříně s jednoduchým designem a bez dvířek, jaké je dnes těžké vůbec v nabídkách prodejen najít, přichází další adept pro vaši volbu.


Přední panel
Prohýbající se dno a kroutící se bočnice
Slušné chladicí schopnosti
Umístění koše pro HDD
2x 120mm ventilátory
Do externích 3,5" pozic nelze umístit HDD
Elegantní vzhled
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 1680 Kč s DPHStále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Gigabyte Triton poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení skříně Gigabyte Triton děkujeme firmě GigabyteVývoj ceny testovaného produktu:


reklama
reklama
reklama