Herní křeslo vás vtáhne do hry

Co všechno takové křeslo umí ? Především má na sobě potřebné reproduktory, který nahradí, případně rozšíří vaši zvukovou soustavu. Reproduktorů je celkem pět, jeden s plným tónovým rozsahem, jeden basový, jeden výškový a dva středové (pravý a levý). Příkon těchto čtyřkanálových reproduktorů je 20 wattů s 0,0032% harmonickým zkreslením při frekvenci 70Hz. Subwoofer, který je volitelnou součástí má příkon 40 wattů.
Na instalaci je nejobtížnější sestavit křeslo dohromady, pak už jej stačí jen připojit ke zvukové kartě počítače. Dokonce je možné křeslo připojit dvěma RCA konektory ke standardnímu audio výstupu (např. hi-fi soustavy).
Je však zážitek z křesla opravdu tak fantastický ? V podstatě ano. Hluboké tóny přitom rozechvívají vaše tělo a působí, jako byste opravdu dostali zásah. Všechny exploze a nárazy si tedy ve svých oblíbených hrách vychutnáte dosyta. Křeslo funguje přesně tak, jak od něj lze očekávat, zážitek je to přinejmenším zajímavý.
Bohužel však má i několik chyb, které jej poněkud handicapují. Především je to jeho cena, $300 za základní vybavení a $600 s airbagem, totiž se subwooferem a podstavcem s kolečky (v základní výbavě byste si jej totiž museli položit na jinou židli nebo rovnou na zem). Nevýhodou je paradoxně také umístění reproduktorů přímo do křesla, jejichž zvuk je směřován z bezprostřední blízkosti na člověka sedícího v křesle, což při náhodném zesílení vede k podobnému efektu, jako když vám někdo zakřičí přímo do ucha. Křeslo je také poněkud tuhé a má slabou vycpávku (jinak by se vám dostatečně nechvělo pozadí), takže sezení v něm se po čase stane nepohodlné.
Křeslo je ideální pro demonstrační účely, např. na předváděcích akcích nových her, ale pro dlouhodobější použití se moc nehodí. Rozhodně si jej však nepořizujte v případě, že máte slabé srdce nebo svěrač.
Podle OGR.com