reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

HP ZR2440w: nebo raději HP ZR24W?

, , recenze
HP ZR2440w: nebo raději HP ZR24W?
Máte rozpočet na nový monitor kolem 10 tisíc korun a požadujete 24“ obrazovku, IPS panel či dobré možnosti polohování? V tom případě tu máme kandidáta od HP s označením ZR2440 W, nebo raději sáhnout po starším modelu ZR24W?
HP ZR2440w: nebo raději HP ZR24W?

OSD menu


Nabídka nastavení je u obou dnes testovaných modelů takřka totožná a liší se jen díky přítomnosti či absenci určitých konektorů. Tak jako tak máte monitory doslova pod kontrolou a můžete ovládat i nastavení jednotlivých složek RGB. Z hlediska úpravy parametrů není prakticky co vytknout, naopak musím přidat pochvalu za možnost vypnutí indikační diody.

Podobně pozitivní hodnocení mám i pro použitá tlačítka a jejich rozložení. Je radost vidět, že někdo při tvorbě OSD menu myslel také na pohodlí uživatelů a kromě pár přehmatů z počátku jsem se prakticky vždy dostal velmi rychle do mnou chtěné oblasti nastavení.

Vzhledem k velké podobnosti OSD menu přikládám pouze výpis položek pro novější model ZR2440W. Nicméně obdobné možnosti nastavení očekávejte i u staršího modelu ZR24W.Software


Součástí monitorů bývají čas od času programy, které usnadňují nastavení jednotlivých parametrů a i v případě modelu ZR2440W připravilo HP drobnou utilitu jménem Display Assistant, která umožní rychlý přístup do OSD menu či vytváření různých profilů. U modelu ZR24W jsem však s tímto asistentem nepochodil, neboť odmítl tento monitor rozeznat.
reklama
reklama
reklama