www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

HTC Sensation XE: přestrojený muzikant

HTC Sensation XE: přestrojený muzikant
, , recenze
Na první pohled připomíná klasický model Sensation přebarvený do jiných odstínu, dokonce i rozměry jsou na chlup stejné. V čem se tedy model Sensation XE liší a vyplatí se připlatit si za mobil s přívlastkem „hudební“?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Trendem moderního smartphonu je především honba za co nejvíce procesory s frekvencemi na úrovni stolních počítačů. Kdo dnes nevydá mobil s 2jádrem, jako by nebyl. Podobné je to i displeji, které již brzy přesáhnou rozměry našich kapes. Zkrátka výrobci zahájili neúprosný závod, kde vítězí víc MHz na papíře, ale má to ještě smysl? HTC Sensation XE svým způsobem v tomto trendu pokračuje, neboť také přináší vyšší výkon než předchůdce.Tentokrát nejsou hlavním trumfem jen další body v benchmarku, ale i kvalitnější reprodukce hudby díky spolupráci se společností Monster (Beats Audio). Dokáže se tedy HTC jako první vymanit z chumlu ultrarychlých krabiček, které čím dál častěji hrají hůře než několik let staré MP3 přehrávače?


Hardware


Dnes testovaný model XE ve velké míře vychází ze souběžně (do)prodávaného modelu Sensation. Oproti staršímu sourozenci však přináší několik změn, na které se nyní podíváme. Tradičně začneme náš popis u pohonné jednotky, kterou tvoří čipset Qualcomm Snapdragon MSM8260. Ano ten samý pracuje i uvnitř předchůdce, nicméně v modelu XE byla navýšena frekvence z 1,2 GHz na 1,5 GHz. Operační paměť, grafická karta a mnoho dalších parametrů zůstává stejných.

Další zásadnější změnou je až vyšší kapacita baterie, která narostla z 1520 mAh na 1730 mAh. Bude to však stačit na hladovější procesor? Letmý propočet napoví, že zatím co frekvence narostla o 25%, tak baterie jen o necelých 14%. Jisté obavy jsou tedy namístě, nicméně uvidíme na konci recenze, zdali se opravdu naplní.

U operačního systému se znovu dostáváme k předchůdci Sensation a i model XE sází na Android, doplněný o nadstavbu Sense. Jistě proběhly nějaké aktualizace, ale na první pohled to rozhodně nepoznáte. Jedinou výraznější změnou v oblasti software bude až hudební přehrávač, který byl připraven ve spolupráci s výrobcem sluchátek Monster.


Specifikace HTC Sensation XE
Kategorie
Smartphone
Výrobce
HTC
OS
Android 2.3.4
Rozměry
126.1 x 65.4 x 11.3 mm (š x v x t)
Hmotnost
151 g
Ovládání
Dotykový kapacitní displej
Procesor
Qualcomm Snapdragon MSM8260 (2x 1500 MHz)
Grafika
Adreno 220
Vnitřní paměť
1GB
Paměť RAM
768 MB
Sloty
microSDHC (až 32 GB)
Displej
S-LCD
Rozlišení
540 x 960
Barevnost
16 000 000
Úhlopříčka
109,2 mm (4,3")
Fotoaparát
8 MPx (duální dioda), video 1080p 30 FPS
Senzory
gyro, G-senzor, digitální kompas, pohybový senzor, světelený senzor
Data
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, GSM, HSPDA
Baterie
Li-ion 1730 mAh (6,4 Wh)
Mikrofon
1x
Repro
mono

Příslušenství je tentokrát o něco bohatší a případné kupce potěší zejména přibalená sluchátka. Ta pocházejí od již zmiňovaného výrobce a patří do řady Beats Audio. Doufejme, že budou hrát o několik tříd lépe než ta standardně přibalovaná. HTC u modelu Sensation jaksi zapomnělo na interní paměť a integrovalo mrzký 1 GB. Novinka Sensation XE je na tom podobně bídně, avšak výrobce do balení naštěstí přihodil 16 GB microSD. Co by to totiž jinak bylo za MP3 přehrávač?
Přibalená sluchátka s mikrofonem, ale bez regulace hlasitosti.

reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek