reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HTC Sensation XE: přestrojený muzikant

16.2.2012, Jakub Doležal, recenze
HTC Sensation XE: přestrojený muzikant
Na první pohled připomíná klasický model Sensation přebarvený do jiných odstínu, dokonce i rozměry jsou na chlup stejné. V čem se tedy model Sensation XE liší a vyplatí se připlatit si za mobil s přívlastkem „hudební“?
Kapitoly článku:
Trendem moderního smartphonu je především honba za co nejvíce procesory s frekvencemi na úrovni stolních počítačů. Kdo dnes nevydá mobil s 2jádrem, jako by nebyl. Podobné je to i displeji, které již brzy přesáhnou rozměry našich kapes. Zkrátka výrobci zahájili neúprosný závod, kde vítězí víc MHz na papíře, ale má to ještě smysl? HTC Sensation XE svým způsobem v tomto trendu pokračuje, neboť také přináší vyšší výkon než předchůdce.Tentokrát nejsou hlavním trumfem jen další body v benchmarku, ale i kvalitnější reprodukce hudby díky spolupráci se společností Monster (Beats Audio). Dokáže se tedy HTC jako první vymanit z chumlu ultrarychlých krabiček, které čím dál častěji hrají hůře než několik let staré MP3 přehrávače?

Hardware


Dnes testovaný model XE ve velké míře vychází ze souběžně (do)prodávaného modelu Sensation. Oproti staršímu sourozenci však přináší několik změn, na které se nyní podíváme. Tradičně začneme náš popis u pohonné jednotky, kterou tvoří čipset Qualcomm Snapdragon MSM8260. Ano ten samý pracuje i uvnitř předchůdce, nicméně v modelu XE byla navýšena frekvence z 1,2 GHz na 1,5 GHz. Operační paměť, grafická karta a mnoho dalších parametrů zůstává stejných.

Další zásadnější změnou je až vyšší kapacita baterie, která narostla z 1520 mAh na 1730 mAh. Bude to však stačit na hladovější procesor? Letmý propočet napoví, že zatím co frekvence narostla o 25%, tak baterie jen o necelých 14%. Jisté obavy jsou tedy namístě, nicméně uvidíme na konci recenze, zdali se opravdu naplní.

U operačního systému se znovu dostáváme k předchůdci Sensation a i model XE sází na Android, doplněný o nadstavbu Sense. Jistě proběhly nějaké aktualizace, ale na první pohled to rozhodně nepoznáte. Jedinou výraznější změnou v oblasti software bude až hudební přehrávač, který byl připraven ve spolupráci s výrobcem sluchátek Monster.

Specifikace HTC Sensation XE
Kategorie
Smartphone
Výrobce
HTC
OS
Android 2.3.4
Rozměry
126.1 x 65.4 x 11.3 mm (š x v x t)
Hmotnost
151 g
Ovládání
Dotykový kapacitní displej
Procesor
Qualcomm Snapdragon MSM8260 (2x 1500 MHz)
Grafika
Adreno 220
Vnitřní paměť
1GB
Paměť RAM
768 MB
Sloty
microSDHC (až 32 GB)
Displej
S-LCD
Rozlišení
540 x 960
Barevnost
16 000 000
Úhlopříčka
109,2 mm (4,3")
Fotoaparát
8 MPx (duální dioda), video 1080p 30 FPS
Senzory
gyro, G-senzor, digitální kompas, pohybový senzor, světelný senzor
Data
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, GSM, HSPDA
Baterie
Li-ion 1730 mAh (6,4 Wh)
Mikrofon
1x
Repro
mono

Příslušenství je tentokrát o něco bohatší a případné kupce potěší zejména přibalená sluchátka. Ta pocházejí od již zmiňovaného výrobce a patří do řady Beats Audio. Doufejme, že budou hrát o několik tříd lépe než ta standardně přibalovaná. HTC u modelu Sensation jaksi zapomnělo na interní paměť a integrovalo mrzký 1 GB. Novinka Sensation XE je na tom podobně bídně, avšak výrobce do balení naštěstí přihodil 16 GB microSD. Co by to totiž jinak bylo za MP3 přehrávač?Přibalená sluchátka s mikrofonem, ale bez regulace hlasitosti.
reklama
reklama