reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

iiyama XB2374HDS: všestranné e-IPS?

, , recenze
iiyama XB2374HDS: všestranné e-IPS?
Společnost iiyama si pro nás připravila další e-IPS monitor. V poslední době se zdá, že e-IPS zaplavily prakticky všechny výrobce. Dnes se tedy podíváme, jak si s touto novou a nadějnou technologií poradila japonská iiyama v podobě 23" modelu.
iiyama XB2374HDS: všestranné e-IPS?

Odezva


Při měření odezvy se ukázala první slabina iiyamy XB 2374HDS. Některé odezvy totiž dosahovaly až k 29 ms, což u monitorů vidíme neradi. Takovéto hodnoty byly běžné před několika lety, ale dnes to je už pasé a i přestože je technologie e-IPS relativně nová a výrobci s ní ještě nemají odladěné elektroniky, tak takovéto hodnoty by se neměly objevovat.

Průměrná odezva rise je 18,3 ms, průměrná odezva fall 14,5 ms. To jsou podprůměrná čísla. Do karet iiyami však hraje průběh samotné odezvy. Ten je totiž zcela hladký a bez překmitů.

Podívejme se na přehledný graf vybraných odezev. Všimněte si, že i odezva typu GTG a její složka fall dosahuje obvykle hodnot kolem 15 ms.Podívejme se však na samotný průběh. Ten je velmi plynulý. To může být velká útěcha pro běžné uživatele a občasné hráče. Překmit je totiž jistou zhoubou kvalitního hraní.
0-175-0 (20 ms/dílek)
50-200-50 (20 ms/dílek)


Inputlag


Velmi dobrým znamením je prakticky nulový inputlag. Hodnota 1,2 ms se ani za inputlag nedá pokládat. Pokud si vezmeme v potaz jiné monitory, které mají sice rychlejší odezvu, ale často vysoký inputlag, tak tento monitor je hodně dohání.


Sledování videa


Při sledování videa si asi hned na první pohled všimnete nepříjemných průsvitů v krajích obrazovky. Hlavní je levá spodní strana monitoru. Zde je hodnota jasu téměř čtyřnásobná oproti zbytku plochy. Výrobce si mohl dát větší práci a na podsvícení více zapracovat. S tím je spojené i horší podání černé barvy. Hororových filmů si tedy moc neužijete. Pokud je však na obrazovce více jasu, tak průsvity nebudou vidět.Prosvítání obrazu je bohužel u levných monitorů problém


A zde je již samotná tabulka hodnot jasu v konkrétních bodech. Minimální hodnota 0,22 cd/m2 je velmi slušná a monitor by jistě měl i pěkný kontrast. Ale maximální hodnota 1,24 cd/m2 je bohužel velmi vysoká.

Hraní her


Při hraní her si všimnete lehkého rozmazání obrazu při rychlých pohybech. Je to zkrátka daň za pomalejší odezvu.
reklama
reklama
reklama